Kdo je waltari část 4.

Po zážitcích z hisecu, lowsecu, wormhole space a incursions jsem si řekl, že je načase podívat se do nullsecu. Kamarádi co jsem s nimi začínal už dávno v null byli, Shucks a lobiik v Reikoku a následně Black Legion. Bohužel pro mne tyto korporace byly aktivní v jiném časovém pásmu než já, takže by to neklaplo. Udělal jsem tedy to, co jsem nikdy předtím neudělal a nepokládal jsem to za moc dobrý nápad. Začal jsem se poohlížet na EVE foru. Nábor do korporací byl tenkrát celkem komplikovaný. Většina z nich totiž požadovala účast na všech operacích aliance nehledě na časový rozdíl, v některých případech bych musel vstávat ve 4 ráno abych tento požadavek splnil a to se mi fakt nechtělo.

Postupem času jsem EVE forum četl míň a míň a jen tak jsem posílal přihlášky do korporací, které neměly tak tvrdé podmínky a vypadaly aspoň trošku schopně. V každé přihlášce jsem uvedl kdy můžu hrát a kdy ne a proč, fakt že mám alt charakter a na něm carrier a podobně. Jednoho dne se mi ozval člověk s nickem Lens Manzo, byl to CEO malé korporace Mortis Angelus, která byla součásti aliance THORN. Tak nějak jsem absolvoval pohovor a dohodli jsme se, že to teda zkusím, to se psal rok 2012. Operace THORN alliance se točili kolem malých skupin lidí, kteří létali po low a null a hledali drahé lodě, které právě dělaly některý z nullsec komplexů, chytali je a ničili ať již kvůli nepozornosti v normálních lodích, nebo pomocí hotdropů a black ops lodí. Ze začátku jsem u THORN létal heavy tackler lodě jako Broadsword, Devoter, nebo heavy tackle Proteus určené na chytání kapitálních lodí. Celkem fajn zábava a taky výdělek, tenkrát se nechávala většina toho, co tyto lodě droply právě tacklerům za to, že tyto lodě našli a chytli. Bohužel pro mne se většinou jednalo a kapitální moduly, které byly moc velké na to, aby se mi vlezly do karga, takže moduly pobrali lidé ze Sniggerdly, což byla korporace, se kterou tenkrát THORN spolupracoval právě na těchto akcích, ale pouze pokud se jednalo a chycené kapitální, nebo superkapitální lodě.

LOGA DALŠÍCH ALIANCÍ SE BOHUŽELMI  NEPODAŘILO DOHLEDAT

O pár měsíců později začala bublat situace okolo regionu Fountain. Lídr Test Alliance please ingnore Montolio, dostal skvělý nápad, napadnout region na sever od Fountain a začít tím pádem válku s Goonswarm Federation, respektive Clusterfuck Coalition (dále jen CFC). Teda abych byl přesný, spíš rozhodli jednotliví CEO v Testu než Montolio samotný, patrně chtěli využít situace která nastala po rozbití uskupení OTEC a faktu, že CFC byla právě po válce s Northern Coalition. právě kvůli opuštění slušného byznysu OTEC v druhé polovině roku 2012. Nikdo tento krok nechápal. Test žil tak dlouho s Goonswarm po boku, že nebyl důvod se navzájem napadnout. Nehledě na to, že Goonswarm a Tau Ceti pomohl Testu v jeho začátcích. Něco jako by se člověk stal bezdomovcem a střechu nad hlavou mu nabídl jeho otec. Test se nicméně rozhodl tohoto svého tatíka poslat do Léčebny dlouhodobě nemocných a byt převzít po něm, tak bych asi vykreslil tehdejší situaci okolo Goonů a Testu. Jelikož se ale jednalo o Goonswarm, který neměl zrovna přátelské vztahy s většinou populace EVE Online, začala se tvořit koalice, která měla za cíl pomoci Testu v jeho snažení. THORN Alliance byla kontaktována diplomatem Sniggerdly jménem Jeffraider s otázkou jestli se k této koalici připojí společně s Pandemic Legion, Raiden, Requiem Eternal, Tribal Band, The Initiative, Unclaimed, The Kadeshi a ostatními, kteří se rozhodli Test podpořit. Později se připojilo i uskupení N3, Nulli Secunda/S2N Citizens, Northern Coalition. a Nexus Fleet. Lídr THORN Alliance Lucian James se rozhodl tuto nabídku přijmout a naše korporace a celá aliance se začala přesouvat do severní části regionu Querious sousedícím s regionem Delve. Logistickému křídlu THORN poskytla prostor aliance Curatores Veritatis Alliance sídlící v regionu Providence. Přítomnost některých aliancí nás v THORNu přinejmenším překvapila. Konkrétně Nulli Secunda, jelikož ji, Vera Cruz a Red Alliance rok před tím z Delve vytlačil právě TEST

Tato nová koalice začala hledat jméno, nápady byly různé, některé špatné, některé dobré. Jeden den přišel někdo z korporace Fin Fleet s názvem Honey Badger. Tento název sklidil velký úspěch a kolektivně se všichni na tomto jménu shodli. Tak vzniká uskupení na pomoc Test Alliance s regionem Fountain, Honey Badger Coalition. Začíná jeden z největších konfliktů v historii EVE Online.
Ze začátku se nic extra nedělo, jednotlivé strany kolem sebe přešlapovaly, připomínalo to tanec toreadora před býkem než cokoliv jiného.
Hlavním problémem bylo, že místo toho aby se nějakým způsobem snažil sám TEST, většinu práce jsme za něj odváděli my. Při dejme tomu “nácviku” se totiž ukázal jeden základní nedostatek na straně Test Alliance. Na začátku konfliktu byla schopná dát dohromady fleety s obrovským počtem lidí. Chyběl jí ovšem nějaký určitý koncept a hlavně fleet commandeři. Když toto zjistilo vedení aliance Pandemic Legion, dalo dokupy tým lidí, kteří představili TESTu nové doktríny a jednotlivý fleet commandeři zbytku HBC začali TEST učit je používat. Utořil se takový malý tým “lektorů” zaměřených na výuku TESTu. Jeffraider, Grath Telkin pro dready, supercaps a aAHAC fleety (Zealot/Omen Navy), Wrik Hoover začal trénovat křídlo TEST Alliance nazvané Predditors zaměřené pouze na bombery, Shadoo z Pandemic Legion učil TEST jak zacházet s Foxcats fleetou (Armaggedon Navy Issue a Apocapse Navy Issue) a MathewMW od nás z THORNu představil TESTu nový koncept capital warfare, fleety Archon carrierů kterým se říkalo Slowcats.

Po tomto dejme tomu výcviku začalo vše probíhat podle plánu. Občasné výpady do severních regionů Deklein, Pure Blind, Venal a Branch s cílem oslabit vliv CFC v těchto regionech. TEST Alliance poskytovala čísla, která umožňovala další postup. Pár týdnů trvalo, než se situace začala na straně TESTu dramaticky měnit. TEST Alliance lídr Montolio dal příslib rozdělení území, které TEST ovládal v jižní části (Delve/Querious) jednotlivým aliancím. Hlavní rozpor nastal při rozdělování regionu Querious. Tento region byl již dříve přislíben nám, alianci THORN a Montolio tuto dohodu odsouhlasil. Když došlo na rozdělování, začala si nicméně na tento region dělat nárok aliance Raiden. Došlo na pokus řešit tuto situaci diplomatickou cestou. Pokus nicméně selhal a region Querious nakonec zabrala aliance Northern Coalition. Alliance Raiden a THORN se tudíž sbalily a odešly z HBC, Montolio po tomto zjištění přestal logovat do hry a po pár dnech rezignoval na post lídra TEST. Ve funkci ho vystřídal alianční EXEC Boodabooda, neměl moc zkušeností s vedením čehokoliv, ale v tom se mu snažil pomoct snad nejhorší možný člověk. TEST Alliance měla tenkrát funkci morálního důstojníka (morale officer) v té době ji zastával narcistický egomaniak jménem DurrHurrDurr. Bohužel Durr to neměl v hlavě moc v pořádku a tak místo šíření informací mezi hráče, se věnoval tomu, na co neměl buňky, válečnému plánování.

Jednoho dne mě kontaktoval kamarád z Northern Coalition. a tak nějak opatrně mi naznačil, že bych si měl sbalit krámy a rychle vypadnout, S2N a NC. opouští TEST a nechává ho napospas CFC.
TEST hráči díky nedostatku informací o probíhající válce postupně přestávali logovat do hry a čísla ve fleetách TESTu dramaticky klesly z pěti fleet po 230 lidech na cca 50 lidí celkem. A tak po pár týdnech THORN a Raiden následovaly aliance Northern Coalition. a Nulli Secunda, které odešly kvůli vlastním problémům doma a s nimi se po čase odporoučela i aliance Pandemic Legion. Dříve než Pandemic Legion odešla, ustanovila jednoho hráče, jako dohled nad ještě stále oficiálně existující koalice HBC. Tímto “dohledem” byl ustanoven hráč jménem Sort Dragon. Jeho úkol spočíval v dohledu nad provozem a výsledky HBC a pravidelně podával hlášení vedení Pandemic Legion které tenkrát sestávalo z hráčů Jeffraider, Shadoo, Grath Telkin a Elise Randolph.
V té době jsem již byl členem korporace Eclipse Navy v alianci TEST. Odmítl jsem odejít s THORNem, byl to tenkrát můj první velký konflikt a já se této šance nechtěl vzdát, měl jsem navíc možnost vyzkoušet nově zakoupenou hračku, dreadnought třídy Revelation. Tato zkouška trvala velmi krátce, ale stála za to. Tenkrát se totiž na pomoc CFC vydaly tři alliance velice zkušené v tom, co dělaly, samozřejmě to byla pomoc neoficiální (gudfites). První aliancí byla Black Legion která byla velice zkušená v capital a supercapital warfare, další byla aliance Confederation of Pizza která se specializovala na bombery a třetí a finální byla aliance Rooks and Kings, mistři pipebombingu a disco fleet (smartbomb battleship fleety)

Koalici CFC se dařilo postupně zabírat Foutain systém po systému. HBC nebyla dost silná na to aby s tím dokázala něco udělat. Obyčejní piloti TESTu jako já, absolutně netušili co se děje a kde se CFC právě nachází. Poslední systémy, který TEST držel byly kapitální systém 6VDT-H a systém HMF-9D. Pár dní před finální bitvou o 6VDT-H byly všechny lodě přesunuty právě do systému HMF – strategické rozhodnutí HurrDurra…..
V systému 6VDT-H zůstaly kapitální lodě, většinou se ale jednalo o freightery a jump freightery, prostě logistické a přepravní lodě, které byly přichystány pro případnou evakuaci assetů z regionu Fountain. V tu dobu už většina TESTu byla smířena s tím, že jejich grip nad Fountain byl téměř zcela zničen. Patrně díky dohodě, se začal připravovat poslední souboj a to o systém 6VDT-H. Vědělo se přesně v kolik hodin akce začne a jaké datum. Zvěst o této události se začala šířit jako lesní požár a měla efekt, který jsme my, ten zbytek z TESTu co logoval pravidelně, pokládali za nemožný. Hráči se začali postupně vracet a dávat vědět, že se tohoto souboje zúčastní…. nikdy jsem nepochopil proč to najednou šlo.

Přišel den D, poslední pokus TESTu a zbylých přátel, udělat něco s tragickou situací ve Fountain. Množství přítomných hráčů na naší straně bylo víc než překvapivé, něco málo přes 3 tisíce. Na straně CFC něco kolem 2500. Hlavní problém byl, že díky “strategickému” rozhodnutí jednoho idiota jsme museli letět ze systému HMF až do 6VDT-H, což znamenalo další 2 zbytečné systémy, které se musely překonat. V té době nebyla žádná TiDi (ta byla plně implementována až týden po bitvě v 6VDT-H), takže když jste skočili do přeplněného systému, byly dvě možnosti. Po zhruba patnácti minutové černé obrazovce vás to buď pustilo, nebo vám EVE klient prostě rovnou crashl na desktop – nebylo nic mezi tím. Obrovským hořkým překvapením pro nás bylo, když jsem se na třetí pokus po cca 40 minutách dostal do 6VDT-H, že CFC se do systému dostala už den předem a byla rozmístěna kolem TEST stanice (tenkrát byly v null normální stanice). Takže obrázek, který se mi naskytl můžete vidět níže

Samozřejmě nás Clusterfuck úplně a totálně zničil, poprvé v EVE kariéře jsem rozbil všechny lodě, které jsem měl v hangáru. V tomto souboji jsem vydržel cca 6 hodin, po destrukci mého posledního Oraclu jsem už nelogoval a nechal to být. Na druhý den mi napsal Lens z MORTS. Slyšel prý jak to dopadlo a že by mě zase rád viděl v MORTS. Souhlasil jsem tedy s tím, že ještě počkám co se bude dít v TESTu, je totiž možné, že půjdeme žít někam jinam. Bohužel a pro mne spíše bohudík TEST udělal přesně to, co umí nejlíp. Utekl. Konkrétně do Caldari Factional Warfare, aby se podle slov svých lídrů dal znova dohromady … toto mu potrvá téměř 3 roky, ale o tom později. Své hráče, kteří měli ještě assety ve Fountain odbyl s tím, že mají halt smůlu. Takže takto neslavně, ale poučně skončila má zkušenost s fungováním TEST Alliance které se, jak zjistím po 9 letech znovu, vůbec nezměnilo. O tom však později. S vidinou ztracených modulů a klonů v Delve a Fountain se vracím zpět do Mortis Angelus která změnila domov a je právě v alianci The Kadeshi.
Mezi tím Sort Dragon, ten který měl dohlížet nad fungováním HBC vypovídá poslušnost Grathu Telkinovi a z tohoto nešťastného vývoje se snaží vytěžit maximum. Zakládá Dinner Squadron, alianci sestávající z pilotů různých skupin v HBC a dělá dohodu s vedením CFC o plynulé evakuaci. Toto se nicméně nesetká s pochopením zbylých členů TEST Alliance a členů THORN, konkrétně korporace Hoover Inc. Výsledkem je pomoc Sortovu evakuačnímu úsilí společně s Predditors, takový dejme tomu společný trénink. Video můžete vidět níže

Pokračování příště ….
Edit: Články po sobě nečtu, takže pokud najdete hrubku nebo tak něco, dejte mi vědět

HOOVERS HEROES A PREDDITORS (HBC CLOAK AQUAD) vs EVAKUAČNÍ FOXCAT FLEETA THE DINNER SQUADRON
Bridge do systému Alphastarpilot (Redeemer) a waltari (Panther)

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL