Posun ve World War Bee 2

Všichni patrně vědí o aktuálním konfliktu, který hýbe světem EVE Online, kde koalice The Imperium čelí útoku dočasně zformované koalice různých entit včetně Test Alliance please ignore, Pandemic Horde, Northern Coalition. , skupin čínských hráčů ze severu mapy a i menších uskupení jako např. Ushra’Khan, nebo Reckless Contingency.

Útok je primárně veden na region Delve, domov Goonswarm Federation, hlavy a srdce Imperia. Existují dvě dejme tomu fronty. Jedna cesta totiž vede přes region Fountain, přes který se dralo uskupení PanFam a který je velmi tvrdě bráněn aliancí The Initiative. Druhá cesta vede z Regionu Catch přes region Querious, eventuelně Period Basis, touto cestou postupovala dřívější Legacy koalice složená z TEST a Brave. 

Po tvrdých bojích nastal 31 srpna průlom, kdy byl po několika pokusech zničen Keepstar Goonswarm Federation v systému KVN-36. Smrt této struktury znamenala pro útočící strany možnost posunu blíže k hranici regionu Delve.

Včera 4 září byl zničen i poslední keepstar v regionu Fountain a to  v systému Y-2ANO. Útok na tento keepstar byl poměrně těžký, jelikož struktura měla Anti-Capital fitting uzpůsobený pro obranu proti kapitálním a superkapitálním lodím a spolu s několika dictrory Imperia představoval celkem oříšek. Keepstar také použil Doomsday a poničil lodí Muninn aliance Northern Coalition. Nicméně konečný výsledek se tím odvrátit nepodařilo a struktura, která pro útočící strany představovala poslední problém na cestě do Delve byla minulostí  

Nyní se ukáže s jakým dalším postupem lídři jednotlivých uskupení přijdou. Ať tak, či tak, cesta do Delve je otevřená.

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL