Nedělní Delve

Neděle 30.12.2021 byla v regionu Delve opět ve znamení většího střetu Imperia a tzv. PAPI. 
Jedna konstelace, circa 6 tisíc pilotů, maximální Time Dilation, to je stručný popis podmínek, které panovaly. Tentokrát bylo ovšem oněch 6 tisíc hráčů, rozděleno mezi jednotlivé systémy v celé konstelaci. V tomto střetu se totiž jednalo o iHub systému M2-XFE, jeho nody, které muší být zabrány prostřednictvím Entosis modulu, se náhodně objevovaly napříč pěti systémy. Jedná se vlastně o Capture The Flag systém.

Na jednotlivých gridech byly použity již celkem tradičně letky založené na HAC (Heavy Assault Cruiser) konceptu Muninn, Cerberus a Eagle doprovázené Tech3 destroyery na obou stranách. Na straně Impéria ještě posílené něčím co by se dalo definovat jako Baltec fleet (Megathron, Bhaalgorn a Apocylypse). Tyto Battleship fleety byly k vidění v systému 5-CQDA při defenzivním entosis procesu, za podpory FAX. Imperium bylo dlouho na koni a v zabírání a držení nodů úspěšnější než jednotky PAPI, v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že by mohlo vyjít z bitvy vítězně, nicméně netrvalo dlouho a PAPI droplo Dready a support carriery, entosis lodě Imperia byly zničeny a nody zabrány PAPI. Imperium hellcamp uvězněných PAPI lodí v systému M2-XFE, dává atakující straně de-facto volnou ruku k provádění všelijakých zvrhlostí v různých částech Delve.

Hlavní souboj se nicméně opět odehrál v systému M2-XFE a to mezi zástupci Imperia na jedné straně a PAPI na druhé straně. Northern Coalition. , Pandemic Horde, Pandemic Legion a TEST aliance se podařilo nody v systému zabrat a udržet i díky přesile kterou disponovali. 

Souboj trval něco málo přes 4 hodiny PAPI koalice byla úspěšná a splnila strategický cíl a to získání iHubu v systému M2-XFE. Ztráty v jednotlivých systémech najdete v tabulce převzaté z webu newedenpost.com 

M2-XFE

130.4 Bil
2910 Pilotů | 995 zničených lodí

5-CQDA

95.9 Bil
1662 Pilotů | 359 zničených lodí

I-E3TG

38.1 Bil
531 Pilotů | 137 zničených lodí

S-6HHN

3.93 Bil
550 Pilotů | 27 zničených lodí

ZXB-VC

1.12 Bil
85 Pilotů | 13 zničených lodí

KEE-N6

1.84 Bil
226 Pilotů | 15 zničených lodí

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL