CCP VR team rozpuštěn

 

CCP Games oznámilo zmrazení VR vývoje u herních titulů

CCP Falcon: Zdravím všechny,
jen rychlý pohled na to co se právě stalo vzhledem k tomu že vyvstaly otázky ohledně EVE a její budoucnosti.
Samozřejmě je dnešek težkým dnem pro celé CCP a bylo opravdu těžké sledovat tolik kolegů opouštět to dobrodružství s CCP. Pro EVE Online je to hořkosladké vítězství, tato situace zajišťuje silnější pozici pro cestu do budoucna a pro návrat k EVE Online, jejím službám a technologii a veškeré podpoře kolem toho. Vývojový tým EVE Online nebyl tímto nijak zasažen a zůstává ve stejném služení jako dříve, pracuje na ohlášených změnách a vylepšeních a má stejné úkoly jako dříve. Nadále máme s EVE Online velmi velké plány a práce na všem co bylo ohlášeno samozřejmě probíhají dále. Naši hráči nemusí mít žádné obavy z těchto událostí. Informace o ostatních projektech, vývojářských studiích a tak podobně, budou poskytnuty během příštích pár dnů. Stejně tak jako proběhne komunikace mezi námi a komunitou EVE Valkyrie poskytující podrobnější informace o budoucnosti tohoto projektu.

Jako součást této změny byly uzavřeny studia v Newcastlu (UK) a Atlantě (USA), tedy pobočky soustředící se na vývoj VR titulů jako EVE Valkyrie, Gunjack nebo SPARC z těchto studií bude propuštěn personál čítající zhruba 100 zaměstnanců a to včetně CCP Logibra a CCP Manifesta. CCP Logibro byl EVE online hráčům znám především jako developer starající se o alianční turnaje, člověk jednající s CSM (Council of Stellar Management), aktivní účastí v CCP Twitch streamech a velmi aktivní ve styku s EVE hráčskou komunitou. CCP Manifest se v Atlantě staral především o styk s veřejností (Public Relations)

Z rozhovoru CEO CCP Games Hilmara Veigara Péturssona vyplynulo, že v nejbližší budoucnosti se CCP hodlá více soustředit na PC vývoj, EVE Online a na mobilní platformu ve které vidí budoucnost a do které CCP již částečně vstoupilo svým projektem Aura zatím dostupným v Appstore Applu. Také hodlá “monitorovat” a navázat styky s mobilními vývojáři v Číně a Jižní Koreji.

Zde je překlad původního rozhovoru Hilmara s islandským deníkem mlb.is (v angličtině). Situace je ale ve vývoji a můžeme se dočkat nějakého toho zvratu. Nutno dodat, že je to opravdu od Hilmara velká odvaha propustit jednoho z u hráčů nejoblíbenějších developerů – jestli ne toho vůbec nejoblíbenějšího.

Zdroj: CCP, CCP Twitter, mbl.is

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL