Strýček PikachuCZ aneb jak jsem k plynu přišel

“Hlavně obezřetně a s velkou mírou porozumění!” zněla rada rodičů několika nově příchozím dětem EVE. To však jen prohloubilo pochybnosti a obavy. Zvídavé pohledy vykukující mezi stovkami lahví kompresovaného fulleritového plynu, připraveného pro výrobu reakcí. Mezi nimi bělovlasý vysoký muž se stále zachmuřenou tváří. Stáčel další várku z nádrží ventury. To je opravdu on? Nemesis of Faruzen en Divalone!?
Ano je to on! Ale i Plynožer! Morlor! Strýček PikachuCZ! Věčný mudrolín. Nedůtklivý stařešina, který pamatuje samotný úsvit světa, ve kterém se ocitly.

Jeden z mnoha střípků pestré mozaiky hráčů, který spoluvytváří rázovitý obraz CZ/SK eve komunity.
Máte-li tedy zvídavé děti dost odvahy pohroužit se do jeho hrubě tesaných vzpomínek EVE s nekonvenční upřímností směle dále. Neb co vás čeká je pravou tváří vyjímečné osobnosti. Pro mnohé zcela neznámé pro jiné pozoruhodně barvitým obhroublým klenotem bodrého lidství v našich řadách.

Pýcha nebo snad jen dobrá záminka na chvíli si odpočinout od únavné práce ho nakonec přiměla si sednout a začít vzpomínat…

Inu byl to rok 2006, hluboká doba nanověku. Světu vládne battleship, t2 moduly, nedej bože lodě! jsou strašně drahý protože nulaci mají kartel na produkci moonmaterialů potřebných na t2 výrobu. Na T2 věci jsou BPO vydávaný v loterii při jejich zavedení ve hře. Třeba Hulk stojí 800 mega a plex na měsíc 200. Už netuším kde jsem se o Eve dozvěděl, nicméně všude psali, že je to stráášně složitý. Tak jsem něco načetl, pamatuju si, že hodně radil Shivaja. Důležitý bylo jak si kdo nakonfiguroval na začátku panáka a jak rozházel atributy. Žádnej remap nebyl. No a další featura byly learning skilly. Prostě jste museli investovat hromadu času (cca 2 měsíce ( 2 012 692 sp)) aby jste skillovali rychlejc, což byl u začínajícího panáka docela vopruz. Zrušili to v roce 2010. Od té doby všichni skillujou jako by je měli na full.

Začal se ošívat jakoby už mluvil moc dlouho… pramálo mu záleželo na těch, kteří by chtěli vědět víc, ale ukazatel tlaku mu jasně dával najevo, že má ještě chvíli času…

Tak jsem pustil hru, vyrobil panáka na zkoušku, dal mu první jméno, co mě napadlo (pikachu) a prej už je obsazený, tak jsem přidal zase první, co mě napadlo (cz) …. a bylo.
Říkal jsem si, že panáka potom zruším a udělám to líp. Další featura bylo, že nebyla žádná skill queue. Takže vstávání ve 2 hod v noci kvůli přehazování skillů normal. Zvlášť ze začátku, kdy člověk dělal samý krátký skilly. Po těhle peripetijích a když jsem naznal, že panáka mám dobře udělanýho a rozjetýho jsem si ho nechal. Další věc, která byla pro mě nová bylo, že to byla moje první (a vlastně pořád je) hra, za kterou platím měsíčně reálnejma hákama.

Ještě k tomu trialu. Peníze jsem vydělával misováním v hisecu. Nicméně střílení krys na beltu vydělávalo víc. A ještě víc neslo střílení na beltu v lowsecu. Sice mě párkrát zabili piráti, ale pořád jsem byl v plusu. Jěště když jsem lootl snake epsilon. Vykulil jsem oči, protože to byl úplně první implant, co jsem videl. A hned to prodal kde nejblíž se dalo za 50 mega. Z těch peněz jsem žil ještě půl roku! Takovou dlouhou dobu!

Roztáhnul dlouhé ruce, aby dodal skutečný rozměr svým slovům…

Tenkrát se totiž dowarpovavalo na bránu na 15 km (takže kemp na bráně z low do hi uplnej standard) a když člověk chtěl doletět na nulu, tak musel mít udělaný bookmarky 15 km za branou ze směru ze kterýho letí. Což jsem samozřejmě v trialu jako sólo hráč nevěděl.
Když jsem byl necelý měsíc stár, tak mě na lokále oslovil Budvar2 (kdybych neměl u jmena to stupidní cz, tak si mě nevšimne) jestli nechci jít k nim do korpy. Řekl jsem že jo.

Někde kolem to úpěnlivě zasyčelo, když si ulevil přetlakový ventil s C32…

Přestěhoval jsem se z Caldari na Dodixie (Gallante tradehub) a skončil pod křídlama Aquariusu. Byla to industry a PVE korpa. Co taky jinýho v hisecu chceš dělat, žejo. Sice si vzpomínám, jak jsme ve třech letěli trojkovou misi a měli toho plný brejle, maník nám targetpainterem ukazoval, co máme střílet (o nějakých broatcastech a tagách jsem se dozvěděl až mnohem pozdeji (otázka je, jestli to vůbec tenkrát bylo)), ale to mě přestalo brzo bavit. A protože Aquar měl družbu s UmaThurman, tak se mi ho povedlo ukecat, aby mě vzal k sobě do korpy a začal sem s ním lítat v lowsecu.

Bydleli jsme v Annancale což je slepej lowsec 2j od Stacmonu. Byli tam 2 agenti u kterých se daly brát 4kový mise (který v low byly líp hodnocený než v hi) a hromady pirátů okolo.

Trochu si poposedl, aby uvolnit tlaku v rozkroku, neb byl pověstný nejenom velikostí své paměti. Přes věčně zachmuřenou věkem unavenou tvář se mu v očích mihla jakási jiskra života. Vzrušení! Přečerpávání již skončilo, přesto se nadechl a s nečekaným nadšením pokračoval…

Svůj první kill si pamatuju do teďka. Byl to Retriever. Ruce se mi klepali jak alkoholikovi ráno než si da prvního panáka. Tenkrát chodily tomu co dal final opravdu maily, že někoho zabil. Byli vidět jen ty moduly který padly, takže celej fit se clověk nedozvěděl. Bohužel mail v eve je omezenej takže se mi ztratila hromada killmailů, hatemailů a dalšich perel. Uma byl příznivec raket a EWARu, takže mě poslal tímto směrem.
Tady je na illustraci video z roku 2007. Uma byl cloaklej ve scorpionovi a já baitoval v mallerovi na beltu. Overheat jsem tenkrát ještě neuměl protože na to bylo potřeba powermanagement 5 (pozdeji sníženo na 4) a já byl nenaskillovanej panák.

PvP bylo asi tím pravým?!

Bylo sice už jisté, že bude pokračovat ve svém vzpomínání, ale přesto neopomenul přehodit hadici na další lahev s plynem.

V Aquaru bylo víc pvp pozitivně smýšlejících hráčů, tak jsme si na konci roku 2007 založili vlastní korpu Perfect Defect. A tam jsem potkal svého 2. mentora Krcu
 
Ten maník měl všechno strašně promyšlený a byl to velkej inovátor (pozdeji jednu inovaci CCP nazvalo exploitem a dostal od CCP napomenutí (když byl CHON ve Faction Warfare tak s elsikem vymysleli, že s natankovanou vulturou remotovanou basiliskem vlítnou do hisecu nepřátelské milice natankuje na sebe npc kterých v systemu mohlo být max 10 a potom ostatní chonaci mohli beztrestne střílet nepřátelské milicionáře, kteří netušili, že by mohli být v ohrožení), ale to bylo až mnohem pozdeji).

Už si nepamatuju jak, ale později byla navázána družba s korpu Colonizing and Terraforming of Planets kterou vedl Pimo (s kterým se potkávám doteď, ač už dlouho nehraje) u kterýho začínala hromada českých hráčů a pořádal super srazy.

Olízl si rty tak jakoby chtěl teď a tady někoho sníst.

Colonizing and Terraforming of Planets měl forum a veřejnou část používali k nabírání nových lidí. Jeden vychytralý CEO Apolo1 tam chodil a potenciální nováčky jim přetahoval do své korpy Quondam Souls of the Universe corporation. Po dobrým jsme se s ním nedomluvili tak jsme mu vyhlásili válku … z té doby je toto

Za pozornost stojí 2 násobný sestřel Plukovníka budoucí hvězdy cz/sk komunity.

V tu chvíli byl snad ještě větší, než ve skutečnosti byl. Zhluboka se nadechl a napřímil ve své pýše.

Válka skončila odchodem QSUC do nuly pod Razor kde udělali kariéru, stali se vedoucí korpou alliance. Nám se válčení v empu zalíbilo, dycky jsme vyhlásili válku a za půl béčka nabídli její zrušení. Slovo jsme vždy dodrželi. Nicméně při braní výkupného jsme se dohadovali, jestli je lepší slovo dodržet, nebo ne. Dyť ten postiženej to musí ostatním v korpě říct ne?
Osobní přesvědčení muselo padnou za oběť vedení a začali jsme lidi po odevzdání výkupnýho stejně střílet. No neřekli si to. Fungovalo to pořád stejně. Vezmi prachy za výkupný střel ho a máš víc prachů.

Zahloubaně sledoval ukazatel tlaku a aniž by si to uvědomil mnul si podle dlaně, než ta mladická radost opět vyprchala…

Jako korpa jsme vstoupili do Privateer Alliance, což byla největší ally válčící v empu a mající vyhlášených dycky tak 50 válek velkým aliancím z nuly. Vždycky první 2 dny po vyhlášení války se dali střelit neinformovaní lidi, sem tam nějaký freighter. Loot jsme hned prodali tam kde byl – na corp wallet – a když tam bylo dost, tak jsme si každej koupili nějaký pěkný frakční BSko za béčko. Bylo nás 6, všichni jsme byli direktoři a CEO se dával za trest.
Další s kým jsme spolupracovali byl CHON. Sem tam nějaký suicide freightera (úplně první se nám nepovedl). A proto to taky inicioval a zorganizoval Krca. Tenkrát to nebylo tak častý jak teď.

Byl jsem u neúspěšného pokusu CHONu založit CZ/SK alianci Aphelion. To bylo na Poitotu (npc nula v syndicate). Nicméně jsme ještě stihli vyhlásit válku Band of Magnus, kteří tenkrát byli industialisti v hisecu.

Insignie Band of Magnus byly všude kolem, ale v jeho vzpomínce v tu chvíli nebyly ničím víc než unikajícím plynem.

Válka byla ukončena darem 500mega po tomto killu. O nějaký čas později jsme to zkusili ve 2 lidech na BOBAS znova (alt už válku vyhrál, main by mohl taky). nedopadlo to moc dobře 

Potom postupně mí nejbližší spoluhráči přestávali hrát tak jsem na chvilku zkoušel Red vs Blue. To ještě měli akorát každej jeden homesystem a mezi něma byl další neutrální. Žádný složitosti jako později.

Ustrnul. Chvíli mlčel. Během té krátké chvíle jakoby se zmenšil a zestárl. Už to vypadalo, že je po všem, ale jeho pohled se opět stočil k tlakoměru. Další nádrž plná. Je třeba ještě čerpat dál…

Nicméně díky mé jazykové demenci to byla docela nuda, nemohl jsem si pořádně pokecat, na to jsem musel být v cz/sk korpě.

Psal se rok 2010 a přišlo PYCO. Respektive já přišel do PYCO (měkejši čtou jako piko, ale kdo zná fuarana, tak ví, že to je korpa pyčo a basta)

Celá koncepce spočívala v tom, že celý PYCO bylo nomádský. Bylo to spočítaný tak, aby všechny subkapy prošly dírou i s orcou, která se tenkrát používala na točení děr a vezla POSku a dobouchlo se to kapitálkou. Další kapitálky potom za náma doletěly později přes lowsec. Anomálky se lítaly v pvp lodích. Primární bylo pvp a na anomálkách se vydělávalo tolik, že každej měl dost i na plexování (tehdy jsem po 1. začal plexovat i já, do té doby jsem oba panáky platil cash) zvlášť když ztráty byly malé … a když byly, tak fuaranovi dycky naběhla žilka.

Při té vzpomínce na Fuaranovu žilku bylo zjevné, že se umí i upřímně usmát.

Video z té doby

PYCO bylo i v nule a spolupracovalo s Morphem22027. Ten nasliboval PYCO postavit titana. Část peněz dostal a utekl s nima do Red Alliance, která byla úplně na jihu evemapy. Nicméně hněvu strašlivého fuarana neunikl. Rahol mu nechal v systému 2 měsíce loglýho neutrálního panáka v cloaku. Furt se nic nědělo, tak postupně si na něj zvykli a lítali jak potřebovali. Na 5 jumpů covert cynem jsme to měli, ale dopadlo to úspěšně. A jelikož ho PYCO už nějakou dobu předtím terorizovalo, tak po tomto prodal panáky a slehla se po něm zem.

Zádumčivě pro sebe pokyvoval hlavou, jakoby zpytoval své svědomí a naivní důvěřivost

V PYCO nastal rozkol a na konci roku 2012 se ze mě stal opravdovej nulák v korpě CHAOS SQUAD, tehdy v CZ/SK enklávě čítající MAPR, Chaos Squad a vedoucí korpu enklávy Bohemian Veterans. Pamatuju si svoje první skákání přes titana. Titan vystrčil zadek z podposu, čekalo se a potom otevřel portál a JUMP JUMP velí FC. No a já a měl takový bobky abych ho nebumpnul, že jsem byl moc daleko a tím pádem mi nešlo skočit. Zmatek …. proč mi to nejde, všichni odskákali a zůstal jsem tam akorát já a FC a už sem byl jmenovitě ve hlášení, proč neskáču ve 200 členné fleetě. No ostuda jak barák.

Několikrát poklepal na tlakoměr ve snaze ho popohnat mu dala záminku odvrátit svůj zrak

Zkušenost to byla zajímavá, ale moc mě to nebralo a po půl roce jsem odešel. Video z té doby

3 měsíce jsem dal pauzu od eve abych tu nulu vydejchal a potom šel k raholovi (jednomu ze dvou ex-zakladatelů PYCO) do c4-ky. Blbnuli jsme tam ve 3-4 lidech. Jak přidali do c4 2 statickou wh tak už jsme to nebyli schopní ohlídat. Tak jsem skončil zase v nule. Ale tentokrát u Guadose v Everyone vs Everything. U kluka z plakátu jak mu Dračák, faktickej CEO QEVEPu, říkal. Tam jsem se fakt uvedl. Byl jsem tam 2 dny, lítal po hisecu a uklízel lodě. No a takhle to dopadlo 

Konečně! Úpěnlivé zakvílení přiškrceného uzávěru. Všechen plyn byl přečerpán do staničních nádrží. Jeho tváří opět prolétla křečovitá radost. Snad i pýcha. Stál hrdě před obrovskou reakční komorou.

Byla to další zajímavá zkušenost, litat v nule s opravdovejma machrama. Guados to měl fakt vymakaný, ty ratovací carriery sbíral jak hrušky. Fleeta dolítla na bránu, proskočil boostovací t3 s combat probama vytočil letadlovku, poslal sabre a potom už letěl zbytek fleety.

Lítali jsme okolo Nalvuly, spolupracovali s tamníma rusama. Když jsme někde zůstali zakempení vyset, tak jsme rekli Guadovi, on někde okolo prolítl a hned celej camp letěl po něm (holt jeho skalp byl cennější než náš) a my mohli letět domů. Občas pomohli tamní rusové, s těma byla taky sranda.

Bylo patrné, že se musel do té velké páky pořádně opřít. Trochu bizardní na vesmírné stanici a vesmírných lodí, kde mnohdy stačilo jen pomyslet skrze neuronové implantáty. Snad jen chtěl mít ten fyzický pocit, že to skutečně spustil

Pak se Raholovi povedlo mě protlačit do Band of Magnus. Říkám protlačit, protože když jsem to zkoušel o půl roku dřív samostatně, tak vinou mé přílišné upřímnosti a nediplomatického chování, se mi to nepovedlo. 14 dnů po svém nástupu k BOBASu se mi povedlo zůčastnit korporátního srazu, který je obvykle 2x ročně. 

Musel jsem alta naučit PIčko pač to tenkrát v BOBAS bylo povinné aby bylo na palivo do posu. Ted už je to zařízený tak, že PI si může dělat každej jak chce a na palivo do struktur stačí, když jdeme vystřílet instumental nebo vital. Z jednoho padne 60M a protože se to obvykle nechce nikomu dělit (nejčastěji letí 2 guardiany a 1 vindikator, případně další dps když se někomu chce) tak to hodí do korpy a je to vyřízený. No a korpě stejně ještě každej měsíc nějaký zbyde.

Podotýkám, že do všech účtů je volně vidět, ne jak u Marka v The Chosen 0nes.

Fulleritový plyn C540 jednou tlakovou hadicí. C84 druhou. Burácející drtič rudy. Vše poháněno několika kostkami kyslíkových palivových bloků. Reakční komora se počala otřásat.

Zajímavá byla už několikrát zmíněná BOBAS evikce.

BOBAS pohled

Video enemáků

Ta obecná radost, když půl hodiny před obranou, se k nám navrtali aztéci, byla úžasná. Jinak celkově, přesto že jsme to prohráli, i když poměrně těsně, tak to je vůbec můj nejintenzivnejší zážitek v eve a ve hrách vůbec.

Možná tomu tak mělo být. Možná to bylo stářím toho zařízení a zanedbanou údržbou. Nebo možná to bylo celé jen pro efekt přihlížejícím, ale celý hangár počal plnit hustý štiplavý kouř, který se valil z netěsnících svárů.

Pár morálně slabších kusů po evikci odpadlo, zbytek morálně posílen pokračoval dál. Další takovej hodně výraznej event, byl když nás finská korpa se kterou máme družbu (jazykově vybavení BOBASáci k nim jezdí na sraz do finska a finové už byli i u nás) nás vzali do nuly na loupení baráků, když CCP dělalo z hráčema postavenejch stanic frakční fortizary.

Museli jsme získat suverenitu v nule a jak to přehodili, tak jsme barák složili a odvezli. Nicméně CCP se to nějak posralo, takže jsme ty baráky nemuseli pracně dopravovat ja Jitu, ale šoupli je tam samy (máme na Jitě corporatní office). Ještě že tak, pač jsem pro korpu lítal jumpfreightrem a takhle to dopadlo:

Poučení: nelítej hopsfraitrem do rušnejch hraničních systémů. Hlavně ne na Mailu.

Stál tam v tom nesnesitelném burácení a dýmu, který ho zvolna pohlcoval. Strachy z možné exploze nebo vypuzeni agresivně neurotoxickým plynem, který vážně poškozoval vyjadřovací schopnosti se všichni dali na úprk. Jen poslední zahlédl v záblesku jiskření blažený výraz strýčka PikachuCZ, jak zhluboka dýchá

Dál jsem zjistil, že nejdůležitější loď ve wormhole po proberovi, je ventura…. a ne jedna. To mi Fuarran v PYCO neřekl!  U mě se to trochu zvrhlo a novoroční CCP video dopadlo takhle

Tohle je ENDGAME!

Velice děkuju za poskytnutí memoárů jednoho hráče, který se rozhodl je sepsat po vydání mého druhého editorialu o možném konci tohoto portálu, přímo k tomu, aby zachránil capsuleer.cz. 

Díky PikachuCZ

Edit: redakce bude pár dní mimo provoz, než ustane to krvácení očí, které vzniklo při editaci článku 😀

o7 
waltari

Aratra Hai

BAND OF MAGNUS

WALTARI

PROZOVATEL