Kdo chce psa bíti hůl si vždycky najde

Posledních pár dnů československou EVE Online komunitou hýbe výsledek práce špiona schovaného a čekajícího uvnitř české korporace ASSEC která je součástí Čěskoslovenské Aliance na vhodnou příležitost. Ta přišla před pár dny a tomuto hráči známému pouze pod facebookovým profilem Ondřej EVE se podařilo odcizit z hangárů ASSEC lodě a moduly v ceně několika desítek bilionů ISK (čeky miliarda, nikoli bilion). Po zveřejnění tohoto svého počinu ve facebookové skupině CZSK komunity se na něj strhla lavina nadávek a označování za zrádce vlastních lidí, což je celkem běžný slovní obrat československých hráčů, kteří evidentně nepochopili podstatu EVE Online. Tito nacionalisticky smýšlející hráči žijí v naivní představě, že by snad všichni CZSK hráči EVE Online měli kooperovat, nebo eventuelně se nějak navzájem podržet, tato naivní představa se, což je zajímavé, vyskytuje pouze a jedině v československé komunitě a to u specifických korporací, eventuelně aliancí.

Přejděmež tudíž k onomu činu. Celkový sumář “škody”, která byla korporaci ASSEC způsobena je cca 30bil ISK, což je v dnešní době celkem zanedbatelná suma, které se tomuto šikulovi podařilo uzmouti od ASSECu, patrně díky špatně nastaveným právům přístupu do různých hangárů, nebo, což je varianta méně předpokládaná a tudíž méně zmiňovaná či prověřovaná (jestli se vůbec něco prověřuje, o tomto nemám žadné bližší info) a tím praděpodobnější, že se jedná o někoho z vedení, nicméně to jsou jen čiré spekulace. Zásadní v celé této věci je fakt, že na rozdíl od velkých “zrádných” (LOL) akcí v EVE Online, tentokráte nikdo nemá tušení, kdo Ondřej EVE na facebooku vůbec je ve hře. Tento fakt mu dává obrovskou výhodu možnosti udeřit znovu a možná s větším cílem, než krádež nějakých modulů, nebo T2 lodí.

 

 

Popravdě řečeno, mě tato událost nepřekvapila, Československá aliance, potažmo ASSEC se hlásí k nováčkům a snaží se jim pomoct s prními krůčky v EVE, to jim budiž ke cti, nicméně funguje na “vítejte ať jste kdo jste” principu v naději, že všichni nově příchozí jsou slušní, poslušní a bezůhonní. V EVE Online tenhle naivní přístup nefunguje, a nebudu tvrdit že “bohužel”, kdyby byli všichni takoví jaké je tento přístup očekává, EVE by se překlopila do strašné nudy. Co mne ale velmi překvapilo byla právě ona diskuze, kde je Ondřej EVE označován za jediného viníka,  zrádce celé komunity a toho kdo “oloupil” obyčejné hráče. Lidé, co hrají EVE déle, se mnou jistě budou souhlasit, že Ondřej EVE vůbec není tím jediným, kdo za vzniklou situaci může. Tento špion, ať již od samotného příchodu do CSALI, nebo v průběhu pobytu v CSALI, začal o tomto činu, který podle jeho slov nebyl posledním, přemýšlet. Jako první, vyvstává otázka důvodu, proč toto vůbec začal plánovat, byl tu nějaký počáteční impuls, nic se neděje samo od sebe. Druhá věc je fakt, že mu tuto příležitost někdo připravil, ať chtěně, či nikoliv. Tento “zrádce” čechů a slováků, popřípadě moravanů a slezanů pouze využil situace přesně podle Louise Pasteura, štěstí přeje připraveným. Takže místo osočování jeho či lidí, kteří na jeho činu neshledali nic nenormálního, bych začal pátrat v těchto neprozkoumaných vodách, důvod a prostředky.

 

 

Abych dotčeným aspoň trochu zvedl náladu, uvedu dva příklady, kdy věci dopadly pro zůčastněné daleko, daleko hůř, než usraných 30bil v modulech.

V EVE Online existovala aliance jménem Band of Brothers, zakládajícími členy této aliance byly korporace Reikoku (RKK), Black Nova Corp, (BNC) Finfleet, (FINFL) Evolution (EVOL) (korporace toho kdo založil BoB sir Molle) a Destructive Influence. (DICE), Tato aliance vlastnila regiony Querious, Delve a Period Basis. Jednoho krásného dne 4 Února 2009, se v hlavě jednoho neaktivního directora jménem Haargoth Agamar zrodila myšlenka zničit Band of Brothers. Nějvětším rivalem BoB byl v té době GoonSwarm. Haargoth Agamar kontaktoval Tamir Lenka, obyčejného řadového hráče z GoonSwarm a dal mu přístup na forum vedení BoB, tento Tamir Lenk následně kontaktoval dalšího hráče s nickem The Mittani a společně zosnovali plán.  Začalo to nevině, Haargoth Agamar šlohl všechny kapitální a subkapitální lodě Black Nova, následně nastavil všechny spojence Black Nova na červený status (enemy) a GoonSwarm na blue (spojenci), následně vyprázdnil korporátní peněženku Black Nova, povyhazoval všechny korporace z Band of Brothers aliance, pak ji rozpustil, tím pádem došlo ke trátě všech regionů a struktur které Band of Brothers vlastnilo. Aby toho nebylo málo, vytvořil korporaci s názvem Band of Brothers a umístil ji do aliance GoonSwarm a tím skončila éra Band of Brothers

3 Února 2010 CEO hlavní koporace GoonSwarm aliance Goonfleet Kattoon, pokopal většinu koporaci z Goonswarm, vybral korporátní peněženku Goonfleet a rozpustil alianci, což opět a samožřejmě způsobilo efektivní ztrátu všeho co tentokráte Goonswarm vlastnil, regiony, struktury, vliv a tímto umožnil alianci IT Aliance převzít celý region Delve během 10 hodin. Tato situace dokonce zapříčinila to, že s POSu ve stagging systému 31-MLU, byla kvůli ztrátě standingu vykopnuta, tenkrát velmi vzácná věc a to super carrier. Následně převzal kontrolu nad korporací, na kterou byl Goonswarm tak pyšný, Band of Brothers a nechal si ji pro sebe. To co zbylo z Goonswarm bylo následně donuceno přesunout se do regionu Syndicate s ostudou, protože to, co před rokem provedli Band of Brothers, se teď stalo jim. Byla to naše chyba, Karttoon byl hrozný CEO a neměl zůstat ve funkci – Darius Johnson

 

Takže, asi tak, není to zas tak hrozné jak se to jeví, chce to jen přístě dávat pozor, nebo změnit přístup k lidem.
Pokud má někdo podrobnější informace k situaci, kontaktujte mě na capsuleernet@gmail.com
Taky můžu doporučit článek dalšího již bývalého špiona v CSALI, Foruzena

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL