Pomoc rodině CCP Blaze

Všichni si pamatujeme tragickou událost z prosince minulého roku, řeč je o úmrtí člena EVE Dev teamu Tri Lamda, CCP Blaze. Jak jistě víte CCP vydalo na jeho památku sadu skinů s jeho portrétem. Tyto skiny také sloužily pro výběr prostředků na pomoc pozůstalým, snoubence a roční dceři, kde veškerý zisk z prodeje těchto skinů šel do fondu pro jeho rodinu.

Prodej probíhal pouze týden, od 12 do 19 prosince loňského roku, po uplynutí této doby byly skiny Blaze staženy z prodeje a podle vyjádření CCP je již nikdy nebude možnost koupit. Za tento týden, kdy bylo možno tyto skiny koupit, kdy CCP i hráči podnikali akce k uctění památky zesnulého developera se z prodeje vybralo 3.730.320 Plexů, což odpovídá 620 rokům herního času. Celková částka přepočtena na dolary CCP vyrazila dech, 119.828.50 dolarů, to je zhruba dva půl milionu korun. Tuto částku předčila pouze akce PLEX FOR GOOD v roce 2013, jednalo se o pomoc hráčů Filipínám postiženým zemětřesením a tajfunem, kde byla celková částka 190.890 dolarů, tzn. zhruba čtyři miliony korun. Nicméně prodej skinů pro rodinu CCP Blaze probíhal POUZE 7 DNÍ.

 


Odezva byla neuvěřitelná, nesrovnatelná s jakoukoliv dobročinnou akcí kdy hostovanou společností CCP, a také velmi zahanbující. Opravdu nemáme slova, která by vyjádřila naši vděčnost našim pilotům.
Pro představu, tato akce byla, co do výsledku, druhou největší dobročinnou akce CCP do které se mohla zapojit EVE komunita a vybranou částkou ji předčila pouze akce PLEX For Good na pomoc Filipínám.
EVE komunita znovu potvrdila, že i přes všechny konflikty a odlišnosti ve hře je ohromnou a nezastavitelnou silou když se jedná o dobrou věc.
Přijměte od nás všech upřímné poděkování za podporu.

CCP Falcon
EVE Universe Community Manager
On Behalf of the EVE Online Dev Team

Zdroj: CCP Dev Blog

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL