Gamemaster týden 2019

Stejně jako minulý rok i ten letošní bude spuštěn Gamemasters týden a to od zítřka 19.8 do pátku 23.8. Jedná se o EVE Online event, po jehož dobu trvání, se budou Gamemasteři EVE prozměnu konečně věnovat dění ve hře – i když de-facto z přinucení. Minulý rok byl tak nějak ve znamení honu na boty a největším úspěchem celého tohoto eventu bylo teleportnutí 4 supercarrierů Hel a několika klasických carrierů z nullsecu do hisec 1.0 systému Yulai a jejich následné zničení hráči. Nakonec se ukázalo, že minimálně jeden z těchto supercarrierů botem nebyl, takže tato celkem jadrná hurá akce zanechala drobnou pachuť.

Na letošní rok je v rámci tohoto eventu naplánováno několik akcí.
Rookie system Tour bude obsahovat návštěvu GM’s v nováčkovských startovacích systémech, protože všichni přece mají rádi newbros. V rámci této Rookie system Tour Gamemasteři pozdraví nové hráče tzn. převážně alty těch stávajících a patrně opět rozdají nějaké ty dárky jejichž složení je velkou neznámou.

Další částí bude Scavenger Hunt, což je klasická oblíbená Hide and Seek hra na skovku, kde se několik Gamemasterů schová v některém ze systémů New Edenu a retardovaně si pojmenuje svou loď. Nápovědy k jejich přibližnému výskytu budou průběžně zveřejňovány na sociálních médiích (Twitter a Facebook CCP Games). Ten šťatslivec, který tyto ninja Gamemastery najde jako první obdrží supertajnou “fantastickou” cenu. Můžeme se jen dohadovat o tom, co touto cenou bude.
Advanced Scavenger Hunt je něco podobného jako normální Scavenger Hunt, jen o trochu složitější. Hledat budete secure kontejnery jejichž jméno bude zárověň otázkou vztahující se k součastnosti, historii a partně i budoucnosti New Edenu, po správné odpovědi patrně stejně jako minulý rok, održíte kód ke kontejneru a po jeho zadání si ponecháte jeho obsah.

Gamemaster roam s Bjornem Bee je sám o sobě celkem vypovídající o tom co se bude dít. Prostě roam se známým EVE streamerem BB. Pokud by se Vám z nějakého nepochopitelného důvodu (/sarkasmus) nechtělo k tomuto senzačnímu roamu připojit, zcela jistě ho najdete streamovaný LIVE na BjornBee Twitch kanále. Haiku (divné japonské básničky co nedávají smysl) kontest, který je v plánu také radši přeskočím.
Další kontest je velmi zajímavý pro různé trolly. Je pojmenován Item Description kontest a vašim úkolem bude vymyslet co nejdivnější, nebo nejlegračnější popis předem daných věcí v EVE. Múže se jednat o různé obchodovatelné věci, nebo moduly na lodě. Podobný event si pamatuju z expanze Quantum Rise, kde vznikly věcičky jako Device (this is a thing, it does stuff), nebo Prostitute.

Jednou z částí GM eventu je také T-Shirt design contest. CCP patrně pomalu dochází nápady a tak se výsledky tohoto kontestu, kde je úkolem hráčů vymyslet a dodat zajímavé designy triček, budou určitě hodit. Minulý ročník této části byl velmi kreativní a výsledky excelentní, bylo evidentní, že designeři z EVE komunity, mají lepší grafické a barevné cítění, než celé CCP Games dohromady.

Finální částí GM týdne bude AMA (Ask me anything), ptejte se na co chcete. Proč k tomuto účelu vybralo CCP Games zrovna spamcentrálu Reddit je mě velkou záhadou. Použít např. vyhrazený Discord server by dávalo vělší smysl, ale budiž, proti gustu žádný dišputát. Tak takto byl nastíněn přibližný průběh a obsah letošního GM týdnu. Přeju hezkou zábavu.

Pro zajímavost uvádím pár příkladů z grafického kontestu GM Week 2018

[foogallery id=”4445″]

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL