Sílící bouře na severu.

Donedávna byla většina pozornosti soustředěna na jih, k válce mezi Triumviratem a Circle-Of-Two (CO2) a Drone Region Federation (DRF)/Legacy. Jihovýchod se sice po pádu CO2 uklidnil, o kus dále se však stále bojuje mezi Triumviratem a DRF a jejich spojenci.

Nový konflikt (pro nezasvěcené možná i nečekaně) vyvstal na hranicích dvou severních bloků – a to právě již zmíněné DRF a Guardians of the Galaxy (GOTG), koalicí, kterou vede Sort Dragon z Darkness. Tyto strany byly donedávna k sobě neutrální.

Dle dostupných informací tenze mezi novými nepřáteli vznikala po řadu měsíců, kdy ústřední roli v tom hrál nový diplomat ruského bloku Jay Maricadie. Jay převzal v DRF značnou moc ze své pozice, kdy fakticky veškeré jednání mimo koalici (resp. s již zmíněnou koalicí GOTG) vedl on. Řada jeho počinů byla kontroverzních, jako např. vyjádřená vůle sjednat pakt o vzájemné obraně, přičemž zároveň dovolil TEST Alliance Please Ignore (TEST) vytvořit zázemí v jejich systému pro útok právě na GOTG. Jay se údajně také snažil koalici dotlačit k vojenské pomoci proti válce, na které měl zřejmě sám velký podíl (již zmíněný konflikt s Triumvirate). Mezi dalšími spornými body byla řada tvrzení diplomata ruské koalice o špionech na nejvyšší úrovni v řadách GOTG, ačkoliv pro to nedoložil žádné důkazy.

Vyústění celé situace bylo skutečně kapitální.

GOTG koalice se pokusila anchorovat v nepřátelské systému MTO2-2 Keepstar citadelu. Tato kolosální struktura by poskytla útočící straně jednoznačnou výhodu s ohledem na její obranné schopnosti. Pro DRF se začal krátit čas, navíc byli v nepříjemné situaci i z toho důvodu, že jejich super-kapitální flotila byla v dané chvíli na jihu, připravena na boj proti Triumvirate. Klíčovou osobu byl Manfred Sideous, pro řadu lidí známý bývalý CSM a Pandemic Legion member, jehož “opomenutí” zažehlo krvavou bitvu v B-R5RB. Svoji taktiku rozvedl po bitvě na redditu. S již zmíněnou přesilou se vyrovnal tak, že kolem Keepstar vytvořil řadu strategických spotů, na které postupně přiváděl menší skupiny dreadnaughtů, a tím dokázal udržet dostatečné počty naživu, aby se vypořádali s citadelou.

Boj byl nicméně i tak krvavý, trval přes pět hodin, a výsledný účet je více než mastný – přes 900b zničených lodí. Dle dostupných údajů přišla GOTG koalice o 435b, kdy majoritní ztráta je samotná citadela, jejíž hodnota činí 300b isků. GOTG dále ztratili několik menších kapitálek a dva supercarriery, z nichž jeden zřejmě zemřel při odskoku flotily díky ztrátě připojení.

DRF přišlo o více jak sto kapitálních lodí, především dreadnaughtů a část subkapitální flotily. Dle dostupných údajů ztratila DRF koalice přes 470b lodí.

V konfliktu se vyskytovalo několik menších uskupení (např. Imperium), kde ztráty činili zhruba 15b.

Ač přes velké ztráty, DRF ukázala mistrné taktické vítězství, neboť onlinutý Keepstar by znamenal výraznou hrozbu pro obránce. Nyní je otázkou, jak nový konflikt ovlivní situaci proti Triumviratu jižněji.

 

Zdroje: EN24, reddit, zkillboard

Kaliandra

Diplomat a mediální CEO české corpy Marvinovi pratele, která v současné době působí v Imperiu (BiA). Dlouhodobý sov F1 warrior. V současné době taktéž aktivní člen TeamTama.

WALTARI

PROZOVATEL