Kdo je waltari část 2.

Pomocí linku od Nicka jsem si teda vytvořil účet. Volím pracovní firemní email … velice špatný nápad ….Tenkrát naštěstí nebyla žádná alfa a omega, člověk buď platil a hrál, nebo neplatil a nehrál. Na vyzkoušení byl trial, ten byl, pokud se nepletu, čtrnáct dní. Při použití invite linku co jsem od něj dostal mi naskočil trial 21 dní.  
 
Takže účet vytvořen, čas lognout do hry a vytvořit si panáka. Začal jsem procházet malované portrétky, nebyl žádný character creator. Došel jsem zhruba do půlky k nějaké babě, měla něco na rameni, netuším co to bylo, vypadalo to divně, zbytek portrétů se mi procházet nechtělo, tak jsem si řekl, proč ne, je to jenom hra. Všechno hotovo, ještě jméno. To bude problém, zkouším a zkouším a všechno obsazeno. Matně si vzpomenu, že když mě včera vezl kamarád domů z práce, měl puštěnou muziku, nějaká kapela co měla v názvu jen jedno slovo. Zvedám telefon a ptám se ho co to bylo zač, on mi řekne že mi to uploadne na server než ze sebe stačím vymáčknout, že to potřebuju kvůli jménu, pak mi řekne “jsou to nějací šílení Fini a říkají si Waltari” …. supr, přesně to jsem potřeboval. Žádné CZE, nebo CZ, to používají jen rusi a dementi …. a tak se rodí waltari, charakter, který mi slouží dodnes. 

Když jsem nalogoval začíná tutorial. Zhruba pět minut, něco ve smyslu “Right click to interact, left click to navigate, now fuck off”, žádných 40 stran jako dnes. Taky jsem se připojil do kanálu, který vytvořil jeden z kamarádu co přišli semnou, L2W Biatches, tam jsme byli všichni nasáčkovaní. Rozhlídnu se vidím, že Unleashed zvolil stejně jako já jméno podle hudební skupiny, Klashed, staré britské kapely The Klash, dál tu je Shucks, Sader Rykane a lobiik. Jeden charakter ale nepoznávám, je mi řečeno, že je to jeden bulhar, co byl v nepřátelském klanu na L2W…O rly? …. Joy! Než se stačím na cokoli zeptat, Klashed mi řekne, hele přistálo ti ve walletu půl mega, kup si teď hned knížky které ti napíšu, je to strašně důležité. Tak začne psát a já začnu kupovat.  

Spatial Awareness, Eidetic Memory, Instant Recall, Learning, Iron Will, Analytical Mind, Presence, Logic a Clarity. Ptám se ho k čemu to je, on mi jenom suše odpoví, že to jsou Learning skilly a slouží k tomu, aby se člověk ostatní skilly učil rychleji, protože tyto skilly ovlivňují atributy charakteru a já kvůli výběru rasy a bloodline, která tenkrát ovlivňovala rozdělení atributů, potřebuju právě tyhle. Pak mi řekne zdar za 14 dní, než se totiž tyhle skilly natrénují, nemá smysl hrát, člověk nic neumí a trénování jakýchkoli skillů teď, by byla jen ztráta času. No nic, aspoň si užiju svátky. 

Druhý svátek vánoční to nevydržím a nehledě na doporučení jsem si řekl, že bych se po New Edenu mohl proletět a zjistit, jak to vypadá jinde. Narychychlo na level 3 natrénuju Caldari Frigu a ze špatně nastaveného kontraktu kupuju Merlin za 10 ISK. Zeptám se v newbie chatu, kam se nováček může letět podívat, aby se trochu porozhlídl. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat a v chatu se objeví tři stejné odpovědi … RANCER!
Slušně poděkuju a nastavím cestu do systému Rancer, asi je to nějaký super systém když mi ho doporučili hned tři lidi, říkám si. Svištím si to dál a dál od Caldari spacu až se mi v overview objeví kolečko s nápisem Rancer. Paráda, tak juknem o čem to je, když mi to všichni doporučují. Přistávám na bráně do Ranceru a klikám na jump … obrazovka stmavne a naráz vidím velkou záři přes celý monitor… tyvole jaké efekty, hned po té první žlutavé záři se objeví záře namodralá … ty jo to je asi nějaký speciální systém, jsem zvědav co se ukáže až ta záře pomine. 

Záře ustala a já vidím útroby stanice. Tyjo teleport domů, paráda, to mají pěkně vyfachčené. Po pár sekundách si všimnu blikajícího portrétu, co to asi je? Otevřu to a jdu do “interaction” a tam vidím dva řádky o kterých nemám potuchu co znamenají. Asi nějaký report, že jsem ten systém navštívil. Otevřu záložku hangáru a nestačím se divit, Merlin se mi proměnil v Ibis a navíc jsem dostal nějaké vajco. Nerozumím tomu, zeptám se kámošů. Jakmile ty zprávy přetáhnu do chatu, nastane výbuch smíchu a je mi vysvětleno, co tyto zprávy znamenají. Pak se mě Nick zeptá, jak jsem se tam dostal a proč jsem tam letěl. Když jim napíšu, že v newbie chatu, nastává další výbuch smíchu. No tak jsem se dozvěděl užitečné info. Pak si všímám, že ty zprávy jsou tam celkem 3, jedna je z 23 prosince, kdy jsem se snažil dělat misi, neúspěšně. Tímto stylem jsem zjistil, že v EVE existují tak zvané Loss maily.

Je 3 ledna a já loguju zpět do hry, Klashed mi píše ať se doplazím do systému jménem Teo, Tao, něco, něco ….Teonusude nebo tak nějak, linkne mi ho do chatu a já nastavuju cestu. Za cca půl hodiny přistávám u stanice a dockuju. Začíná tvrdá práce a učení se stylem pokus/omyl. Kluci mi řeknou, že každá loď, kterou chci lítat, potřebuje určité skilly abych do ní vůbec mohl sednout. Další skilly jsou potřebné k ovládání zbraní a modulů použitých na dané lodi. V mém případě štíty a rakety. Ptám se jich jaké skilly začít. Klashed mi řekne, co já vím? Já jsem Minmatar. Něco jsem si o modulech a zbraních přečetl a zjistil, že je lepší natrénovat prvně tzv. Core skilly které se vztahují na Powergrid, Capacitor a tak podobně. Nahážu to do fronty a ono mi to ukáže time 34 dní. No nic, asi si to cvaknu, nic jiného mi nezbude. Konec konců to není žádná závratná částka, když si spočtu kolik jsem za ty roky utratil za Lineage, předplatné EVE Online jsou to drobné. 
Platba proběhla úspěšně a já začal splácávat nějaký kestrel fit na mise v Jita 4-4 stanici. Tenkrát sice byla Jita hlavní trade Hub EVE Online, ale dali se v ní pořád dělat mise. Něco na rychlost, něco na zvýšení DPS a shield extender, friga je malá a rychlá, booster není potřeba. Při osazování raketama jsem narazil na první problém, hláška “Not enough Power”, podívám se po marketu a najdu Reactor Control Unit, no snad to pomůže … a pomohlo, teď hurá na NPC. Během pár následujících měsíců se vršily  další lossmaily, ať už od NPC, nebo od hráčů, ale postupně jsem se naučil jakou loď použít na co a jak ji fitnout pro PVP ve Faction Warfare, kterou jsem absolvoval s Onei Robotics a Caldari State Inc. a pro solo PVE mise 

V roce 2009 přišla Apocrypha a nové Wormholy. Jeden z kamarádů se kterým jsem začal hrát, Sader, se rozhodl utvořit korporaci z jeho spolužáků ze střední s kterýma se pořád stýkal a pojmenoval ji Midnight Enterprises a nacpat ji spolu s holding korporací do aliance Midnight Space Syndicate. V této korporaci byl jeden týpek, který se vyžíval v tom, dělat scouta. Po zhruba týdnu od vydání Apocryphy se tento hráč nasáčkoval do jedné wormholy a monitoroval traffic a jestli se tam někdo usadil, nebo ne. Po zhruba měsíci, když prohlásil, že je vše OK a my se tam mohli z hi-secu přesunout.
Nakoupily se dvě Amarr věže a spousta modulů pro ně, takto začal v červenci 2009 můj život v červí díře, de-facto velice krátce po tom, co byly v EVE představeny. 
Tento život měl svoje plusy v podobě “decentního” výdělku, nicméně měl i obrovské množství mínusů pro mne podstatných, což byla malá interakce s ostatními hráči, izolace, nutnost scanovat věci každý den a vůbec všeobecná nuda, tím nuda ale myslím NUDA … nepočítám fakt, že Sader a jeho kamarádi byli z USA a Hawaje takže jsme se díky časovému rozdílu míjeli, jediný s kým jsem se potkával byl jeden Holanďan. Hledal jsem způsob jak se z tohoto života co nejrychleji vymanit a zdrhnout někam, kde se něco děje bez toho, aniž bych Sadera urazil. 
Postupně následovaly další expanze EVE, ale pro mne nic důležitého. Kupoval jsem si dražší a dražší lodě a lítal s nimi do hi-secu a low-secu na občasné mise a low-sec PVP. Jednou mě při low-sec PVP chytl gang, jeden z nich mě scramnul a druhý mě invitnul do jejich kanálu. Myslel jsem si, že po mě budou chtít něco zazpívat jak to bylo tenkrát ve zvyku, nicméně ten Navy Mega mě s fitem stál jen asi 5bil tak jsem si řekl “v žádném případě”. V jejich kanálu mi dali link na jejich Mumble. No a je to tady, proběhlo mi hlavou. Nicméně na tom Mumblu mě čekalo úplně něco jiného ….. 

Pokračování příště …..

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL