Kontinuum Války 6/10

Continuum of War – Matterall

Po zformování N3, nám zůstává plno, no, dejme tomu zbytků, nebo těch co se nedokázali přizpůsobit nové situaci. Máme tu Pandemic Legion a TEST Alliance Please Ignore z bloku HBC a samozřejmě Goonswarm z bloku CFC. Vztahy začínají pomalu chladnout. Nevím jestli to bylo tlakem z řad hráčů, nebo dohodami, je tu více důvodů, tedy spekulativních důvodů, neznám na to odpověď.

Jedním z důvodů mohl být konflikt kultur Goonswarm a TEST Alliance. Goonswarm chtěl dospět, být vnímán trochu vážněji a profesionálněji (nevím jestli se to povedlo, každopádně je to to, co se snažili udělat). To se ale nelíbilo TESTu, ten odmítl jít cestou lepšího a profesionálnějšího chování, nebo čistější komunikace na platformách jako Mumble, nebo Teamspeak a tak došlo k rozštěpu těchto dvou kultur kdy TEST nebral věci příliš vážně a Goonswarm se profesionalizoval. V Pandemic Legion, která je pořád velmi přátelská ke Goonswarm se mění vedení. Z vedení Pandemic Legion odstupuje Shadoo a nastupuje Manfred Sideous, který je znám svým negativním postojem ke Goonswarm, takže vztahy těchto dvou se mění. Pandemic Legion si začíná více všímat TESTu.

Problémy přichází hlavně ze strany TESTu, kdy TEST zaútočí na alianci Fatal Ascension, člena CFC. Tak tu máme dobu kdy HBC útočí na CFC, nicméně soubojů se účastní aliance které nebyly součástí OTEC a tudíž nemají navzájem tak dobré vztahy jako PL a Goonswarm. Tímto se pomalu dostáváme k prvnímu důležitému bodu historie válek v EVE Online.


Bitva v ASAKAI

27 Ledna 2013, pár měsíců po válce v Tribute a zformování koalice N3, se do sebe HBC a CFC pustí naplno v Lowsec regionu Black Rise. Souboje se zúčastní 2800 pilotů. To co umožnilo takovýto obrovský počet hráčů na jednom místě, je implementace nové technologie do hry, je nazvána Time Dilation (dále jen TiDi), volně přeloženo jako zpomalení času, budeme se jí věnovat za chvíli.

Tento obrovský souboj vznikl jako záchranná akce, akce na záchranu hráče s nickem DaBigRedBoat, člena Goonswarm Federation (pokud rádí sledujete Twitch stream Imperia Meta Show, ano je to TEN Boat). Tento hráč udělal fatální chybu tím, že, a …..  no, ehm. V EVE Online jsou lodě superkapitální třídy zvané Titan. Tito titani mají schopnost používat portál, kterým teleportují ostatní lodě a samozřejmě mohou také skákat pomocí jumpdrive na určitou vzdálenost. V praxi to funguje tak, že dostanete menší loď do lokace, kam se chcete dopravit, ta zažehne takový jakoby maják, Titan otevře portál a letka lodí proskočí tímto portálem do místa s majákem a Titan zůstane stát na místě v bezpečí domova. DaBigRedBoat to ale udělal úplně obráceně. Letku, kterou měl teleportovat do nepřátelského systému, nechal v bezpečí domova a sám skočil s jeho Titanem (typ Leviathan) do nepřátelského systému v regionu Black Rise, tento systém nesl jméno Asakai.

 

V tu ránu se rozezněly sirény a během pár sekund, všichni věděli, co se stalo a spěchali si urvat svůj kus slávy. Samozřejmě lidé z Goosnwarm velmi rychle sestavili „záchranný tým“ který se skládal vlastně ze všech lidí, kteří byli v tu chvíli online plus spojenců. Téměř celá EVE se v tomto okamžiku přesouvá do regionu Black Rise. V této chvíli se začíná projevovat TiDi která zpomaluje čas v systému, kde se souboj odehrává a tím vlastně vyrovnává šance pro ostatní se tohoto souboje zúčastnit. Máte tudíž například čas zavolat kamarádovi a říct mu, hele sedni za počítač, naloguj se do hry a upaluj do Asakai. TiDi totiž zpomaluje čas pouze v místě souboje, takže souboj se vlastně odehrává pomaleji a čeká na vás. Toto je ten důvod proč mohlo být 2800 pilotů v jeden okamžik na jednom místě, navíc se jednalo o Lowsec systém, takže na cestě bylo jen minimum překážek a systém byl plný vesmírných turistů, kteří Titan v životě neviděli na živo.

TiDi je dobrá vlastnost, zabraňuje pádu serveru při velké zátěži, která vzniká při výskytu takového množství pilotů na jednom místě. Přináší s sebou nicméně jiné problémy, například projekce síly, v tomto případě kapitálních lodí.

V konečném výsledku CFC ztratilo opravdu hodně, přibližně 700 bilionů ISK, většinou kapitální lodě třídy Dreadnaught. Tato suma se nemusí zdát na dnešní poměry tak vysoká, nicméně tenkrát to bylo opravdu hodně, navíc organizace jako CFC většinou investují prostředky jinam. K sehnání 600 bilionu ISK by museli zrušit investice a případně tak přijít o svou pozici na trhu EVE Online. Takže DaBigRedBoat byl zbaven možnosti létat kapitální a superkapitální lodě a stejně tak přisel o role, které mu zajišťovali přístup ke korporátním, aliančním a koaličním kapitálním a superkapitálním  lodím.

Zajímavým faktem je, že konečný výsledek favorizuje TEST Alliance. Na různých světových webech včetně Gizmodo, PC Gamer, nebo Rockpapershotgun se objeví informace o tomto souboji, toto se nevyhne ani oblíbenému fóru Reddit, kde se v sekci /r/Gaming objeví vlákno o tomto boji. Hráči počítačových her, kteří Reddit čtou, mají rovnou před sebou tento velký souboj a také vidí, že ve hře je dokonce Reddit korporace jménem Dreddit, která byla součástí tohoto velkolepého souboje, ke které se mohou přidat a takovéto boje případně zažít také. V této době se hráčská základna korporace Dreddit nafukuje a doslova praská ve švech pod náporem nově příchozích členů, toto se týká také Dreddit alternativy, BRAVE.

waltari

Capsuleer.cz

3 thoughts on “Kontinuum Války 6/10

 • 22.12.2017 at 14:07
  Permalink

  Super články, kdy bude další pokračování? 🙂

  • 25.12.2017 at 22:14
   Permalink

   právě předkládám část o Fountain war (2013), melo by to být dokončeno zítra večer

 • 27.12.2017 at 0:10
  Permalink

  Tak je k dispozici další, už sedmý díl

Comments are closed.

WALTARI

PROZOVATEL