Boj o Fortizar v AX-DOT (Catch)

10.10.2017 – boj o Fortizar v AX-DOT

Večerní hodiny evropské časové zóny nebyly poklidné. Oči hráčů z několika “power bloků” sov nully se zaměřily na region Catch, kde vycházel z reinforcu Pandemic Legion (PL) Fortizar. Za povšimnutí stojí, že jde o ten Fortizar, který PL obdrželi od Circle-Of-Two před jejím neslavným koncem.

Citadela v regionu, který náleží Legacy koalici, byla rozhodně trnem v oku. Celé to vyústilo v bitvu, do které zasáhlo více jak 1600 hráčů.

Zúčastněné strany:

Obránci: 

Pandemic Legion – machariel fleeta s Fax supportem (cca 145 + údajně wing dreadů v záloze)
Northren Coalition. – Loki fleeta (cca 160)
Triumvirate – machariel fleeta (cca 130)
League Of Unaligned Master Pilots – Gila fleeta (kolem stovky)

Útočící strana:

TEST Alliance Please Ignore – Maelstrom fleeta + carrier wing (cca 230)
Brave Collective – Maelstrom fleeta
Dve imperium fleety – Ferox a Jackdaw – cca 500

Další entity:

Red Alliance a spojenci, Provi bloc – Ferox fleety

 

Samotná bitva skončila vítězstvím NCPL a spojenců, kdy ubránili Fortizar, který do konce repair timeru nebyl v reálném ohrožení. TEST se pokusil zaútočit na Fortizar fightery na dálku, avšak bez velkého úspěchu.

Tato výhra však nebyla zadarmo.

První ztráty obránci už zaznamenali cestou, kdy NCdot Loki fleeta skočila do cesty Imperium Ferox fleetě. Zpočátku uspokojivý brawl mezi fleetami skončil pokusem NCdot headshotnout Imperium FC, což bylo okamžitě oplaceno. Loki fleeta se ocitla bez vedení a po dalších ztrátách opustila bitevní pole. Imperium fleeta ztratila 9.1b v lodích, NCdot 19.5b.

Samotný boj v AX-DOT do té doby probíhal (převážně neúspěšnými) pokusy carrierů TESTu způsobit jakékoliv škody obráncům Fortizaru, který nakonec skončil opraven na konci repair timeru. Samotný boj započal až později, na MUXX gatě, kde se obránci snažili zastavit útočící fleety, neboť jinde probíhal další PL timer. Boj na bráně skončil krvavě, neboť se fleety dalších stran přidaly do boje, kdy útočící strana získala navrch.

Výsledek bitvy přes 52b ztrát pro obránce a 22,7b pro útočníky. Je však nutné zmínit, že timery obránci uhájili, a je tedy na koalici Legacy, aby opětovně zaútočilia na citadely Pandemic Legion.

Zdroj: osobní účast autora, INN, reddit, zkillboard

 

 

 

 

 

Kaliandra

Diplomat a mediální CEO české corpy Marvinovi pratele, která v současné době působí v Imperiu (BiA). Dlouhodobý sov F1 warrior. V současné době taktéž aktivní člen TeamTama.

One thought on “Boj o Fortizar v AX-DOT (Catch)

  • 11.10.2017 at 23:39
    Permalink

    toto jsme jako NC fakt nedali, byl to fail 🙁

Comments are closed.

WALTARI

PROZOVATEL