Kontinuum Války 1/10

Continuum of WarMatterall
volný překlad se souhlasem autora

Kontinuum je prostředí, považované v určitém smyslu za spojité či souvislé s odhlédnutím od možných současně pozorovatelných vlastností jeho struktury. Pojem bývá aplikován v různých oborech

 

Kdybych se Vás zeptal kolik válek bylo v EVE za posledních pět let? Lidé kteří pořádně neznají hru by řekli tři, nebo čtyři. Vždy bude záležet na tom, koho se ptáte.

Hráči kteří jsou tak nějak veteráni, řeknou o trochu více. Záleží kde jste byli, s kým jste bojovali a kdo vás vedl. Pokud se podíváte na EVE Influence map a jak se mění zjistíte, že se děje spousta válek, spousta bojů, spousta konfliktů. Pokud se na tu mapu podíváte pozorně, uvidíte jak se měnila a mění. Války probíhaly v roce 2007, probíhaly také v roce 2012 a probíhají i dnes v roce 2017, teritoria neustále mění hranice, z různých důvodů. Jedna věc ale pořád zůstává stejná. Ta změna, mapa se mění neustále a války vypadají spíše jako záblesky.

Pokud se podíváte na mapu za celou existenci EVE Online, vypadá jako živý organismus, připomíná vlnu. Vidíte jak se na vás ta věc řítí, ale ve finále voda jen stoupá nahoru a klesá dolu. Co tou vodou hýbe? Vlastně taková neviditelná síla. To je přesně to co vidím když se dívám na mapu EVE, neviditelná síla ženoucí konflikt časem.

Skvělé na tom je, že se to děje na jednom místě v jedné hře a váže se k tomu historie a důvod. Ať hru opustíte, nebo v ní zůstanete, vždy zanecháte stopu, stopu v těchto konfliktech. Někteří lidé si vás budou pamatovat, někdy třeba jen díky těm konfliktům, něco jako „hele s tím jsem lítal ve fleetách ve válce s XYZ“. Takže nezanecháváte po sobě stopy jen dnes, můžete je také zanechat do budoucna.

Když se podíváme na EVE jako na polévku na plotně, na ty bubliny v ní, co se objeví, rostou a prasknou, tyto bubliny připomínají války v EVE, a to je Kontinuum války.

Pokračování příště…..

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL