Kontinuum Války 4/10

Continuum of War – Matterall

Minule jsem mluvil o tom jak vznikl Blue Donut stav a jak se ze tří hlavních power bloků v EVE, DotBros, CFC a HBC stal kartel, který určoval globální cenu minerálu nazvaného Technetium. Také víte, že HBC, CFC a DotBros uzavřeli pakt o neútočení jeden na druhého, tak zvaný NIP (Non Invasion Pact).

Minule bylo také řečeno, že jediný kdo v této době „míru díky OTEC“ bojuje, jsou ruské korporace. Tyto korporace mají svou malou historii, která sahá až do roku 2004 k projektu Curse Alliance. U tohoto pojmu není moc co vysvětlovat, Curse je jeden z regionů v EVE Online a Alliance je prostě …. Aliance.

Součástí této aliance jsou UAxDeath, MACTEP (čteno master, ne maktep jako to dělá plno lidí), Evil Thug, Against All Authorities (AAA), xXDeathXx, Solar Fleet  a mnoho dalších na které si bohužel nevzpomenu. Jedna z těchto ruských aliancí příznačně nazvaná Red Alliance, se oddělí od Curse Alliance a tím ji rozbije a jak už to tak bývá, piloti z méně významných korporací v Curse Alliance se hrnou do těch důležitějších a větších.

Tyto nově vzniklé aliance paradoxně bojují o snad jediný region v EVE Online, který v té době vůbec nikdo nechce, část EVE Online nazvanou Drone Regions, tato část obsahuje regiony Outter Passage, Etherium Reach, Malpais, Oasa, Cobalt Edge, The Spire a Perrigen Falls, jedná se vlastně o celý severovýchod EVE mapy. Tato část EVE je známá tím, že jako NPC tam žijí mechanické potvory zvané Drones a nejsou absolutně vůbec ničím přínosné, neobsahují nic, co by mělo nějakou hodnotu – snad kromě slitin (alloy) na výrobu modulů.

Zbytek EVE se diví proč proboha mezi sebou válčí o tak nelukrativní kus EVE. Odpověď v tehdejší době nedává moc smysl. Renting! Pronajímání vesmíru uskupením, které si jinak nemohou dovlit ho dobít a udržet vlastními prostředky, ať už z důvodu malého počtu hráčů, nebo jiného podobného důvodu, za úplatu – předem dohodnutou cenu.

V Srpnu 2012 se situace v OTEC začala měnit. Aliance Northern Coalition. (dále jen NCdot), respektive uskupení DotBros, se rozhodlo NIP porušit a zaútočit na měsíce vlastněné, do té doby jejich partnery, CFC. Tyto měsíce se nacházely v regionu Venal , který sousedí s regionem Tribute, domovem NCdot. K tomu abyste zjistili co za materiál se v tom či onom měsíci nachází, potřebujete doletět s vaší lodí až k němu a vypustit do něj něco jako výzkumnou sondu (Survey Probe), pak chvíli počkáte a objeví se vám, co se v daném měsíci nachází za minerál. V regionu Venal většinu těchto průzkumných operací dělali lidé z NCdot a proto si řekli, „máme na ně vlastně nárok, zaútočíme na ně a vezmeme si je zpět“. Existují dvě verze toho, proč se toto stalo.

Verze od CFC je následující

Elo Knight, který je v té době CEO a Fleet Commander (tento pojem již znáte z minulých dílů) aliance Black Legion (člena DotBros), není touto NIP dohodou vázán, Black Legion stejně jako další člen DotBros Nulli Secunda, totiž nefiguruje v uskupení OTEC na rozdíl od zbylých dvou členů EVOKE a NCdot, může tedy na tyto měsíce zaútočit kdykoli. Black Legion tedy zformovala pro tuto operaci vlastní fleetu a oslovila i zbylé členy DotBros ohledně účasti na této operaci. V alianci NCDot byly dva hlavní fleet commandři, jeden pro evropskou časovou zónu a jeden pro americkou časovou zónu a jeden z těchto dvou se do akce zapojil. Co se událo bylo to, že NCdot vlastně nechtěně porušila dohodu díky účasti pár pilotů v této akci Elo Knighta.

Verze od NCdot je taková, že všichni prostě už byli otrávení z toho míru a neútočení. Tak si vyberte verzi které věříte.

Každopádně, dohoda je porušena a CFC se přesouvá ze severu mapy a zaútočí na Tribute. Mezi tím jedna z aliancí ruského bloku o kterém byla řeč na začátku článku a to Solar Fleet, otevírá druhou frontu útoku na DotBros aby pomohla CFC, tentokráte z jihu a obkličují DotBros. Toto ale DotBros moc nevadí, Elo Knight totiž pochází z Kanady a tudíž on, jeho korporace ORIGIN i celá Black Legion hraje v australském časovém pásmu, to je doba kdy americká hráčská základna chodí do práce, nebo do škol a evropská hráčská část EVE Online spí. Tímto je schopen napáchat obrovské škody jak CFC tak i SolarFleet.

Něco se ale stane a to něco se stává osudným uskupení DotBros. Určitě všichni znáte francouzské rčení „Cherchez La Femme“, za vším hledej ženu, v tomto případě doslova. V alianci NCdot dojde ke konfliktu známému jako „falcon incident“, kdy jeden CEO (označení pro velitele korporace- Chief Executive Officer) vyhodí druhého. Jedna z korporací v tehdejším NCDot nesla jméno D00M. a v ní dva hráči kteří se dělili o dohled nad jejím chodem, takže vlastně vznikla nestandardní situace, kdy jedna korporace měla 2 CEO. První z nich byl Vince Draken a druhý (záložní) CEO byla dáma s přezdívkou Wicked Princess, po hádce a ostré výměně názorů Vince Draken vyhazuje Wicked Princess z korporace D00m. a ta odchází z NCdot do aliance Black Legion. Elo Knight se do této dámy platonicky zamiluje a pomáhá jí uskutečnit osobní vendetu proti Vinci Drakenovi a celé NCdot. Black Legion přechází na druhou stranu a připojuje se k Solar Fleet a jejich útoku z jihu.

Tato situace je pro zbylé členy DotBros, NCdot, Nulli Secunda a Evoke neúnosná, takové přesile se prostě nemohou ubránit. Možná právě proto se aliance Evoke rozhodne zradit NCdot a Nulli Secunda a potají odkoupí měsíce v Tribute dobité uskupením CFC, aby mohla v regionu zůstat. NCdot i Nulli Secunda odchází na jih, vztahy se radikálně mění protože teď NCdot i Nulli nenávidí CFC, nenávidí Black Legion, nenávidí Evoke a nenávidí Solar Fleet. A to je konec prvního konfliktu v Tribute


Apaolo v této době létá Covert Ops a Stealth Bomber, tyto lodě jsou skvělé při pohybování se nullsekem. Dnes k vesmírné turistice stačí interceptor s nullified vlastnostmi aby jste mohli prolétat systémy v nullsecu. Tenkrát nic takového nebylo, potřebovali covert cloak, aby jste zmizeli do doby, než najdete cestu ven kde budete v bezpečí. Tyto lodě jsou také skvělé ke stalkingu, v EVE je pro tento druh covert stalkingu speciální termín, Cloaky Camping. No a samozřejmě se Stealth Bomberem můžete používat bomby.

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL