Trocha historie: Nová Éra EVE 2/2

Goonfleet se po nějakém čase usadili v regionu s názvem Syndicate. Celý tento region patří fiktivní NPC pirátské frakci, tento region, tím pádem nemohou zabrat skupiny normálních hráčů, Gooni toho využili a usadili tam korporace a plánovali a prováděli tam své operace. Syndicate byl něco jako jesle Goonů. Gooni, kteří tuto dobu pamatují, by řekli, že právě tam se malé včelky (Little Bees) naučily létat. Díky neustálému tréninku se Goonfleet brzy stal opravdovou EVE grupou se vším všudy a její vůdci chtěli začali pošilhávat po nullsecu, z kterého by si mohli konečně ukrojit vlastní krajíc a získat jejich vlastní území.

Počet hráčů Goonfleet narostl nad maximální limit pro jednu korporaci, takže Gooni založili několik nových korporací a vytvořili vlastní alianci s názvem „Goonswarm“ , tento název byl zvolen záměrně a odkazoval na jejich původ „Goons“ a na přirovnání ostatních hráčů EVE k roji – anglicky „Swarm“. Zatímco většina aliancí byly obrovské konglomeráty korporací z mnoha skupin hráčů z různých odvětví, Goonswarm byla aliance sama pro sebe.

Po nějaké době Goonswarm vlétl do regionu ležícího hned vedle jejich domovského Syndicate a s jiskrou v oku – vzhledem k tomu, že se jednalo o opravdový nullsec – začal Goonswarm tuto oblast zabírat, region nesl název Cloud Ring. To se ovšem vůbec nelíbilo vlastníkům tohoto regionu a tak se Goonswarm ocitl v přímé konfrontaci s NORAD. NORAD byli veterány „The Great Northern War“. Byli založeni už v lednu 2003 a na rozdíl od zbytku tehdejších bloků v EVE, fungovali na demokratické bázi, odtud zkratka NORAD, New Outer Ring Allied Democracy.

K následnému vývoji v Cloud Ring není dostatek historických informací. Goonswarm si nicméně vedl velice dobře a NORAD velice špatně. Tento konflikt nakonec vyústil v to, že Remedial, lídr Goonswarm udělal nabídku lídru NORAD s tím, že pokud se vzdá území Cloud Ring, dostane od Goonů 72 hodin na pohodlnou evakuaci. 
Špioni, které měl Goonswarm v NORAD nicméně zjistili, že tento jejich návrh, se z nějakého důvodu nedostal k řadovým pilotům NORAD. Proto se Remedial rozhodl napsat na oficiální forum EVE Online, aby si obyčejní hráči NORAD podmínky kapitulace.
Neproběhlo to zrovna tak, jak si Remedial představoval. Na oficiálním fóru, si totiž tyto podmínky mohl přečíst kdokoliv a lídrům ostatních aliancí tehdejšího EVE světa, se tyto arogantní podmínky vůbec nelíbily a svůj názor v postu náležitě vyjádřili. Podmínky kapitulace navrhnuté NORADu byly samozřejmě odmítnuty jako arogantní a nepřiměřené a válka o Cloud Ring pokračovala.

Ve stejném čase postnul jeden z hráčů Goonswarm figurku drsně zobrazující smrt člena Band of Brothers, ze které si před časem dělal legraci Remedial. Tato kresba byla původně zveřejněna na forech SomethingAweful.com, ale byla leaknuta na oficiální EVE Forum hráčem jménem Smoske, občanským jménem Vincent Van Weert, který hrál EVE se svým otcem, který byl členem Band of Brothers. Lídři i řadoví hráči Band of Brothers byli nepříčetní z pokračující obsence aspoň náznaku obyčejné slušnosti a respektu k tragédii, která vedla ke smrti jednoho z hráčů EVE, i když z nepřátelské frakce. Ve stínu tohot nechutného incidentu Band of Brothers ohlásilo svůj záměr přesunout se na sever do oblasti Cloud Ringu na pomoc NORAD proti Goonswarm. NORADu se okamžitě podařilo získat i  spojence z různých částí severu mapy New Edenu a založili alianci s názvem “Dusk and Dawn Alliance”
Ze začátku byl Goonswarm proti Dusk and Dawn docela úspěšný a na krátkou dobu dokonce získal kontrolu nad hlavním systémem (Capital system) v Cloud Ringu. 

Na hranicích Cloud Ringu se ovšem objevily obří fleety Band of Brothers a situace se obrátila a následný vývoj připomínal spíše genocidu, než cokoliv jiného a tak se dostala i do historických zápisů EVE Online …. Goonocide. Tím skončily jejich nullsec ambice a Goonswarm byl nemilosrdně rozprášen a to málo co jim z assetů zbylo přesunul zpět do Syndicate.
Tímto to ovšem neskončilo. Band of Brothers, kteří byli ještě pořád plni vzteku se rozhodli přesunout do Syndicate také a definitivně ukončit působení Goonswarm v EVE Online (není vám to povědomé?).
Vedení Goonswarm mělo po zkušenosti z Cloud Ringu z Band of Brothers strach a to oprávněný. Hodně tehdejších hráčů se snažilo zjistit, co bude následovat. Před vpádem do Syndicate se to tedy sirMolle rozhodl veřejně oznámit dnes již legendární hláškou.

“There are no Goons”

– sirMolle, lídr Band of Brothers, EVE Online Forum 2004

To co následovalo po vpádu Band of Brothers do Syndicate ani nemůže být nazýváno válkou. BoB prostě rozstřílel na prach všechno co se hýbalo, postavil blokády všude, kde se dalo a sirMolle určil „směny“ pro hráče, ve kterých se střídali evropská, americká a australská časová zóna, aby jednotlivé brány a NPC stanice nezůstaly ani minutu bez dozoru. Tuto taktiku se později osvojily i ostatní skupiny v EVE a dostala název “Hellcamp“.

Ale popravdě, Goonswarm byl vlastně vítěz, jelikož se prokázalo, že i když přisel téměř o všechno a byl na pokraji totálního kolapsu, dokáže držet krok s ostatními. Po čase Goonswarm unudil Band of Brothers tak, že ten opustil region Syndicate a i když se jim nepovedlo zničit Goony úplně, zasadil jim obrovskou ránu a demonstroval, že pokud se budou i v budoucnu chovat nechutně, přijde odplata. Lídrům Goonswarm po této epizodě konečně došlo, že v EVE se nedá vyhrát pouze obrovskými počty pilotů a že proti zaběhlým, dobře vycvičeným a výborně organizovým skupinám musí hledat zbraně na úplně jiném poli …..

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL