Kdo je waltari část 1.

Když jsem zjišťoval s kým z CZSK hráčů EVE udělat rozhovor, hlavou mi prolítlo, že jsem vlastně ještě od roku 2017 nenapsal nic o sobě ….
Je léto roku 2008 a probíhá Aden
Castle Siege na serveru Lineage2World. Všichni si to šinou k hradu jen čtyři postavy sedí v Adenu na náměstí a kecají spolu na Ventrilu. Člověk jménem Sader, Dark Elf jménem Banya69 a dva trpaslíci, první má nick Shucks a druhému visí nad postavou červený nápis [HGM] Unleashed, Head Game Master serveru Lineage2World.
 
 
Na zmíněném Ventrilu probíhá debata o poměrně starší hře, o které tito čtyři přemýšlí jako o dalším kroku ze světa Lineage2, protože ten se proměnil v monotónní, repetitivní nudnou záležitost, ve které se opakuje jedno a to samé poslední dva roky. Banya69 a Shucks jsou navíc na serveru v klanu, který nemá konkurenci na Lineage2World ani oficiálním serveru NC Soft jménem Kain. Nemohou se ale shodnout, zda jim stojí za to začínat v něčem novém jak se říká od píky, nebo ne. Shucks má napilno na škole, Sader v práci, Banya žáčíná s klonováním 28 disků pro základní školů Sedmikráska v Rožnově pod Radhoštěm, nejvíce “volné” to má Unleashed, který se zabývá hledáním a rozbíjením skupin šířící pirátský software pro jednu nejmenovanou vládní agenturu.

ZAČÍT NĚCO NOVÉHO JE TEŽKÉ

Tito dva angličani, jeden američan a jeden moravák se nakonec neshodnou. Dva z nich tuto hru už hrají, ale zbylí dva nemají nervy na to, začínat zase někde něco znovu od začátku, popis té hry sice zní skvěle, ale neklapne to. Sader a Unleased do toho jdou, Banya zakládá vlastní Lineage2 server Lineage2Universe společně s kamarády z Izraele, Finska a Portugalska a Shucks jde na tento server taky jako hlavní Game Master. 

Teď fast forward do září 2008. Ještě pořád na server Lineage2World se dostaví další hráč, Banya a tento nově příchozí jsou kamarádi ze stejného města a jelikož na serveru Lineage2Universe usilovně pracují developeři, teda abych byl přesný, developer … jeden, pokračují na Lineage2World, aby se tento nový hráč rozkoukal a podíval a čem ta hra vůbec je. Jeho nick je lobiik a žije v Leedsu, což je paradoxně město, ve kterém žije i Shucks, takže se znají. Toto všechno se děje do doby, než Unleashed pošle první screeshoty z té hry o které byla debata před dvěma měsíci, tenkrát ještě přes Microsoft Messenger. 

V tu ránu se situace začíná měnit a všichni co do nové hry ještě nepřešli o tom začínají velice reálně přemýšlet. Unleashed nám udělá cca půlhodinovou přednášku a tom, o co v ní vlastně jde a jak všechno probíhá, nic specifického, jen hrubý popis. Začíná se mi to docela líbit a přichází léto, takže moc kšeftů nebude, dávám vědět přátelům, že projekt Lineage2Universe opouštím, ale nadále se jim budu starat o server a podporu, jelikož server se nachází v datacentru Coolhousing v Brně a je pod správou firmy Anafra ve které dělám …. během dalších pár dní začíná příprava na přechod na novou online hru, kterých v té době moc není. 

Dárky na vánoce nakoupeny, bože jak já tyhle svátky nesnáším, stromek nazdobený a já v práci čučím do monitoru notebooku a snažím se domyslet design stránek pro stejnou základku, pro kterou jsem klonoval počítačové disky. Jelikož je 23 prosince, moc se mi nechce. Dívám se po webu té hry, na které jsme se společně s kamarády domluvili, klikám na ikonku “download launcher”. Bleskovou rychlostí se něco stáhne. Hmm to asi nebude celé, ta lajna není přece žádný zázrak. Launcher spouštím a začnou se stahovat další gigabajty …. jop, to bude ono. Hra má na stáhnutí 3 verze, hires, normal a shit grafiku. Vybírám shit … pač Core Duo noťas s integrovanou ATi kartou a 4GB paměti. Prostě žádná raketa. Než mi skončí šichta říkám si, aspoň vytvořím postavu….

Klikám na vybledlou modrobílou ikonku …..nic …. “doprdele vždyť splňuju požadavky na ten lowres” … prskám na display notebooku. Otevřu task manager a běžící proces tam vidím, no nic počkám, jestli se něco bude dít, pokud ne, seru na to a jdu domů. 
Po cca dvou minutách displej ztmavne a vyskočí na mne červená obrazovka, EVE Online Quantum Rise, jsou na ní dva hranaté protáhlé objekty, to budou patrně nějaké lodě. Úplně dole je nějaké menu s nastavením a políčka username a password, vedle toho dva nápisy, server: tranquility, status: online. V tu ránu hvízdne MSN …. Nick (Shucks) …. “Yo nub, gunna give you link to create EVE account. Youll get 21 days trial i get free bonus, jew++ 😀”.

Pokračování příště ….

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

2 thoughts on “Kdo je waltari část 1.

  • 9.6.2022 at 15:53
    Permalink

    Záměr byl narvat to všechno naráz, bohužel One Drive mi smazal ten zbytek, to by se u Googlu nestalo, takže doporučuju nepoužívat produkty Microsoft, ať už jsou to Office, nebo One Drive, stojí za hovno

  • 10.6.2022 at 10:42
    Permalink

    haha, já si říkal, proč je to tak krátký 🙂

Comments are closed.

WALTARI

PROZOVATEL