CCPlease

CCP překvapilo……

Bývá to u Crowd Control Production neobvyklé, že dokáže hráče EVE Online překvapit v dobrém slova smyslu. Před pár hodinami bylo CCP Falconem oznámeno rozšíření webu eveonline.com. Jako název tohoto rozšíření bylo použito známé meme z webu Reddit, CCPlease (CCP prosím), kterým obligátně začíná každý post s nějakým nápadem hráčů.

Toto rozšíření oficiálního webu eve online bude určeno k mapování vylepšení kvality života v New Edenu a prožitku hráčů EVE, na kterých právě pracuje CCP Dev team. Otázka tedy zní v čem bude tato nová sekce jiná.

Podle vyjádření Falcona bude součastná sekce EVE Updates poskytovat informace o nadcházejících updatech, událostech a herním obsahu přicházejícím do hry. Na druhou stranu CCPlease bude mapovat vývoj v jednotlivých projektech zkvalitnění herního prostředí. Místo toho aby se CCPlease věnovalo zevrubnému mapingu všech věcí najednou, bude se naopak zábívat jednotlivými složkami celku.

CCPlease bude sloužit jako informační systém, ve kterém se dozvíte jak si Dev team vede v nejožehavějších problémech adresovaných přímo hráči EVE Online na základě zpětné vazby právě na CCPlease a o pokroku v řešení těchto problémů. Dozvíte se se tedy jakého pokroku dosáhlo CCP v jednotlivých problémech a nikoli obecného vyjádření, známého též jako SOON™. To jakou formou se o progresu bude informovat (např. procentuelně, bodově atd.) je zatím předmětem interních debat v CCP.

Toto všechno má za cíl zvýšit povědomí hráčů o projektech na kterých se pracuje jako celku (např. příští patch). Cílem je prý také transparentnost a viditelná přímá odpovědnost jednotlivých členů Dev Teamu (budete vědět kdo co posral a proč a pod.)

Informace v sekci CCPlease budou aktualizovány přibližně jednou za měsíc a to z důvodu úspory lidských prostředků a času (někdo to musí napsat) a také proto, že se informace mohou v takovýchto případech měnit i z minuty na minutu. CCPlease bude de-facto taková časová osa na které bude vidět aktualizovaný pokrok v jednotlivých aspektech hry. O nových projektech v CCPlease bude CCP informovat prostřednictvím twitteru, hashtag #CCPlease. Pokud se objeví nějaké velké milníky, nebo budou přidány nové projekty, bude o tom informovat EVE Pulse, oficiální CCP Twitter účet  a samozřejmě eveonline.com a to s odkazy na všechny dostupné informace.

Všechny projekty budou vybírány a realizovány na základě zpětné vazby hráčů nebo na základě doporučení CSM.

CCPlease již běží na adrese www.eveonline.com/ccplease na této adrese budete moci postupně sledovat jak si Dev Team vede. Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo návrhy k CCPlease, můžete je předložit v této sekci eve fora.

Snad to k něčemu bude.

Zdroj: Web EVE Online, CCP Falcon (Discord Talking in Stations), CCPlease Twitter, Reddit

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL