Information Warfare

Včera jsem sledoval debatu, kterou vedl Sort Dragon, lídr Dead Co, RonUSMC z Test Alliance, Pando z The Initiative a Silver Suspiria z Federation Uprising.
Probíral se konflikt a možná budoucí válka mezi Dead Coalition + INIT versus PanFam, to jestli bude, nebo nebude superkapital fight a tak podobně, prostě plno nezajímavých věcí. Postupem času, při probírání různých situací z minulosti a různých battlereportů se začala řeč stáčet k jedné, pro mne důležité a bohužel velmi pravdivé věci. Tato debata posléze pokračovala na discordu Talking in Stations.


Ústředním bodem té nejzajímavější části byl – dejme tomu – rozbor situace kolem vazby dění v EVE Online na různé sociální sítě a především web Reddit.
Všichni zúčastnění, se shodli na faktu, že většina lidí nechápe, že subreddit EVE Online je taková minihra, která nemá absolutně nic společného s EVE Online jako takovou. Na r/eve si lidé mohou přečíst souhrny a komentáře od lidí, které jak zmínil Ron, většinou vůbec EVE Online nerozumí a nechápou podstatu výsledku různých situací v EVE Online.

Situace známé jako Blueballs, tzn. neproběhnutí plánovaného souboje z důvodu přečíslení jednou, či druhou stranou, důvody proher či výher atp.
Web reddit, pokud si ho přečte člověk, který nehraje, potom poskytuje obraz EVE jako stagnující hry, bez nějakého zajímavého dění, což nereflektuje skutečnost ve hře.

Tato „reddit“ situace se začíná pomalu přenášet na různé sociální sítě jako Facebook, či Instagram. Lidé začínají brát EVE Online a výsledky v ní osobně a podle toho potom jednají. Toto mají na svědomí hráči, kteří nechápou strategii, ať již se jedná o ústup, povolání posil (tzv. batphone), nebo úplné odmítnutí vydockovat. Tito trollové prostě vezmou danou situaci tak jak je. Díky absenci jakýchkoliv zkušeností pak vznikají celé vlákna o tom, jak Pando utíkal z boje. Nechápou, že situaci Loki fleeta vs Mininn fleeta byla prostě nevýhodná a INIT se muselo stáhnout.
Ta samá situace vznikla kolem dnes již legendární „All faction titans and supers dock up“ Killah Beeho, kde, jak se shodli všichni zúčastnění, by 99% superkapital Fleetcommanderů udělalo přesně to samé.

Dospělo to do fáze, kdy se již neobjevují ani battlereporty. Dead Co. A Northern Coalition. mělo spoustu výborných střetů v regionu Tenal, vynikající subkapital střety bez Time Dilation, které bavily obě strany, a rozbila se v nich spousta věcí za spoustu ISK. Reddit a sociální sítě o těchto střetech mlčí, stejně jako o nich mlčí CCP, nejsou pro ně důležité, protože se nedá nikomu nadávat ani se nejedná o obrovský superkapital souboj dobrý pro PR.

Bohužel, chování „hráčů“ redditu se, jak jsem již řekl, dostává na sociální sítě. Neexistuje žádná cesta jak v diskuzi předložit fakta. Na neurony některých hráčů, se úspěšně navázaly různé výrazy, které jsou právě cool, nebo in i když nedávají žádný smysl. Pokud se pokusíte něco někomu vysvětlit jakoukoli formou, čeká vás několik možných výrazů na Vaši adresu, ať řeknete doslova cokoli.

Salty, cry, tears a whinning patří mezi nejčastější. Tato degenerace jakékoli věcné debaty, je pozorovatelná všude, nemusí se jednat pouze o reddit,stačí si sem tam přečíst CZSK facebook EVE skupinu. Chodit hledat informace na tyto místa nedává valného smyslu, ať už se jedná o dotazy na fity, strategii, nebo která korporace či aliance nabírá nové piloty. Vždy se najde někdo, kdo bude mít nesmyslné poznámky,

O potlačení tohoto fenoménu se snaží právě projekty jako MetaShow, Talking in Stations, Open Comms a z části i capsuleer.cz. Povede se to někdy? Já doufám, že ano.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL