Akvizice CCP Games

Podle dnešního oficiálního vyjádření CCP zde bude do budoucna Crowd Control Production fungovat jako dceřiná společnost pro Pearl Abyss, vývojáře online hry Black Desert Online. CCP předseda Birgir Már Ragnarsson vydal následující tiskovou zprávu.

Jako hlavní investor v CCP Games, spolu s General Catalyst a NEA, jsme viděli jak se CCP vypracovává z teamu pár lidí tak, že nyní zaměstnává stovky zaměstnanců po celém světě a získává rozrůstající se základnu hráčů v několika titulech (DUST, Valkyrie). CEO Hilmar V. Peturson a jeho tým vybudoval společnost, kterou je Novator (investor v CCP) a jeho partneři pyšný předat právě Pearl Abyss. Přejeme jim vše nejlepší na jejich společné cestě nyní i do budoucna.

Hilmar k tomuto dodal

To co dokázal Pearl Abyss na mě udělalo obrovský dojem hned poprvé co jsem navštívil web Black Desert Online, od té doby jsem se stal zapáleným hřáčem této online hry. Pearl Abyss je velmi rychle se rozvíjející společnost s velkým potenciálem v oblasti technologie, schopností a vize. Věřím, že naše dvě společnosti se můžou od sebe navzájem hodně naučit. Jsme opravdu nadšení, že můžeme spojit své síly a dosáhnout nových vrcholů pro naše společnosti, tituly ale hlavně, naše hráče.

V rámci poplácávání se po ramenou se Pearl Abyss vyjádřilo ve stylu

“Vždy jsme vzhlíííííželi k CCP jako ke společnosti, která geniálně dokáže uržet hráčskou základnu dlouhá léta. Těšíme se na spolupráci a hodláme koncept zakomponovat do celé struktury Pearl Abyss blablablabla.”

Jaké důsledky bude mít tato akvizice pro EVE Online jako takovou se teprve uvidí. Podle Venturebeat je odhadovaná cena pro tento kšeft 425 milionů dolarů.

UPDATE: V devblogu Hilmar napsal, že se k tomuto tématu vyjádří CCP Guard a CCP Falcon a budou odpovídat na dotazy lidí.

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL