MINING – Přežití 2 / 2

Pokračování z minula

PŘEŽITÍ V NULL-SECU
Null-security vesmír je často považován za nebezpečnější než high-sec- Přestože v null-secu jsou podstatná rizika, dobře připravený pilo, který si hlídá své okolí a aktivně se snaží vyhýbat riziku, zjistí, že null-sec je ve skutečnosti často bezpečnější než high-sec.
Největší výhoda života v zavedné alianci v null-secu jsou intel kanály a přehlednost úmyslů hráčů okolo, kterou zajišťují standingy, které mají hráči přidělené od aliance. Zatímco v high-secu můžete často jen hádat, co který charakter na local chatu zamýšlí, v null-secu máte relativně spolehlivý indikátor toho, kdo je přítel a kdo nepřítel podle toho, jaký má standing.
Další výhoda je možnost preemptivního úderu na případné hrozby, něco co CONCORD v high-secu neumožňuje.
Samozřejmě ale platí, že osamocený hráč, nebo hráč který si vůbec nehlídá své okolí je v null-secu vystaven většímu riziku než v high-secu.


PREVENCE

intel a local chat
První a nejdůležitější aspekt přežití v null-secu je být v aliančním intel kanálu pro region vesmíru, ve kterém těžíte. The Imperium má intel kanály pro každý region ve kterém je aktivní. Intel kanály poskytují včasné varování před narušiteli v oblasti a umožňují sledovat jejich pohyb. Je obecně doporučené mít regionální intel kanál otevřený v separátním okně aby byl vždy vidět. Local chat by měl být také otevřený v separátním okně. Je vhodné maximalizovat počet postav které na localu vidíte aktivováním “compact member list” funkce.

Local chat také poskytuje indikaci kde těžit a kde radši netěžit. Pokud je na localu tolik lidí, že je nedokážete všechny v okně zobrazit, je lepší těžit jinde, nebo být na hlasových kanálech s dalšími těžaři, protože vaše schopnost všimnout si nepřátel v systému bude omezená. Systémy, kde je největší koncentrace lidí, klidně i spojenců, jako jsou “staging” systémy aliancí, jsou tak paradoxně nejnebezpečnější.
Trik, který pomáhá všimnout si nově příchozích na local chatu je zvýraznit si všechny v chatu klepnutím na jednoho člověka a stisknutím CTRL + A. Příkaz “vybere” všechny hráče v chatu, ale nově příchozí zvýrazněný nebude a všimnete si ho tak snáze.


ŠÁLEK KÁVY
Není špatný nápad se po nalogování na chvilku zastavit a počkat 5 - 10 minut a obhlídnout intel kanály. Dejte si kafe a sledujte intel. Pokud to nebude vypadat na žádné divoké cizí gangy prohánějící se po regionu, můžete jít v klidu těžit.

NBSI
Narozdíl od high-secu nejsou lidí v null-secu nuceni čekat, než neutrální piloti zahájí nějakou agresivní akci. The Imperium se, stejně jako téměř všechny ostatní sov držící aliance, řídí pravidlem “Not Blue Shot It” což znamená, že kdokoliv neutrální a neznámý je předpokládaný nepřítel a je cíleně eliminován. (Obyvatelé regionu Providence mají pravidlo “Not red, Don’t Shoot” což naopak znamená že kdokoliv kdo není vyloženě označen jako nepřítel se může po Providence volně pohybovat a nebude místními napadán.)

SUVERENITA
Suverenita zajišťuje určitou bezpečnost - pouze spojenci mají přístup do stanic a Citadel v drženém území, takže nepřítel musí mít základnu někde jinde a cestovat určitou vzdálenost než se k vám dostanou. Také musí poté odejít, pokud nechtějí s postavami zůstat trčet dlouhodobě v nepřátelském prostředí.

STANDING FLEET
V množství je síla a standing fleety poskytují bezpečnost tím, že umožňují členům flotily na sebe warpovat, nebo kapitálním lodím skákat přímo na členy flotily v nebezpečí, pokud mají nafitovaný Cynosural Field Generator.
Členové Imperia mají několik aktivních standing fleet, každou pro určitý region vesmíru, který tyto flotily pokrývají. Dříve bývaly tyto flotily založené na aliancích, nebo korporacích, ale postupem času se jako efektivnější ukázalo čistě geografické rozložení.

TANK
Vyplnění resistových děr a nafitování rozumného tanku na vaší loď zajistí potenciální zdržení nepřítele, které vaší spojenci potřebují, aby vám stihli pomoct. Tohle obzvlášť platí pro Rorqualy a jiné dražší lodě. Procurery, neb Skiffy vám díky tanku umožňí relativně dobrou obranu. Pro jiné těžební bárky většinou chycení znamená smrt.

HLASOVÉ KANÁLY
Být na hlasovém kanálu zvyšuje vaší šanci na přežití. Pravděpodobně budete dávat větší pozor při hlasové komunikaci s vašimi kamrády, než byste byli jen při samotném těžení. Intel se také občas šíří po hlasovém kanálu rychleji a přesněji, než po chatu a také si můžete rychleji požádat o pomoc.

SLEDOVÁNÍ ALIANČNÍCH OPERACÍ
Je kriticky důležité sledovat alianční broadcasty, naplánované bojové operace a jinou alianční komunikaci. Všechny PVE aktivity v null-secu se stávají mnohem nebezpečnější v čase větších vojenských operací. Intel kanály mívají mezery a hráči jsou nepozorní, standing fleety mají méně členů.


SOFTWARE, KTERÝ VÁM POMŮŽE PŘEŽÍT

TACO
Near2
Vintel
EVE Ratting Assistant (vyžaduje vlastní webhost - Python)

Eve-O Preview

BERTE NA VĚDOMÍ ŽE SOFTWARE OBSAŽENÝ V TOMTO LINKU POUŽÍVÁTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ


ÚNIK

NEPŘÁTELÉ NABLÍZKU
Pokud dáváte pozor na intel kanály, o většině nepřátel na blízku byste už měli vědět, což vám dává čas odwarpit a zachránit se, nebo alespoň být nasměrovaný na stanici a připravený instantně warpovat.

NEPŘÁTELÉ V LOCALU
Cokoliv, co není kapitální loď, nevydrží proti cizímu gangu příliš dlouho, ale máte šanci odrazit někoho, kdo letí solo. Každopádně nejbez