Osud Capsuleera

V roce 2017 jsem přišel s myšlenkou založit nezávislý informativní portál o EVE Online pro československou komunitu. Tento můj nápad se, díky v té době pozitivním vyhlídkám, stal realitou. Věděl jsem, že jsou tu další projekty, které pokrývají dění v EVE jako Quafe forum, či Faruzenův blog a tak jsem přišel s něčím novým. Koncept, kde by hráči měli možnost psát sami – informovat, či podělit se o zážitky s ostatními. Na začátku se mi dostalo celkem velké podpory ze strany českých a slovenských hráčů. Postupem času se mi nabídlo 11 potenciálních redaktorů, kteří by psali o různých tématech v EVE.

Našlápnuto bylo dobře, přísliby byly a tak jsem web začal postupně vylepšovat. Rozdělil jsem ho na témata a postupně vylepšoval po grafické, funkční a technické stránce, aby to nebyl jen další nudný osobní blog o nějaké video hře. Co se týče obsahu, docházelo často k nedorozuměním, kdy se mi ozívali lidé, kteří měli představu o tom, že je to specificky zaměřený portál a slouží pouze pro veterány, hráče zajímající se o PVP, politiku a jiné aspekty EVE z tak zvaného End Game soudku. Napsal jsem proto editorial v kterém jsem vysvětlil o co mi jde a co je účelem Capsuleeru. Tento editorial osvětlil mnoho věcí a vzhledem k přísunu návrhů témat a nápadů na články ze strany komunity se zablesklo na lepší časy.

Chyba lávky kamaráde. Není tak jednoduché zaujmout československou (nejen)EVE komunitu. Psal jsem co to šlo i když jsem nestíhal do podrobna sledovat všechno dění ve hře. Postupem času jsem si nicméně žačal s ne zrovna dobrým pocitem všímat, že se capsuleer.cz mění. Bohužel se z něj stávalo více a více to, k čemu jsem ho rozhodně netvořil. Frekvence článků klesala, protože jsem nestíhal sledovat a psát o všem sám, přísliby o zaručeném psaní od lidí, naneštěstí zůstaly jen přísliby i když jsem vděčen těm 11 lidem, kteří za dva roky napsali dohromady 9 článků, pomalu jsem žačal ztrácet motivaci. Včera jsem si udělal malý sumář všech pro a proti, řekněme čas + cena versus přínos+hodnota. Výsledky nepřekvapily, ale upřímě, není to katastrofa, nicméně mě to přinutilo k přemýšlení. Stojí to za to? Ocení to vůbec někdo? Když už jsme u toho, zajímá to vůbec někoho? Počet návštěvníků a čtenost článků říká, že ano. Moje podvědomí nicméně ví, že ne. Vzhledem k absenci spolupracovníků se kterými se v takových projektech počítá a ceně jednotlivých komponentů, které jsou s provozem capsuleera spojené, mi zatím situace, kdy by se změnil na osobní blog – velmi drahý osobní blog, nepřipadne jako dobré řešení. Nepomáhá ani spolupráce s INN (Rhivre) a TiS (Matterall), která pokrývá zprostředkovávání vybraných článků CZSK komunitě formovou překladů, protože na to prostě nejsou lidi 🙂 . Během vánoc a nového roku, budu hledat důvody pro a proti a podle toho se rozhodnu jestli capsuleera nuknout, nebo ne. Zatím to vypadá, že ano.

Shout outs za podporu: Tlenshar, Faruzen, Kaliandra Gor-Akhal, Johnn69, Aratra Hai a pár dalším, ale neni jich moc.

Snad si na tenhle projekt někdo sem tam vzpomene.

o7
waltari

 

Fawn at my feet, and sing me all your memories

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL