Kontinuum Války 2/10

Continuum of War – Matterall

“Pro termíny označené * vysvětlení na konci článku”

……. pokračování z minula

Nepůjdeme po časové přímce a informacích o všech konfliktech co v EVE byly, je to technicky nemožné. Bude řeč o tom co vím od lidí co se mnou mluvili, nemohu psát o věcech o kterých se mnou nikdo nemluvil.
Nebude tedy řeč o červích dírách a všem co se v nich událo, nebude řeč ani o Low-sec* systémech a všech těch věcech co se tam dějí ani o Faction Warfare. Tyto věci jsou těžce vystopovatelné a je velmi
těžké je sledovat pokud nejste jejich součástí, pokud o tom zúčastnění nenapíšou tak aby to ostatní mohli  zpětně dohledat. Takže řeč bude o Null-sec* části EVE.

K tomuto účelu budeme sledovat jeden charakter, charakter který neznáte. Tento charakter je nyní v korporaci Destructive Influence (DICE) v alianci Northern Coalition. (NC.)
Na začátek vám povím něco o jeho historii, budeme sledovat jeho kariéru od začátku až ke konci jako zpestření, protože tento charakter byl více či méně součástí většiny konfliktů, o kterých bude řeč.

Apaolo Miros byl Hi-sec* pilot, dělal mise v oblasti Dodixie. Již od zacátku chtěl dělat PVP a tak se připojil k malému gangu fregat v systému Rancer. Vy, kteří tento systém neznáte, Rancer je Low-security systém na křižovatce třech obchodních hubů. Létat v něm je velmi nebezpečné protože to, že je to křižovatka tří obchodních hubů ví piráti také a tento systém hojně navštěvují.
Apaolo to zkusil a jeho pod byl sestřelen a to ho velmi rozhořčilo a naštvalo. Rozhodl se že se pomstí. Aby to udělal listoval marketem a našel si zbraň která dělá největší damage, natrénoval bomby. Nemohl ale přijít na to jak je umístit na svoji fregatu, neuvědomil si, že k tomu potřebuje covert ops. Naštval se znovu, že hra je moc komplikovaná a natrénoval Citadel rakety, zjistil že je také nemůže použít protože nemá Dreadnought.

Těžké začátky, ale je stále odhodlaný a ambiciózní, odpovídá na volání, jde do null-secu kde je jedna kolabující aliance která potřebuje jeho „tělo“. Na konec se přidává ke Scorched Earth, což je v podstatě pet (pet je vlastně takový dramatický termín pro menší aliance co se prostě rády drží těch větších z různých důvodů). V null-secu v regionu Scalding Pass se naučí jak přežít. Učí se jak stavět a zase sbalit POSy (struktury vlastněné hráči – vyřazené ze hry v expanzi Lifeblood). Naučí se jak evakuovat, tato dovednost je velmi zásadní při obývání Null-secu. Ve finále to co dělal bylo vlastně přesouvání věcí z Null do bezpečí a naopak, ale slyšel příběhy o těch velkých soubojích devíti set lidí a tak podobně.
Po určité době se vydal do regionu Syndicate a přidal se k alianci Dead Terrorists ve které bojoval v lokálních konfliktech. Naučil se jak lovit a jak se skrýt, jak sledovat a napadnout cíl a podobné užitečné věci.

Dead Terrorist byla dobrá aliance s dobrými výslednky a toho si všimly dvě jiné aliance, NCdot a Ev0ke a nabídly jim místo po svém boku v boji proti Northern Coalition – původní Northern Coalition bez tečky. Po čase Dead Terrorist dostala výhodnější nabídku a vydala se na jih zformovat vlastní koalici s The Initiative (INIT), White Noise a Circle of Two (CO2) a s pomoci Pandemic Legion (PL), která vyřadila vetší věci jako ihuby, zabrali teritorium aliance Against All Authorities (-A-). Náš Apaolo byl součásti toho všeho. Jednoho dne byl ale lídr GigX sestřelen v titanu a to všechny vystrašilo, řekli si „hele co tu vlastně děláme, jsme jen obyčejní Low-sec hráči“. Prodali tedy svůj kus vesmíru alianci Red Overlord a odebrali se zpět do Low-secu. Apaolo byl  už ale zavyslý na Null-secu, viděl bublinu – ta krása.

Když se Apaolo rozhodl jít do Null-secu, uměl létat logistické lodě. Logistické lodě jsou výborná cesta jak se dostat kamkoliv. Opravování druhých je jednodušší natrénovat než DPS, je použitelné okamžitě a každý vás vezme, nezáleží na tom kdo jste, jakmile umíte létat logistiku, vezme vás kdokoliv.
Takže náš Apaolo který uměl létat logistiku a odmítl se vrátit do Low-secu skončil v alianci která se právě zformovala v regionu Providence a nesla název Nulli Secunda a zrovna se přesunula do regionu Delve na akci známou jako Thunderdome. Jednalo se o konflikt v kterém nikdo nezabíral žádné teritorium, byly to vlastně jen souboje pro zábavu, byla tam i TEST aliance tenkrát ještě s Pandemic Legion. Tam se Apaolo zdokonalil v boji, taktice a létání lodí v boji a samozřejmě v rattingu, protože, buďme upřímní, ratting vytváří ISK a ty platí plno různých věcí. Naučil létat Carrier, což je vlastně takový kufr do kterého můžete dát lodě a různé další věci a pokud se musíte vy, nebo vaše aliance stěhovat, berete vše s sebou najednou. Tato loď se opravdu vyplatí i když ji nepoužíváte v boji. Takže toto je Apaolo, budeme se věnovat jeho kariéře postupně.

Pokračování příště

 

* Vesmír v EVE Online je rozdělen dle relativní bezpečnosti, obecně platí, že čím vyšší bezpečnostní koeficient, tím bezpečnější systém.
Hi-sec je zkratka pro High security, systémy s bezpečnostním koeficientem 1.0 až 0.5
Low-sec je zkratka pro Low security, systémy s bezpečnostním koeficientem 0.4 až 0.1
Null-sec je zkratka pro Null security systémy s bezpecnostním koeficientem 0.0 až -1.0

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL