Efekty ve Wormhole space

Rozhodl jsem se tak nějak zahrabat v paměti co si pamatuju z mého života ve WH (2009-2011) a podívat po netu jestli se od té doby něco nezměnilo a o tom něčem napsat malý článek sám, protože jinak bych se nedočkal (jako obvykle, ale na to už jsem si tak nějak zvykl - bohužel). Dnes bych se chtěl dotknout efektů, které v díře můžete potkat a většinou tím řídíte při výběru vhodné díry. Celkem existuje sedm efektů. Wormhola má výhodu v tom, že většinu těchto efektů poznáte i vizuálně. Obecně platí, že čím vyšší třída díry, tím větší efekt, kde v Class 6 je nejsilnější.

BLACK HOLE

Tento efekt bývá upřednostňován těmi kdo používají rychlé lodě osazené raketami. Black Hole totiž dává bonus jejich rychlosti a damage a také obrovský bonus rychlosti lodím samotným

 

RED GIANT (RUDÝ OBR)

Rudý obr má bonusy pro AOE (Area Of Effect) a overheat modů, nedokážu si dost dobře představit k čemu by mohla být obyvatelům wormhol s těmito efekty užitečná. Možná k ratování pomocí smartbomb :D. Každopádně pro dobré troll PVP to zní zajímavě, jelikož ale slova Wormholer, dobré a PVP se navzájem vylučují, podle mě je de-facto k ničemu.

WOLF RAYET

Wolf Rayet efekt je určen pro lodě používající armor tank. Vzhledem k bonusům na signature radius a damage bonus pro small zbraňové systémy, logicky čím menší loď, tím líp zužitkovaný bonus i když pravda je, že signature radius bonus se dá celkem dobře využít i na lodích větších.

PULSAR

Pulsar efekt je přesný opak efektu Wolf Rayet, bonusy se zvtahují na štíty, capacitor a capacitor warfare, tzn neutralizery a nosferatu moduly. Znevýhodněna je signatura lodi a resist pro armor tank

CATACLYSMIC VARIABLE

Wormhola s tímhle jen težko vyslovitelným efektem vlastně neumožňuje žádný local repping štítů ani armoru, bude patrně dobrá pro fleety s dedikovaným logistickým křídlem a opravdu hrozně špatná pro jaké koliv capitals, snad kromě carrierů.

MAGNETAR

Magnetar vypadá jako díra s efektem dobrým na ratting (sleepering), nicméně aplikace DPS je asi velice složitá vzhledem k nerfu trackingu, drone trackingu (pozažmo fighter trackingu), redukci radiusu exploze u raket atd. Sajty v Class5 a Class 6 prý tvají i o polovinu rychleji udělat. Což ujde.

NO EFFECT

Posledním typem wormhol jsou díry bez jakéhokoli efektu. Tyto WH mě osobně příjdou jako nejlepší varianta, člověk se nemusí zatěžovat tím co mu bude fungovat, co bude fungovat hůř a tomu co nebude fungovat vůbec.


 

Takže asi tak. Doufám, že jsem všechno trefil tak jak je, taky doufám, že se dočkám nějakého článku od ostatních redaktorů sekce Wormholes než půjdu do důchodu. Namísto bití se v prs(a) kdo se s kým sloučil, neškodil by nějaký návod nebo něco jak se říká prospěšného. Capsuleer.cz má být o informacích pro ostatní, není to nástěnka 17 sjezdu KSČ.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL