Na hranicích Mordoru

Černá země se nachází na severovýchodě Středozemě. Tento pustý kraj je znám především jako panství Temného pána Saurona, označován též jako Země stínu či Země Nepřítele. Mordor je nehostinnou zemí ze tří stran ohraničenou vysokými horami.

To je popis fiktivní země z knihy J.R.R Tolkiena Návrat Krále. V EVE Online, Public Relations (PR) oddělení Goonswarm Federation začalo nazívat území které obývá, termínem Goondor, což je, jak si jistě všimnete, spojení Goon a Mordor.

V současnosti Goonswarm žije v regionu Delve, kterému se, kvůli oficiálnímu popisu Mordoru větou “ze tří stran ohraničenou vysokými horami” , přezdívá Pevnost Delve (Fortress Delve).

Zajímavost: Horn of Goondor a GDPR

Jakmile se k tomuto výsostnému území Goondor někdo blíží, zazní velmi sporný “Horn of Goondor” aby svolal všechny “skřety” k obraně hranic. 
Reálně se jedná o mailbota  aliančního fóra Goonswarm, který rozešle email všem neaktivním i bývalým členům Goonswarm obsahující informaci a prosbu o reaktivaci účtů a přišpěchání na pomoc alianci. V minulosti i současnosti tato akce přinesla Imperiu velkou kritiku. Hráči, kteří již nehrají – a ani hrát nehodlají, ke svému velkému překvapení zjistili, že aliance Goonswarm uchovává jejich emaily i po jejím opuštění. 

Citace konktrétní GDPR směrnice

Aby měl správce povinnost vymazat osobní údaje, musí být splněna alespoň jedna z těchto podmínek:

    • osobní údaje již nejsou potřebné pro účely, pro které byly shromážděny nebo jinak zpracovány,
    • subjekt údajů odvolá souhlas a neexistuje žádný další právní důvod pro zpracování,
    • osobní údaje byly zpracovány protiprávně,
    • osobní údaje musí být vymazány ke splnění právní povinnosti,
    • osobní údaje byly shromážděny v souvislosti s nabídkou služeb informační společnosti podle článku 8 odst. 1 Obecného nařízení.

Na těchto pomyslných hranicích se ocitla armáda složená z uskupení Legacy Coalition, PanFam a vícero jiných entit. Této obrovské koalici sestavené za jediným, i když pro některé členy velmi naivním, cílem a to zničení ne ani tak Imperia, jako špíše Goonswarm Federation, se podařilo 5 září lstí anchornout Keepstar v NPC systému FWST-8.

Celá tato akce se točila kolem Keepstaru, který se koalice spojenců snažila umístit v systému. Byl to opravdu obrovký souboj s konečným výsledkem zde. Jeden trilion (bilion v metrické soustavě) ISK ve ztrátách na straně Imperia vůčí zanedbatelným 174 bilionům na straně spojenců. V této ztrátě je však započítán i onen Keepstar, který se Imperiu povedlo zničit.

Byl to první velký souboj po mnoha měsících, kde se objevily superkapitální letky z řad Legacy a PanFam, Imperium nasadilo obrovské množství lodí Dreadnought, což jde konec konců vidět na battlereportu. Hráči Imperia byli tak zabraní do prvního takového konfliktu po dlouhé době, že si nikdo z nich nevšiml, že zatím co se jejich dready postupně prokousávají Keepstarem, Aliance Fraternity v tichosti a ústraní dropla Keepstar druhý, který se začal anchorovat. Divné na tom bylo, že si tohoto keepstaru nikdo nevšiml ani po boji, řadoví hráči Imperia se hromadně vrhli na web Reddit psát vítězné ódy k upevnění pozice Imperia v hierarchii EVE Online. Neznalí skutečnosti se pomalu začali dostávat do prekérních situací.


*Jen pro zajímavost, právě jsem se dozvěděl, ža onen druhý Keepstar dropl český hráč v řadách Fraternity.*

Každopádně ti, kteří podobné okolnosti již zažili, věděli svoje. Toto nedopadne dobře. Během 48 hodin se měl uskutečnit souboj a online a repair timer tohoto keepstaru. Všem bylo jasné, že na tom, se ukážou všechny strany v plné kráse. Systém FWST, je totiž velmi důležitý ze dvou strategických hledisek. 
– Jedná se o NPC systém s nezničitelnou Blood Raiders NPC stanicí, do které se dá narvat plno assetů a to včetně kapitálních lodí.
– Druhým důvodem je jump range, přímo do srdce Delve, hlavního systému Goonswarm, 1DQ1-A.
K upřesnění dodám, že NPC systém se také nedá cynojamnout.

Přípravy na tuto konfrontaci, která začínala oficiálně v úterý 6 září v 18:30 našeho času, probíhaly již od konce prvního boje. Věděl jsem vše z první ruky, včetně supercapital čísel. Když jsem viděl první scan našeho staging systému 8QT-H4, bylo v lokálu něco kolem 4600 lidí a to jen z naší strany. Postupně přicházely zprávy z “různých” zdrojů, že Imperium na tom není tak dobře jako my, nicméně obdobně. Lítalo číslo zhruba 3000 hráčů Imperia a jejich spojenců. 

Protože jsem byl v práci a ne u PC, situaci jsem nemohl nijak ověřit a popravdě, bylo mi to jedno. Tak jsem mezi tím kecal s Tlensharem a ostatníma na EVE CZSK Discord serveru. Věděl jsem svoje, fight se buď vůbec neuskuteční, nebo ho prohrajeme. Stačilo si spočítat 1+1. Na Discordu Talking in Stations panovala uvolněná atmosféra, server prý drží a local v systému je 6300 pilotů. Nadšen tímto progresem jsem poskytl oboum stranám cennou radu, které se ovšem nedrželi. Pak jsem odešel z práce domů.

Local se nakonec vyhoupl na 6400 když jsem se konečně po příchodu, kafe a cigaretě usadil do křesla k PC o čtvrt na devět večer. Při pohledu na stream Talking in Stations mi bylo jasné, že ten Keep neubráníme, s takovou TiDi ne. Imperium navíc chytře nasadilo letky Ravenů, které diky raketám, které představují během TiDi stabilní přísun DPS a v počtu, že to tak tak stačí, rozhodně ne moc, ale ne zas tak málo, prostě tak akorát, byly schopny nakonec tento Keepstar po 13 hodinách doklovat a dotlačit ho zaslouženě k úspěšnému výbuchu.

Tento souboj opět viděl nasazení Supercarrierů PanFam a Legacy, jako counter proti oněm Ravenům, a to bylo přesně to, co mě utvrdilo v tom, že to nedáme. Důvod je jednoduchý, kontrola fighteů při TiDi prostě neexistuje, nereagují. Než jedna skvadra doletěla od Nyxe k cíli, uplynulo 14 minut.

Nicméně oprávněná gratulace Impériu a jeho českým a slovenským hráčům, zasloužené výtězství.

CCP by mělo na řešení problému TiDi hodně zapracovat. Stěžejním prvkem PR CCP Games, respektive Pearl Abyss, jsou právě tyto obrovské souboje mnoha tisíc hráčů na které do hry lákají nové hráče ….. souboje, které se ovšem nedají vydržet, ani psychicky, ani fyzicky.

-> Konečný BR ze včerejška <-

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL