Toto ale vůbec nikdo nečekal, že?

 

 

Mnozí z nás si jistě pamatují “hazardní” portály provozované hráči jako S.O.M.E.R Blink (zabanován 08/2014), nebo EVE Bet (zabanován 2016), pro (údajné) porušení EULA. Vysvětlení CCP v obou případech obsahovalo nepodložené, tzn. nikdy nezveřejněné potažmo neobhájené “vnitřní” vyšetřování CCP Games pro podezření z RMT (Real Money Trading). SOMER, vlastník SOMER Blink nicméně opravdu zpětně porušil EULA podmínky zveřejněním konverzace s Game Mastery a Developery, což je bez souhlasu CCP bráno, jako striktní porušení EULA podmínek.

Úplně odlišná byla situace kolem hazardního projektu I Want ISK. V tomto případě majitel holding korporace spravující I Want ISK, zaplatil herní měnou i assety skupině hráčů EVE Online, později známé jako Money Badger Coalition, za útok na nějvětší uskupení ve hře, tenkrát známím ještě pod Cluster Fuck Coalition, později The Imperium. Tento úspěšný útok najdete v historických análech EVE Online pod položkou World War Bee. Po drtivé porážce CFC a jejich zatlačení do regionu Delve se začala ze msty paradoxně řešit otázka legálnosti I Want ISK. Celou věc si vzal z vlastní iniciativy na starost známý a velmi respektovaný lídr CFC, ale bohužel pouze velmi druhořadý právník Alexander “The Mittani” Gianturco. Po pátrání nalevo, napravo, nahoře i dole nepřišel s ničím co by ukazovalo na to, že I Want ISK jednalo protizákoně, popřípadě je v konfliktu s podmínkami EVE Online, které uvádělo CCP Games.

Za pár týdnů, můžeme se jen dohadovat proč, přišel zlom a CCP Games postavilo I Want ISK mimo EULA podmínky, tím pádem mimo “zákon”, ISK a assety I Want ISK byly skonfiskovány CCP Games a účty hráčů spojených s tímto projektem zabanovány. Nutno podotknout, že důvodem mělo být opět údajné RMT, ale důkazy o vině ani závěry opět, jak jinak “interního” vyšetřování CCP, nebyly nikdy zveřejněny. The Mittani měl nicméně satisfakci za … no ať už je to cokoliv, kvůli čemu tu satisfakci potřeboval. Nebudeme dnes řešit historii EVE ale něco jiného, něco nového, něco retardovaného, tudíž opět přicházejícího z dílny CCP Games.

 

 

Nečekaná ( 😀 😀 😀 ) novinka dorazila do EVE Online. Do roucha tajemství zabalená novinka s názvem HyperNet Relay. Tato novinka, je vlastně koncept zabanovaných a zrušených portálů jako SOMER Blink, EVEBet, či I Want ISK. Jedná se vlastně o sázkařskou platformu, tak zvaný Raffle, při které hráč nabídne své “zboží” určitým lidem formou aukce. Nicméně tyto aukce jsou velmi zvláštní. CCP Games vyšperkovalo tuto hazardní minihru do takové míry, že vliv korejských spoluvlastníků Pearl Abyss, může někdo popřít jen velmi težko. K aukcím budou sloužit nové předměty, ve své podstatě podobné PLEXu, nebo starému AUR. Nový předmět nese jméno HyperCore a bude DOSTUPNÝ POUZE V NEW EDEN STORU A POUZE ZA REÁLNÉ PENÍZE (PLEX). Po zakoupení těchto věciček už vám nic nebude bránit v rozjetí aukce k uspokojení hráčských vášní eve komunity.

 

Nemusíte mít žádné obavy o budoucnost vašeho účtu, tuto gambling hru provozuje přímo CCP Games a tudíž nehrozí ban. Vyvstává ovšem otázka skutečného důvodu zavhnutí dřívějších Raffle portálů které jsem již zmínil, když tento nový HyperNet Relay funguje na přesně stejném principu jako tikety na zabanovaných portálech. Také mě napadá otázka jak rychle, po uklidnění situace kolem ceny PLEXU, bude trvat, než jeho cena raketově vystřelí na hodnotu, která tu ještě nebyla. Nutno podotknout, že ten samý princip funguje v jisté formě u Diabla, StarWars The Old Republic (Galactic Trade Network a Cartel Market), Black Desert Online (jak jinak žeano), nebo Borderlands, kde se za reálné peníze prodávají klíče k RNG bednám ve hře. Stejná situace panovala i kolem Counter Strike GO, ale pokud vím po analýze právních následků z ní Valve velice ryhcle vycouvalo. Takže tolik k praní peněz z RTM, protože toto je perfektní příležitost jak utopit tyto peníze v PLEXech přímo CCP Games pod nosem prostřednictvím jejich vlastní služby, jaká ironie.

Fičura je v testu na Singularity, takže
Happy Bidding

o7

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL