Veřejný nepřítel?

 

V posledním patchi byla provedena zajímavá úprava, nebo fix chcete-li. Týká se stylu fungování korporátního ústředí (dále jen Corp HQ).

Jednotlivé korporace si mohou v různých stanicích po celém New Edenu pronajímat kanceláře (dále jen office) a mezi těmito stanicemi, kde máte tyto office, je možno volně přesouvat Corp HQ každých 60 minut. Pokud se přidáte ke korporaci, ve stanici máte vždy možnost zvolit, jestli se po smrti chcete probrat v klonovací stanici, nebo v Corp HQ a toto Corp HQ muže být klidně na druhé straně mapy, V praxi to znamená, že pokud jste např. na jihu v regionu Tenerifis a potřebujete se dostat rychle přes celou mapu na sever do regionu Venal, stačí tam přesunout Crop HQ, zvolit možnost probrat se po smrti v Corp HQ, vydokovat a prostě spáchat „sebevraždu“ (self destruct) a v tu ránu se probíráte na druhém konci mapy ve Venalu a to se vždycky hodí. S příchodem citadel, se od tohoto používání postupně upouštělo, protože je tu možnost skákat z klonu do klonu mezi citadelami bez omezení.

Někdo ale přece jen našel využití pro starý Corp HQ systém v kombinaci s érou citadel a vymyslel – teď již deklarovaný exploit – jak tyto dva systémy skombinovat ve svůj prospěch. Byli to, jak jinak, kluci z Pandemic Legion a Northern Coalition. aka známí to exploiteři mechaniky hry. Citadely, ať jsou jakékoliv, jistě uznáte, nejsou zrovna ideální ke skladování většího množství důležitých, nebo drahých věcí, protože prostě ze své podstaty, mohou být kdykoliv zničeny. Vzhledem k současnému meta gamingu EVE, aliance jako Pandemic Legion, Goonswarm, Northern Coalition. TEST Alliance, CVA, nebo xXDeathXx používají ship cache, vlastně takové odstavné parkoviště velkého počtu lodí ve strategických oblastech, aby se eliminovala nutnost přesouvat je tam a zpět. K tomuto účelu se používají NPC stanice, protože jsou prostě bezpečnější, než obyčejné citadely.

Pandemic Legion i NCdot se hodně často přesouvá z místa na místo a bere s sebou citadely různých velikostí, barev a tvarů k vytváření tzv. staging systémů, takový dočasný domovský systém, ze kterého se vedou jednotlivé operace, všichni hráči mají nastaven klon primárně do citadely v tomto staging systému. Sem tam se ovšem objeví akce tam, kde to člověk čeká nejméně. Pokud je poblíž ship cache, v případě obou NC i PL ship cache kapitálních lodí, většinou dreadnoughtu a faxů, prostě se vypla klon funkce v citadele ve staging systému, hromadně se vydokovalo a self destruct a voila, každý kapital pilot byl v ship cache stanici, rozdaly se dready, sformovala  se dreadbomba která se pustila na ty nešťastníky. Následně se ve staging citadele clone modul zase zapne a všichni zase vesele self destructnou domů bez normálního čekacího timeru kolem 20 hodin podle toho na jaké úrovni jsou Vaše cloning skill. Takhle by to ale fungovat asi nemělo, že ano? Máte recht, nemělo, je to přesně to čemu se říká exploit. Divné je, že i přes upozornění CCP a praktikování tohoto, dejme tomu, ne zrovna konvenčního způsobu přesunů více než ¾ roku, CCP nic neudělalo.Pak si ale někdo v Goonswarmu všiml divného načasování mezi killmaily a zaostřil na způsob cestování PL i NC mezi jednotlivými stanicemi a staging systémy. Při pokusu kontaktovat CCP kvůli možnému exploitu se jim dostalo staré známé „it works as intended“ odpovědi. Tak si v Goonswarmu řekli, že když je to tedy legální, budou to používat taky a veřejně, bez jakýchkoliv pokusů tento způsob ututlat. Věřte, nevěřte, během necelých 4 týdnů CCP tuto cestu označilo za exploit a odebralo ji ze hry. Takže vyvstává několik otázek.

Vědělo o tomto exploitu CCP již dříve a přesto nechalo PL a NC tohoto využívat? Pokud ano, proč?
Zamýšlelo snad CCP tuto vlastnost ponechat jako legální a zhrozilo se, když vidělo dopad, jaký může mít na hru?
Nebo CCP prostě o této možnosti obejít herní mechaniku nevědělo?

Ať tak či tak, je třeba poděkovat právě Goonům za poukázání na tuto nekonvenční fičuru a poukázání na fakt, že některé praktiky PL a NC, ale ne jen jejich, nejsou až zas tak úplně košér.

Pokud k tomuto máte co říct, pod článkem je sekce pro komentáře

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL