Rapid Fire

V prezentaci změn Talos Teamu, který se soustředí na veterány EVE Online a jejich gameplay, uvedl CCP Rise několik příkladů zajímavých tweaků, které budou aplikovány do hry velmi brzy. Některé jsou již na listu pro nový pacth. Jako první mě napadá Titan nerf.
Sice ne takový, po jakém někteří hráči volají (v tomto případě vůbec neukazuju prstem na vedení TESTu), tzn. odebrání HAW ( High Angle Weapon ) zbraní z těchto monster, kvůli jejich trackingu a faktu, že kapitální (Dread) a superkapitální (Titan) lodě mohou sestřelit velmi malé cíle. Jedná se o nerf jedné z variant Doomsday a to Bosonic Field Generatoru. Tato varianta doomsday funguje na principu AOE (Area of Effect). Je to vlastně takový kužel, ve kterého radiusu když se ocitnete, máte prostě smůlu. CCP zvětší signature radius této zbraně ze 2000 na 10000, to umožní dát malým cílům šanci přežít. Čím větší sig radius, tím menší poškození malým lodím jako fregaty, nebo destroyery. Nullsec hráči nicméně již vymysleli protitaktiku, která je velmi jednoduchá. S velikostí EHP (Effective Hitpoints) fregat a destroyerů nepoužijete boson jeden, ale dva 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Gzvz2DAe9As

Dalším, velmi diskutovaným a slzami velmi opředeným tématem, je nerf Microjump Field Generátorů. Pro ty z vás, kteří netuší o co se jedná, MJG je modul který mohou fitnout pouze Command Destroyery, to znamená Pontifex, Bifrost, Magus, Stork a z Triglavian lodí Draugur,   umožňuje jim vytvořit pole, které přenese všechno v tomto poli o 100km dál směrem, kterým Command Destroyer míří. Těmto lodím se také říká Boosher. Na tomto principu fungují fleety Jump Ravenů a tzv Stuka fleet, což jsou vlastně Stealth Bombery s shield tankem a 1MN afterburnerem. Stuka fleet je jedním z nejpoužívanějších fleet konceptů pro různé situace, ať se jedná o ničení struktur či kapitálních a superkapitálních lodí. Pro tyto fleety se jen velmi težce uplatňuje protitaktika, protože jsou opravdu velmi rychlé a skáčou pomocí Command Destroyerů kam se jim zachce.
Na EVE Vegas tým Talos oznámil nerf těchto boosherů, nově budou jejich generátory schopny přenést pouze 25 lodí. Tato změna zasáhne primárně letky zmíněných Jump Ravenů. Letky Stuka budou částečně zasaženy taky, ale Stealth bombery dostanou nové antikapitální bomby. Nebude to tedy nerf bomberů, protože ty dostanou novou zbraň, ale spíše nerf Stuka Fleet konceptu.

Po těchto změnách CCP Rise naznačil boost Autocanonů, mužeme jen spekulovat o co se se bude jednat, jestli o boost range, damage, nebo falloff range. Pak následoval velmi, ale opravdu velmi rychlý slide obrázků, při kterém jste si ani nebyli schopni všimnout, co na nich je. Nicméně January Valentine z Talking in Stations se podařilo zachytit screenshotem jednu zajímavou věc.

Nadpis slidu je “Buff lodí a zbraní a možná jeden nerf”. Na obrázku vpravo dole je screenshotem zachycená loď Muninn. Jedná se o Minmatar Heavy Assault Cruiser. Letky Muninnů proslavil FC Black Legion Elo Knight. Jedná se o 720mm artillery lodě, které fugují na konceptu tak zvané Fire Line. Když je těchto lodí málo, nic moc nezmůžou, nicméně ve velkých počtech nadělají obrovskou paseku. Fire Line fleeta se nespoléhá na přímé DPS zbraní, ale využívá alfa damage. Celé kouzlo těchto fleet je v tom, že všechny lodě vystřelí na stejný cíl, ve stejnou dobu a stejnou municí. Cíl po tomto útoku vetšinou okamžitě exploduje pod obrovským damage.

 

Ve slidu prezentace CCP Rise Rapid Fire, se objevil Muninn s červenou lebkou, dá se tedy očekávat, že CCP chystá nerf této lodi. Pokud k tomu dojde, bude to velký zásah do “loďoparku” nullsec bloků, protože většina tyto letky používá. Podle January Valentine byl nářek z pokoje Elo Knighta slyšet po celém hotelu 😀

Takže toto byl malý “výcuc” z prezentace týmu Talos

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL