Pohled Army of Mango’s

Zdroj: Talking in Stations

V epizodě podcastu Talking in Stations z 15.10.2019 proběhl zajímavý rozhovor, který vedli RonUSMC z TESTu, Elise Randolph z Pandemic Legion a a produkční asistentka Talking in Stations, January Valentine s lídrem aliance The Army of Mango’s (dále jen AOM). Rozhovor se mimo jiné týkal jejich prvních dojmů z Tranquility, první války proti nim a vůbec jejich spokojenosti se situací na Tranquility serveru. Jako překladatel a host byl přítomen Fu1crum, který v AOM působí jako Fleet commander. Zaznělo plno zajímavých otázek a ještě víc zajímavých odpovědí. Tento článek bude sloužit jako takové shrnutí toho co tyto čínské aliance plánují a jak hodlají fungovat (podle nich) na Tranquility serveru, je to výběr toho co se zdá zajímavé mě osobně, celý podcast je k vidění pod článkem.

První, kdo vyhlásil válku Army of Mango’s bylo uskupení Winter Coalition skládající se mimo jiné z číských skupin Fraternity, Lord of Worlds, nebo Serenity WH aliance Starchaser. AOM mělo podle Mantou (Chairman Mantou, executor AOM) dohodu s oběma stranami konfliktu, s Legacy vedené TEST Alliance please ignore a na straně druhé právě Winter Co. Dohoda se podle Mantou zvrtla po té, co představitel Winter Co. přišel s nápadem, aby se AOM na timery neukázala a nepomáhala. Tento návrh byl ze strany AOM okamžitě zamítnut s tím, že oni dodržují dohody. To co následovalo, bylo vyhlášení války ze strany Winter Co. bez předešlého varování, AOM se o tomto kroku dozvědělo jen díky špionovi, kterého měl Fu1crum ve Winter Co. Nicméně sám Fu1crum řekl, že AOM je na Tranquility serveru pouze 3 měsíce a ještě se nedokázala stabilizovat natolik, aby mohla nějakým způsobem vézt válku. Nezbývalo jim nic jiného, než jít “All-In” a prostě nasadit vše co mají. Nikdo v AOM si nemyslel, že tuto válku proti Winter Co. vyhrají, nicméně je to pro ně něco jako otázka cti, se o to aspoň pokusit i když je Winter Co. daleko silnější.

Situace se ale vyvíjela nad očekávání vedení AOM, počítali totiž s tím, že to bude dlouhá intenzivní válka, dokonce byli připraveni ztratit Omist, na to ovšem zatím nedošlo a to i přes fakt, že AOM, narozdíl od Legacy muselo plnit ofenzivní i defenzivní roli zároveň. Vedení války je na Tranquility pro tyto čínské celky velice nezvyklé v dobrém slova smyslu. Fu1crum zmínil například timery kdy na Serenity byla nevýhoda v tom, že všichni hráči měli stejné časové pásmo, pokud někdo nastavil timer na 1 hodinu ráno v pondělí, všichni hráči museli vstát před jednou ráno v pondělí a jít do akce. Vzhledem k tomu, že na Tranquility hraje celý zbytek světa, timery jsou variabilní, čínští hráči můžou jít v pohodě do práce, nebo do školy, přijít domů, dát si oběd nebo večeři a pak hrát EVE, toto na serveru, kde je lineární časové pásmo nebylo možné.

Po zkušenostech ze Serenity serveru jsou také překvapeni z toho, že se vždycky najde někdo, kdo je “podrží”. Například jeden z prvních útoku Winter Co. začal v 5 hodin ráno čínského času, kdy nemohl z AOM lognout téměř nikdo. Najednou se ale objevila fleeta 100 pilotů Vindictive ve Feroxech a pomohla AOM bránit její území. Z celé této debaty vlastně vyplynul jeden fakt, tito hráči nejsou zvyklí na to, že se dá spolupracovat s lídry a fleet commandery jiných aliancí, na to nejsou ze Serenity serveru zvyklí. Podle Fu1cruma proběhl de-facto výběr spojenců na Tranquility serveru velmi obezřetně vedení AOM debatovalo velmi dlouho nad tím, koho zvolit jako spojence a koho ne a přoč.

Vzhledem k povaze Tranquility serveru vznikají paradoxní situace, kdy například dlouhodobý hlavní spojenec PIBC (AOM) na Serenity serveru, aliance Veni Vidi Vici (VVV), je na Tranquility spojencem Northern Coalition. která zrovna dobře nevychází s Legacy Coalition. To stejné múžeme říct o alianci Ranger Regiment, která byla spojencem PIBC na Serenity serveru. Ranger Regiment je na Tranquility v uskupení Dead Coalition, která taky nemá zrovna přátelské vztahy s Legacy. Podle Fu1cruma se ale všichni tito lidé znají a jsou přáteli i přes to v jakých jsou uskupeních. Co toto tvrzení udělá s lídry těchto koalic vzhledem k paranoidnímu přístupu Tranquility entit se ještě uvidí.

Na otázku vztahující se k nedávné situaci, kdy členka AOM jménem Miss Rabbit koupila alianci Ranger Regiment, bylo uvedeno, že se nejedná o koupi, ale o investici, Ranger Regiment dále zůstává neutrální.

Mangos:

– Pes poslouchající pána / být něčí pes poslouchající na slovo (všeobecná čínská hanlivá interpretace)
– Čínské označení pro mimořádně kruté barbary z Bengálského zálivu s velkými psími hlavami (odkaz na svatého Kryšofa spodobněného s psí hlavou)
– Man go, interpretace Rooks and Kings po masivním exodu ze Serenity serveru

 

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL