Boje v J164430 a Rage

Zatímco probíhal zimní CSM summit s CCP, drama opět začalo bobtnat ve wormhole systému J164430. Do tohoto systému se vkradli Hard Knocks, Lazerhawks a několik dalších nullsec skupin, aby z něj vyhnali The Dark Space Initiative (dále jen TDSIN). Tato akce byla prozíravě naplánována v čase, kdy  ExookiZ, lídr TDSIN a člen CSM, byl na summitu. Boje začaly 5 břežna a stále zuří. Přesunuly se dokonce do domácího systému Hard Knocks J115404, zvaného „Rage“.

Boje samotné byly opravdu brutální na wormhole poměry. Hard Knocks byly velmi rychle schopni převzít hole control od TDSIN. V posledních několika dnech situace dokonce nepatrně eskalovala. Několik Null Sec skupin se zapojilo s maximálním úsilím. Na základě aktuálních informací se INIT a Imperium postavily na stranu TDSIN. Brisc to potvrdil a řekl: „Všem se nám líbí Exookiz – to je fakt, který je důvodem proč poskytneme pomoc “.
Od aliance INIT je to zajímavý krok, protože právě skončila svou “pomoc” alianci Darkness na severozápadě mapy, kde v Dekleinu pomáhali tak dlouho, až se Darkness rozpadlo, její lídr se přidal k jejich sesterské Initiative Mercenaries a celý severozápad je v součastné době pod dočasnou kontrolou TEST Alliance please ignore, Northern Coalition. a čínské aliance Fraternity. Pokud takhle “pomohou” i TDSIN, Exookyz může zrovna dobrovolně opustit WH již teď, aby předešel dalším ztrátám.

Brisc Rubal také vyjádřil hluboké zklamání nad naplánováním útoku. “Snaží se s ním vyjebat, když je na Islandu, je to dick move, i když je to legitimní taktika.” Toto stanovisko zopakoval i na Open Comms a Meta Show.

Zajímavý přístup člena CSM

Brisc mimo jiné potvrdil, že síly Goonswarm Federation mobilizovaly a dorazily do Rage společně s INIT (tak kam tedy dorazili, do J164430, nebo do Rage?) . Brisc také zdůraznil, že ofenzivní citadely GSF a INIT jsou online. Síly Impéria navíc reinforcly HK struktury do armor timerů (ne všechny). Boj v Rage byl minimální. Potvrdil, že „HK neudělaly absolutně nic“. Řekl však, „očekáváme, že pokud se strhne nějaký boj, bude to na jednom z těchto armor timerů“. Pokračoval tím, že v jednom okamžiku řekl: „HK undockli asi 57 kapitálních lodí a pak zase zadokovali.“

K tomuto bych rád získal vyjádření, či potvrzení někoho z Imperia, ten čloěk toho hrozně nakecá a půlka se rozchází s tím, co řekl před 5 minutama.

Následující battle report byl prezentován v Open Comms Show 6. března a představuje jednu z dosud nejkrvavějších bitev tohoto vyvíjejícího se konfliktu. TDSIN v současné době nebyl schopen i přes neustálou snahu, znovu získat kontrolu nad vstupy a výstupy, tzv hole Control. Tento problém přetrvává i přes pomoc INIT a několik dalších. Na druhou stranu Hard Knocks byly schopni přesunout některé své síly zpět do Rage, ale vzhledem k tomu, že situace je velmi “čerstvá”, věškeré informace pocházejí zatím ze zdrojů jako Talking in Stations, Imperium News Network a Open Comms. Některá fakta poskytl i Brisc Rubal z The Iniciative, ale tomu já osobně nevěřím ani nos mezi očima, je to přece jen povoláním lobista. budu se snažit sehnat nové informace hned jak se objeví, nicméně nejsem Wormhole expert a ani se o tuto problematiku nezajímám. Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo se WH situacím dlouhodobě věnuje a má bližší, či lepší info, než 3rd party zdroje, uvítám jakoukoli spolupráci.

Takže toto je stručné shrnutí przatímní situace v J164430 a v Rage.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL