Už zase skáču přes kaluže

Máme tu zimu a s ní přichází další patch pro EVE Online který bude zaveden v prosinci.
V tomto patchi se hráči dočkají slibovaného boostu alfa klonů, změn v seznamu lodí co mohou tyto klony létat a modulů co budou moci používat.
Také bude posunut maximální počet skillpointů které budou moci tyto klony alokovat a využít.

Jedna věc obsažená v tomto patchi byla nicméně potlačena do pozadí a nikdo jí moc nevěnoval pozornost kvůli humbuku kolem alfa klonů.
Ten, kdo hraje EVE Online delší dobu jistě zaznamenal, že tento rok něco chybělo, tolik rozšíření a pořád člověku něco chybí, prostě to neni kompletní, nevíme co, ale něco schází ….. Tušíte správně, opravdu něco chybí. Letos totiž CCP ještě nepotrestalo piloty kapitálních a super kapitálních lodí, piloty Black Ops lodí a titánů. Toto je ona! Každoroční věc co nám tak chyběla a bez které by náš život prostě nebyl kompletní. Tento rok náš oblíbený a komunitou tak milovaný CCP Fozzie přišel s něčím opravdu originálním.

 

 

Vzhledem k tomu, že poslední rozšíření pro EVE bylo primárně industrálního a ekonomického charakteru a se změnou vlastností měsíců a odstraněním POSů využívajících palivo, jde ruku v ruce změna chování trhu a spotřebitelů, rozhodl se tento myslitel pro navýšení množství tekutého ozonu potřebného (Liquid Ozone) k prokukci bloků paliva – i přes fakt že množství Liquid Ozone v EVE bylo redukováno v expanzy Lifeblood. Jako protiváhu k vyrovnání těchto vyšších nákladů, komplikovanější výroby a tudíž vyšší ceny použil, jak jinak, něšťastníky, kteří disponují čímkoliv co má Jumpdrive a “skáče”, carriery, supercarriery, dready, faxy, jump freightery a nebo má Portál (Titan a Black Ops) a stojí. Jako součást tohoto mistrovského plánu navýšil spotřebu paliva per capita per jump.

Jsem si jist, že tuto novotu přivítají obzvláště piloti Jump Freighterů zajišťujících logistiku, kterým se zvýší náklady o zhruba 80-100%. Další dvě fičury s tímto spojené, mají snad usnadnit již tak težký život těchto pilotů. První fičurka je snížení velikosti jednotky isotopu a navýšení velikosti hangáru pro palivo, to aby jich tito Fozzieho pokusní králíci mohli koupit a tahat s sebou více, což teoreticky redukuje nutnost stavět na kazdé “benzince” a doplňovat palivo tam, nicméně ve finále se nic nemění, protože namísto toho, to prostě koupí jednorázově. Ta druhá věc je, více než cokoliv jiného, velmi úsměvná a opravdu hodna jména Fozzie. Reducke stropu Jump Fatigue, známé též jako Jump AIDS a to prosím o celých 20 procent! To znamená, že budete moci častěji a více skákat, bridgovat a hlavně, kupovat více paliva! Když to všechno shrneme dohromady, Fozzie si myslí, že se vlk nažral a koza zůstala celá, má nás totiž za úplné idioty.

Tady je Sumář:
Black Ops – Navýšení spotřeby paliva o 56%
Ostatní lodě (Carrier, Dreadnaught, Supercarrier, Titan, Jumpfreigher, Force auxilary, Rorqual) – Navýšení spořeby paliva o 100%
Redukce stropu Jump Fatigue o 20%
Redukce velikosti paliva o 40% na 0.03 m3
Navýšení velikosti hangárů pro palivo na jednotlivých typech lodí o 20%

Toto nicméně není finální dílo, pokračování můžete sledovat zde:

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL