Kdo je waltari část 3.

Takže jak jsem psal minule, občasné výlety z wormholy ven a zase zpět abych nějakým způsobem zabil nudu v ní. Je prosinec 2010 a jedna z cest do lowsecu mě moc nevyjde, můj Navy Mega se dostal do scramu jednoho gangu, který jsem potkal v regionu Lonetrek, jméno systému si pamatuju dodnes, za svůj EVE „život“ se do něj totiž podívám ještě 2x. Systém se jmenuje Saranen. Tenhle gang není žádná určitá korporace ani aliance a rozložení lodí vypadá spíše než cokoli, jako kitchen sink fleeta. Typy lodí pomíchané jedna přes druhou od Sleipnirů až po Zealoty. Pozvání na Mumble přijímám a dopředu počítám se zpěvem, který jak jsem již zmínil, byl v té době populární. Pokud se někomu podařilo chytit drahou loď, pilot byl pozván na Teamspeak, nebo jiný komunikační software a musel zazpívat nějakou písničku, když to udělal, byl puštěn a mohl bez úhony odletět.

Dostavím se na zmíněný Mumble s tím, že mě patrně ustřelí prdel, protože jim v žádném případě nebudu zpívat, to ani omylem. Na Mumblu vidím 4 lidi, Levi Duke, ksig cook, Fishstick Fred a Cpt Bekkedal. Pozdravím a předem dám vědět, ať zapomenou na nějaký zpěv. Dostane se mi odpovědi „lolwut“. Fred mi řekne, že ten half-ass officer fit je docela o hubu v lowsecu blízko null, ptá se mě, jestli mi to nevadí. Odpovídám, že vůbec, lodě a moduly jsou podle mě na to, aby se vyhodily do vzduchu a ne schovávaly ve stanici. Říkám jim, že žiju ve WH, dají se tam vydělat docela slušné háky, tak si kupuju a fituju lodě čím chci a že jsem ještě nikdy nepoužil officer moduly, tak jsem je nakoupil dneska společně s navy tronem. Bekkedal prohodí něco jazykem, který jsem nikdy neslyšel, ale zní to podobně jako švédština, no radši se neptám a sleduju, co z nich vyleze.

Cook se mě ptá kolik mi ta díra tak měsíčně hodí. Říkám mu částku, která mi připadne po přerozdělení mezi mě, Sadera a další 3 lidi co jsme ve WH, ale dodávám, že ta částka je variabilní podle toho, kolik toho každý z nás udělá a podle toho kolik sajt se ve WH objeví. Odpoví mi, že to je velice slušné, hned na to ale dodává, co bych řekl na to, kdybych si vydělal zaručených 300 mega za necelou hodinu. Odpovídám mu, že to se vydělat nikde nedá, snad jen v Null, netuším, jak to chcete udělat v hi-secu, dodávám, ať mě klidně sejmou, ale jdu pryč. V tu ránu začne mluvit Bekkedal, vyleze z něho, že je z Norska a zeptá se mě, kolik mi zbylo ISK po koupi toho megathronu. Odpovídám, že je mu po tom hovno, ale dost, už mě to začíná pomalu točit tahle debata. Řekne mi, že oni míří do Amarr spacu a jestli se k nim přidám, potřebuje jenom, abych po cestě koupil jinou loď a ten fit co mám na ní předělal. Ptám se ho, kolik mě to bude stat. Ta loď něco málo přes béčko, tem zbytek netuším … to je cajk, co mám teda koupit? Zaleť na Jitu a kup Vindicator a natlač na něj ten fit co máš, ale kup ještě jeden web a pár dalších modulů trošku vylepšit, uvidíme, jak to půjde.

Dorazím na Jitu 4-4 a začíná nákup. Blastery mám, True Sansha web taky a dva magstaby, kupuju Vindiho a zbytek modulů, snad mě na undocku nikdo nesmahne. Po nákupu vypadá loď na okamžitý gank…. Dva Tuvan’s Modified Magnetic Field Stabilizery, 2x True Sansha Web, Caldari Navy Invul Field, Shadow Serpentis Sensor Booster, 2x Mizuro’s Modified Tracking Enhancer, Brynn’s Modified Tracking Computer, 2x T2 Field Extender a T2 EM Reinforcer. V cargu Federation Navy Omnidirectional Tracking Link, kdyby byly potřeba drony. 12 Béček jak vyšitých. Linkuju fit do fleet chatu jestli je OK, Bekk mi odepiše „asi jo, nikdy jsem Vindiho neletěl“ … LOL, supr. Undocknu ale až po downtimu který je stejně za 9 minut. No shield Vindi mě přijde jako divné řešení, ale OK. Jen mě strašně zajímá, co mají synci v plánu, zatím nic nedává smysl a kdyby mě chtěli ganknout, už to dávno udělali

SKEET SKEET BL4M

Dockujeme dva systémy před cílem, Fred se mě zeptá, jestli vím co je to Incursion. Začnu se smát a řeknu, že ta nová kktina pro roleplayery. No to je sice pravda, ale dá se na ní docela slušně vydělat a tím slušně, myslím opravdu slušně. Začne zdlouhavé vysvětlování, co existuje za Incursion systémy, jak fungují Incursion sajty, a co jsou veřejné Incursion fleety a proč všechno co ty fleety dělají je úplně špatně. Nakonec z nich vyleze, že Incursions dělají už asi týden společně a postupně si dělají poznámky a společně krok po kroku postup vylepšují, aby byl efektivnější a doba pro každou sajtu kratší. Proto ta loď a proto takový fit, ne kvůli „elite“ remarku, ale kvůli efektivitě. Postupně z nich vyleze, že jen velice málo lidí, je ochotno takové lodě a fity pořizovat kvůli možnému ganku a když viděli člověka, který používá podobný fit v 0.1, řekli si, že by mohl souhlasit. Tak jsem začal lítat Incursions, ze začátku nic moc, nějakých stabilních 120 mega za hodinu.
Postupem času jsme ale došly na různé jiné způsoby, vylepšení a postupy jak to ještě víc zefektivnit. Naše fleety se staly uzavřeným „invite only“ projektem, dali jsme mu jméno SKEET FLEET. Pomalu se nám dařilo tlačit čas strávený v jednotlivých sajtách pod 7 minut, což navýšilo výdělek na nějakých 140-150mil za hodinu, pořád to ale nebylo ono.

Jednoho dne se nicméně všechno změnilo. Při poslední vlně jsme dostávali docela záhul, tak jsme ze sajty zdrhli a dockli na stanici. K našemu velkému překvapení ale došla platba jako by jsme ji vyčistili celou. Začali jsme pátrat po důvodu a přišli na jednu věc. Když se v té době v jednotlivých vlnách zničili jen určité Sansha NPC, mohli jste ji předčasně ukončit a dostat platbu. Tomuhle způsobu jsme začali říkat Incursion Blitz. Z pozorování ostatních jsme zjistili, že o tom patrně nikdo neví a začali jsme dělat tyhle sajty po našem. To přineslo spoustu nadávek a nenávisti od ostatních Incursion fleet, zvláště potom jedné, The Ditanian Fleet, public Incursion fleeta pro všechny postavená na armor tank lodích, problém byl, že kvůli armor tanku tyhle fleety neměly dost DPS na to, aby sajty dělaly rychleji než SKEET FLEET, která měla v té době už 2 oficiální fleety.

Incursion probíhala tak, že v každém systému byl určitý počet sajt, které se po nějakém čase respawnovaly, problém byl, že SKEET fleety díky blitz systému stačili udělat sajt 5, než Ditanian fleet dožvýkala jednu, takže nás incursion komunita začala postupně nenávidět a distancovala se od nás s tvrzením, že SKEET FLEET není pravá incursion fleeta a porušuje pravidla (pravidla v EVE … LOL!), prý všem krademe sajty a znemožňujeme jim hladkou poctivou soutěž a podobné kecy. Když se nám podařilo stlačit čas pod 4 minuty na sajtu, došlo to tak daleko, že nás při našich fleetách sledovali ISD …asi aby podali CCP report jestli využíváme nějaké exploity či nikoliv. Ukázalo se, že je všechno na naší straně v pořádku a do našich fleet se – bohužel – hlásilo čím dál více lidí, tolik, že jsme je museli odmítat. V hlavní SKEET fleetě jsme ale zůstávali jedni a ti samí. Vadili jsme lidem až tak, že si na nás najímali mercenary korporace jako NOIR, tenkrát ještě Privateers, Black Mark, Balkan Express, Gunpoint Diplomacy, nebo Red Overlord. Konec SKEET FLEET se začal rýsovat v okamžiku, kdy se k nám do hlavní SKEET fleety dostal hráč jménem Hardin Salvor, budoucí hlavní fleet commander největší Incursion shield fleety. Fity, lodě a postup se dostaly mezi ostatní hráče a to byl konec našich Incursion fleet, člověk vydělal míň a už nás to tak netáhlo.
Nakonec jsem se nějakým způsobem ocitl zase ve WH s ksig cookem a jeho kamarády wormhole dwellery, tenkrát ještě malá neznámá skupina, říkali si LAZERHAWKZ. Trvalo týden, než jsem odmítl členství u nich a musel jsem se pakovat z té C5 pryč. S Cookem se vidíváme do teď, jak na starém SKEET Mumblu, tak v našem bývalém kanálu ve hře.
Tak už jsem si zkusil Hi-Sec, Low-sec, Wormhole, je na čase mrknout do Null.

Pokračování příště….

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL