Boj o keepstaru v KVN-36, aneb jak celá node spadla

Následující článek je o bitvě o armor timer Keepstary v systému KVN-36 , který proběhl 21.8., ze strany člena Impéria. Tento sled událostí nemusí být 100% přesný, už je to pár dnů.

Bylo pěkné srpnové slunečné odpoledne, když jsem pokoušel své štěstí a vracel se ve svém Feroxu ze systému naší staré Keepstary zpátky do Delve. Po cestě se rozezněl Jabber a to hned s několika fleetami. Po shlédnutí Jaye jako FC feroxů bylo rozhodnuto, že nemusím doletět celou cestu zpátky, ale stačí mi se dostat do KVN-36.

Při příletu do systému, byla většina localu “modrá”, tudíž jsem se v pohodě dostal na Keepstaru a vyčkával instrukce. Postupně tam přiletěly další naše fleety a další byly připraveny poblíž. Po chvíli vyčkávání náskákali PaPI (PandaFam + TAPI) subcapy a carriery spolu s pár faxami na Astrahaus, který je na stejném gridu jako výše zmiňovaná Keepstara. Následně byly vyslány fightery z oněch carrierů. Zhruba v této chvíli se začalo objevovat TiDi. Po skončení invulnerability se většina PaPI  subcapů přiblížila na dostřel jejich ravenů a bitva začala.

Ještě před příletem ravenů, došlo k zabublení jejich místa příletu z obav bomberů. Po příletu hlavní části, doletěla i jedna fleeta jackdawů jako další ochrana před bombery. V tuto chvíli přiletěli fightery ke Keepstaře a začali do ní střílet spolu s Raveny. Do blobu subcapů PaPI postupně nalétali interceptory fitnuté s ECM burst jammery. Nejednalo se o jediné lodě fitnuté s takovýmto typem EWARu ze strany Impéria. V tuto dobu bylo TiDi na 10% (jak někteří vědí, méně už to neukazuje).

Po pár minutách došlo k bridgenutí naší fleety složené převážně z Rokhů, kteří mají větší range než Raveny, tudíž je začali pomalu sestřelovat. V tento okamžik jsme začali střílet po fighterech, které se rychle stáhly a celkově po všem, na co jsme měli range. Za několik minut nawarpovala fleeta feroxů na naše Rokhy, jelikož jim začali decimovat jejich Raveny.

Bohužel nečekali, že mezi Rokhy je dost lodí se smartbombami a dalším EWARem včetmě ECM Burst Jammerů a Target Spectrum Breakerů. V tento okamžik, jsme po nich začali střílet také my ve feroxech. Z toho, co jsem pochopil a viděl pak na killboardu, tak o dost feroxů PaPI přišlo. Naneštěstí pro ně, přistála další fleeta feroxů přímo na naší fleetu feroxů a my byli nuceni odwarpit. Zhruba v tomto okamžiku byla naše fleeta Jackdawů pod vedením Dave Archera ve warpu a při přistání byla celá smartbombnutá piloty NC. + byly použiti ECM Burst Jammer moduly (insurence dorazila některým jackdaw pilotům až o den později).

V tuto chvíli běželo dost AoE EWARů/Smartbomb, aby i přesto, že v systému je pod 4 000 pilotů (přesné číslo si nepamatuji), došlo k přetížení a spadnutí nody, na které se systém KVN v tuto chvíli nacházel. Během této chvíle začal závod o rychlejší lognutí a kolečko pokoušení se připojit do hry a neustálého upozornění, že se připojit nejde.

Po pár minutách jsem se dokázal připojit a objevil se 80 Au od Keepstary, spolu na gridu s carriery a subcapy od PaPI a dalšími subcapy od Impéria. Po příletu na Keepstaru, doběhl repair timer a byla opravena, což bylo doprovázeno výbuchy slávy a smíchu na Mumblu.

V tomto okamžiku začala evakuace PaPI subcapů na jejich Astrahaus, ty kteří měli smůlu a objevili se na naší Keepstaře byli sestřeleni. Po odskákání carrierů a bridgenutí části subcapů od PaPI jsme přiletěli k jejich Astrahaus a začali střílet agresnuté/netethernuté lodě. Dlouho jsme se nezdrželo z důvodu obavy dropu kapitálek.

Battlereport celého boje ZDE.

Po cestě domů měli Jackdawi od Dave Archera opět smůlu a skočili přímo do Pipebomby od Xtra squsihy. Battlereport ZDE.

 

Tardur Azizora

Člen korporace Marvinovi pratele v alianci The Bastion

WALTARI

PROZOVATEL