Bitva o 319-3D: Goonský pohled

Předem upozorňuji, že jsem v systému moc dlouhou dobu nestrávil a comms jsem nemohl poslouchat, protože kvůli streamu jsem je musel mít vypnuté (nastavil jsem si je na jiný port a občas poslouchal přes sluchátka, ale většinou jsem neposlouchal).

Další den, další Keepstar
Onen osudový den (11.10.2020) vypadal, že proběhne celkem klidně. Nicméně kvečeru začnou přicházet hektické zprávy, že musíme okamžitě do fleety, max numbers, kdo nepřijde, bude popraven za zradu, však to znáte. Prý další Keepstar, tentokrát se ještě ani neanchornul, INIT nám ho trochu rozdělal ještě před tím, než se PAPI zformovalo a pořádně zalagovalo systém svou obrovskou přesilou. Doktrína: Raveny, lodě s extrémním dostřelem, fit připravený speciálně pro tuto akci sice porušoval základní pravidlo EVE, protože měl dualtank, ale jak říkal Vily (ze začátku, teď už to změnil), tohle je totální válka za úplné vyhlazení Goonswarmu, takže vše je dovoleno. Plus nějaké dreadnoughty a patrně pár dalších fleet, bohužel celý grid svítil oranžově a já to nedokázal rozlišit. Budiž, po obvyklém půlhodinovém čekání v tunelu jsem se objevil v systému.

Hned vedle Sabre, který zrovna v oblasti rozhazoval bubliny, naštěstí byl rychle zneškodněn a bubliny byly zničeny smartbombami, takže vyjma lagů a serverového zpoždění už nic nestálo v cestě za mým osudem, se kterým jsem se měl setkat velmi brzy po příletu na grid. Na místě totiž bylo rozmístěno několik sniperských flotil, Rokhy, Eagly a Nightmary, nutno podotknout, že docela dobře, mým pokusem o únik pomocí MJD jsem se sice dostal pryč od flotily, která mě zaměřovala, a mohl začít střílet na Keepstar (který v té době měl cca 35% hullu, šlo to mnohem rychleji než minule), ale to příliš nepomohlo. PAPI se od minula trošku přizpůsobilo a vybavilo své Dready dalekonosnými kanóny, které dokáží dávat pořádné pecky i relativně “malému” cíli, jako je Raven, zvláště, když je daleko a nemůže se kvůli lagům pohnout. Nu, pár výstřelů se mi podařilo, ale pak jsem padl za oběť Revelation patřící Northern Coalition. Plánoval jsem se rychle vrátit, ale hra měla jiný názor, takže to trvalo téměř hodinu (dva nutné restarty, jeden poté, co jsem po podnutí viděl jen bílou obrazovku – trochu jsem se bál, že selhal klonovací systém a já definitivně zahynul, druhý poté, co se při skoku klient bugnul), nicméně jsem to zdárně stihl a dostal se na grid……. a okamžitě byl zaměřen dreadnoughty. Jak vidno, co mi chybí na přitažlivosti v RL, to doháním v EVE, kde palbu dreadnoughtů přitahuji zcela spolehlivě. Druhý Raven byl zničen Horďáckým Revelation přibližně ve stejnou chvíli, kdy byl zničen Keepstar.

Druhý den jsem na Redditu četl (krom obvyklých posměšků a planých výhrůžek), že Gooni si původně zvolili jako symbol včelu, protože Goonská schopnost sebeobětování ve jménu většího cíle hraničí se sebevražedností. Nu, této reputaci dostáváme, troufnu si tvrdit.

PAPI, GF a uvidíme se příště. Tennó heika Banzai!
Shepard out.

P.S Pro zájemce přikládám záznam ze streamu, který jsem dělal. Bohužel z něj nelze udělat zrychlené video, vzhledem k tomu, jak jsem neustále rotoval kamerou ve snaze získat povědomí o tom, kde jsou nepřátelské flotily.

Zaznam Streamu Talking in Stations

Ralph Shepard

Ralph je člen korporace Ascendance v alianci Goonswarm Federation a uvolil se sem tam napsat pro Capsuleer shrnutí a BR z WWB2 z pohledu Imperia.

WALTARI

PROZOVATEL