Fontána kultury přetekla – opět

Zase ta Fountain. Nevzpomenu si patrně na všechny aliance co obývaly tento region a dřív nebo později o něj neslavně přišly, namátkou mě napadá Band of Brothers, FATAL, HUN Reloaded, TEST Alliance, Morsus Mihi a tak podobně, vypadá to jako nějaká kletba napevno spojená s tímto kusem New Edenu.

Novým přírůstkem do tohoto seznamu je, i když ne za podobně tragických okolností jako jejich předchůdci, aliance The Culture.

V době mezi 15 a 16 říjnem odpoledne, byl dojednán obchod mezi Imperiem a The Culture o prodeji de-facto celého území ve Foutain patřícího The Culture právě Imperiu. Tento obchod zahrnoval kompletní portfolio citadel The Culture obsahující 12 Fortizarů a 1 Keepstar.

Tento obchod byl uskutečněn přes “prostředníka” který slouží jako takový ručitel při velkých, nebo problematických transakcích. Funguje to tak, že kupující, v tomto případě Imperium, pošle celou částku požadovanou prodávájícím The Culture, na účet důvěryhodného prostředníka, pro tento obchod byla vybrána legenda EVE Online Chribba. Po převodu nebo předání zboží – kontrétně v této transakci převedení 12 fortizarů a 1 keepstaru z rokou The Culture holdingové korporaci Goonswarm Federation, jsou tyto prostředky poslány oním prostředníkem na účet prodávajícího, minus předem domluvená provize. V této rovině proběhlo vše v pořádku a hladce a Imperium tak získalo přístup k celému regionu Fountain. Po transakci přišel členům Goonswarm ping:

“Něco se stalo, v tichosti, není tu nic k vidění” a následuje link na goonfleet forum informující o právě provedené transakci.

A thing happened – a quiet thing. Nothing to see here: https://goonfleet.com/index.php/topic/220280-the-slow-blade-pierces-the-shield-1-fountain/
~~~ This was a broadcast from the_mittani to all at 2017-10-16 18:37:22.674942 EVE ~~~

Na druhé straně u The Culture věci vůbec, ale vůbec neprobíhaly podle očekávání nebo představ lidí zainteresovaných.
Největší odpor vyvolal prodej zmíněného Keepstaru, důvod je jednoduchý ale málo známý. Tento Keepstar nebyl majetkem The Culture jako aliance, nýbrž holdingu sestávajícího z vedení korporací které přispěly na stavbu.
Podle vyjádření vedení nyní již bývalé korporace The Culture, Black Serpent Technologies (MAMBA), která našla domov v alianci Northern Coalition. , TC neměla dostatek prostředků na stavbu a jednotliví členové byli požádáni aby přispívali do společného fondu, následně se vytvořil jakýsi “výbor” lidí co měli rozhodovat o všem okolo tohoto Keepstaru společně, nicméně o prodeji s nimi nikdo nejednal, ani se jich neptal.

Gho Higyidr – Black Serpent Technologies —
Yah, glad I didn’t put isk into funding that keepstar while they begged corps to donate to building it. Many dudes who did got the middle finger it seems as peak got to pocket all that isk. It’s sad but not shocking they did something different than they told their alliance members they would be doing when the leaving fountain thing was initially decided.

“Jsem rád že jsem nedal žádné ISK na ten Keepstar když prosili korporace aby zadotovaly jeho stavbu. Hodně klukům teď ukázali prostředníček a jako vrchol strčili do kapsi všechny ty ISK. Je to smutné, ale ne šokující že udělali úplně něco jiného, než předtím trvdili svým členům že udělají když budou opouštět Fountain.”

Raknor Bile prodal tyto citadely za částku 382Bil ISK, 250Bil za Keepstar a 12Bil za každý fitnutý Fortizar

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL