Kontinuum Války 3/10

Continuum of War – Matterall

Minule jsme mluvili o Apaolovi a v krátkosti si představili jeho historii, nyní začneme mluvit o EVE válkách a konfliktech. První přichází na řadu válka v regionu Tribute, nebo spíše to co jí předcházelo, to je zhruba rok 2012.
K tomu se ale musíme nejprve vrátit k minule zmiňované alianci Nulli Secunda. Ta byla vtažena do seskupení s aliancemi Northern Coalition (NC.), Ev0ke a Black Legion. Tomuto uskupení se začalo říkat DotBros podle lídra této koalice, Northern Coalition. s tečkou na konci. Tečka se v angličtině řekne „dot“ a EVE termín pro spojence nebo spolubojovníky je „bros“, proto DotBros, spojenci NCdot. Toto uskupení žilo v regionu Tribute a Vale of Silent, kde se nacházely měsíce s různými minerály, k tomu se později vrátíme.

Ve stejné době vznikalo další uskupení s názvem ClusterFuck Coalition, koalice vedená aliancí Goonswarm Federation, ke které se postupně přidaly některé důležité aliance z bývalé Northern Coalition, té původní bez tečky. Uskupení CFC v sobě v tehdejší době sdružovalo aliance Goonswarm Federation, RAZOR Alliance, Fidelas Constans, Gentlemen´s Agreement, Get Of My Lawn, Spacemonkey´s Alliance, C0nvicted, Fatal Ascension, Tactical Narcotic Team a Executive Outcomes.

Goonswarm Federation v minulosti zničila s pomoci Pandemic Legion a Northern Coalition (bez tecky), největší alianci ve hře, Band of Brothers. Podařilo se jim uplatit člověka na jedné z vedoucích pozicí v této alianci a ten ji prostě a jednoduše rozpustil.

Zanedlouho po té, co tuto alianci Goonswarm zničila, sama se stala obětí zrádce z vlastních řad, tento zrádce zastával vysoký post ve velitelské struktuře a to mu zaručovalo téměř plnou kontrolu nad celou aliancí. Tento člen vedení provedl akt ve kterém se jeho aliance vzdala veškerých získaných systémů a ztratila je během jednoho momentu. Tím de-facto dotlačil Goonswarm k odchodu do jiného regionu, regionu Syndicate, jméno tohoto zrádce bylo Karttoon.  Nakonec aliance Goonswarm skončila pod ochranou TauCeti a ostatních v regionu Deklein. Tam se utvořilo časem jakési nové „vedení“ v čele s člověkem jménem The Mittani. Goonswarm se postupně stával čím dál silnější a silnější a postupně si začal vychovávat malou skupinu hráčů jako „bokovku“. Tato bokovka Goonswarmu nesla název Test Alliance Please Ignore. Byla utvořena z lidí kolem známého webu Reddit. Test vyrůstá v části regionu Deklein která na mapě vypadá jako malý pentagram, od té doby se jí říká TestoGram.

Takže to je to, co se událo v té době na severu mapy, Goonswarm který si stvořil Test, Test který velmi rychle roste, rychleji než Goosnwarm čekal. Ve stejné době v původní Northern Coalition zaznívají hlasy některých nových FC (Fleet Commander – označení pro hráče, který vede ostatní v bitvách a určuje strategii, takový kapitán týmu) o útoku na ruskou část EVE Online, mnoho lidí jim tehdy  říkalo aby tyto dveře neotevírali, ale oni to udělali a byli zničeni. Po všech těch neúspěšných pokusech tolika uskupení zničit Northern Coalition ji zničili rusové. Northern Coalition se rozpadla a původní aliance se přidaly ke Goonswarm a to je doba kdy CFC roste, stabilizuje se a sílí a toto je počátek jejich síly.

Další uskupení které se začíná vytvářet je uskupení kolem onoho díťete Goonswarm, Test Alliance Please Ignore. TEST odmítl tu hru s Goonswarm na otce a syna a vydává se svou cestou a formuje vlastní koalici s Pandemic Legion, The Initiative, Raiden a Tribal Band a pojmenovává ji Honey Badger Coalition (HBC). Tato nová koalice je velmi vstřícná a přátelská k CFC a dokonce s ní sdílí i jednu společnou alianci, Executive Outcomes