Faction Citadely přichází

Tak a je to tu, 5 června budou všechny „dobyvatelné“ stanice a ouposty v EVE vyměněny za vylepšené Faction Fortizary. Tyto citadely budou exkluzivní, a pokud budou zničeny, nebude možné je nahradit. Nebudou na ně existovat blueprinty a kromě jednorázové implementace 5. června, již nikdy nebudou žádné z nich přidány do hry. To znamená, že jich bude v celém New Edenu maximálně tolik, kolik bude dobyvatelných stanic a oupostů při jejich implementaci. Postupně bude jejich počet jen klesat v závislosti na tom, jak je budou noví majitelé schopni či neschopni ubránit před zničením.

Tyto vylepšené Fortizary připadnou tomu, kdo vlastní tu, či onu dobyvatelnou stanici, nebo outpost v době jejich nahrazení, tzn. 5 června při downtimu. Po implementaci přejdou tyto nové struktury do dočasného ochranného režimu nezničitelnosti (invulnerable period), který potrvá do 7. Června, pak se přehoupnou do standardního režimu, kdy je bude možno napadnout. Na místech kde se nacházely jednotlivé stanice, Upwell vztyčí monumenty jako vzpomínku na tyto nahrazené outposty a stanice a jejich role při historických událostech EVE Online. Tyto monumenty budou obsahovat informace o předchozí struktuře, shrnutí jejího historického významu a jméno posledního majitele.

Jen pro vysvětlení, Outpost není to samé jako stanice. Stanicí se rozumí klasická stanice která v EVE umístěna od začátku, můžete je vídat jak v Hi-secu, tak Low-secu. Na druhou stranu Outpost je hráči vyrobená a vztyčená základna!

Nebudeme se pouštět do sáhodlouhého rozebírání bonusů a vlastností, tady je jen stručný přehled, podrobnosti najdete na Devblogu. Očekává se delší downtime, ale to se tak nějak dalo čekat vzhledem ke všem těm změnám.

‘MOREAU’ Fortizar

Bude existovat pouze 68 kusů v celé EVE Online
Jméno získaly po Sébastienu Moreauvi (NPC), což byl zakladatel Immensea organizace která se stavbou dobyvatelných stanic podle EVE příběhů žačala

Bonusy

25% bonus na efekty všech combat rigů
35% snížení spotřeby paliva u servisních a klonovacích modulů
10% snížení času potřebného pro výrobu a výzkum
2% snížení ceny za výrobní procesy
1% navýšení výnosu ze všech variant rud a ledu
20% bonus rychlosti střelby (rate of fire) a spotřeby capacitoru Burst projektorů a naváděných bomb

‘PROMETHEUS’ Service Fortizar

Nahradí Minmatar Service Outpost.
Bude existovat pouze 411 kusů. Jméno má po "Prometheus Station" outpostu, vůbec prvním outpostu v EVE Online který byl pojmenován po hráči Prometheus Wrong, který sponzoroval jeho stavbu. Prometheus Station outpost byl postaven korporací Celestial Horizon v alianci Ascendant Frontier v systému 5P-AIP

Bonusy
+25% bonus na efekty všech combat rigů
-25% spotřeby paliva u citadely a všech modulů pro zpracovávání zdrojů (resource processing)
+2% výnosu ze všech variant rud a ledu
+20% rychlosti střelby (rate of fire) a spotřeby capacitoru Burst projektorů a naváděných bomb

‘MARGINIS’ Administrative Fortizar