Kontinuum Války 5/10

Continuum of War – Matterall

Jeden ze členů Crowd Control Productions, autora EVE Online, se jmenuje CCP Fozzie. První věc, kterou tento člověk udělal, když přišel do CCP, byla destrukce uskupení OTEC. Podařilo se mu to systémem známým jako Alchemy. Alchemy je komplikovaný systém reakcí jednotlivých minerálů potřebných k výrobě věcí ve hře. Stručný popis může znít následovně.

 

U každého měsíce, který vlastní hráči, stojí věž. Tato věž obsahuje moduly pro těžbu a zpracování minerálů z daného měsíce. Jedním z těchto modulů je silo, jiným Reactor Array tyto moduly slouží k vytváření určitých materiálů takovou de-facto chemickou reakcí dvou jiných. Pokud máte sila dvě a v každém z nich jiný minerál, Reactor Array zajistí výrobu nového minerálu reakcí minerálů, které máte v těchto silech. Tím se vlastně obejde nutnost kupování vzácnějších materiálů k výrobě, protože si je prostě vyrobíte reakcí dvou méně vzácných a snadněji dostupných. Implementací tohoto systému do EVE uskupení OTEC pozbylo smyslu, materiál Technetium si nyní mohl vyrobit každý. Toto se promítá do hry do dnes. Ten kdo nadává na CCP jsou většinou ti, co ztratili vliv a prostředky zničením OTEC. Goonswarm, Pandemic Legion, NCdot a TEST Alliance Please Ignore.

Každopádně díky přečíslení a ztrátě regionu Tribute NCdot a Nulli Secunda odchází na jih. Jizva a vztek ze zrady a ztráty Tribute je příliš velká, proto Nulli Secunda začne hledat cestu jak tomuto v budoucnu předejít. Začne se formovat obrovská koalice pod vedením právě Nulli Secunda. Tato koalice nese název N3, podle začátečních písmen názvů prvních tří členů, Nulli Secunda, Northern Coalition. a Nexus Fleet. Pro malou alianci Nexus Fleet je toto jedinečná příležitost dostat se mezi velké hráče v EVE. Nexus Fleet je totiž newbie aliance, aliance sdružující nováčky a nezkušené piloty. Takový pra předek dnešních projektů jako Brave, Pandemic Horde nebo Karmafleet. Dalšími členy této nové koalice jsou aliance The Unthinkables, Why so Serious, The Kadeshi, Echoes of Nowhere, Mildly Intoxicated, Isidious Empire, Pangu Coalition a Fraternity. Když se dostane ven informace o této nové koalici, postupně se přidá pár dalších aliancí, konktrétně DARKNESS, Cult of War a Gentleman´s Club.

Tato nová koalice se přesouvá na jih mezi region Stain a už zmíněné Drone Regions a formuje, po vzoru ruských aliancí, vlastní rentingová uskupení. Začínají zabírat území a společně s Pandemic Legion na jaře 2013 poráží ruskou Solar Fleet. Po tomto vítězství vznikají tři rentingové aliance, které sdružují menší korporace pronajímající si systémy od těchto tří. Nulli Citizens (S2N) patřící alianci Nulli Secunda, uskupení Northern Associates (NA) patřící NCdot a uskupení Brothers of Tangra (BOT) patřící Pandemic Legion. Tyto projekty pronájmu systémů za úplatu těmto aliancím vydělávají ISK.

CFC se na pronajímání systémů dívá skrz prsty. Proč by někdo pronajímal systémy? Je to kontraproduktivní zneužívání druhých. Je lepší mít více členů v alianci jako kolegy a ne otroky kterým něco půjčujete. Do doby než se dozví, že Pandemic Legion si touto cestou vydělá 1.7 Trilionu ISK měsíčně, potom si řeknou „Hele ten renting není špatný nápad, půjdeme do toho taky“.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL