Problémy Tranquility

Jistě jste si všimli, že posledních pár dní není připojení k Tranquility serveru EVE Online zrovna stabilní. Po delší periodě velmi sporadické komunikace s hráči o tomto problému se včera, 3 února objevil na oficiálním foru přispěvek od CCP Dopamina, který poskytl aspoň malé vysvětlení.
Za vším stojí útoky DDoS (Distributed Denial of Service), které začaly před více než týdnem. Tyto útoky stále probíhají a většina problémů, se kterýma se setkáváme, jsou přímým důsledkem těchto útoků. CCP Dopamin zmínil, že CCP týmy a jejich partneři neustále pracují na minimalizaci dopadu na jejich služby, nicméně mnoho hráčů má stále problémy. Taky se omluvil za celé CCP, za nepříjemnosti, které vám tyto výpadky způsobily. Chápou, že neschopnost hrát EVE Online na určité úrovni je zdrojem frustrace a je jejich nejvyšší prioritou udělat vše, co je v jejich silách, k obnovení a udržení nějaké standardní úrovně služeb, kterou hráči očekávají.
CCP porád sleduje všechny komunikační kanály, aby mohlo zjišťovat dopady na hráče.
Nakonec poděkoval všem, kteří si udělali čas na feedback pro CCP.
Nyní bude CCP poskytovat přímé informace stylem NÁZEV PROBLÉMU > STATUS (VYŘEŠENO, V ŘEŠENÍ)

Proti DDoS útokům toho člověk moc nenadělá, různá a velmi drahá technická řešení toho většinou moc nevyřeší a vystopovat tyto ůtoky nejdou, protože je provádí automaticky buď sít počítačů na tyto operace přímo stavěná (tzv. Botnet), nebo dejme tomu “zombie” počítače infikované specifickým druhem softwaru. Ironií je, že tato technika (zahlcení určitého portu do té míry, že služba na něm běžící spadne) byla vyvinuta na testování odolnosti a stability databázových řešení v 90 letech. V dnešní době se stává hračkou v rukou samozvaných rádoby hackerů, důvod je jednoduchý, nevyžaduje téměř žádné úsilí a jen minimální IQ, zato dokáže napáchat velké škody.

Updaty můžete najít na twitteru @EVE_Status

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL