Update: Quantum Cores

Nový patch s názvem Quantum Cores dorazí 8 září na Tranquility server. Tentokráte se týká o celkem velký zásah do fungování struktur.
Pamatuju když se objevily Upwell struktury jak jsme debatovali v aliančním chatu o tom, co tyto struktury pohání a že by to chtělo nějaký modul na způsob reaktoru, který by šel eventuelně zničit. No a hle …

Co se týká obvyklé kecací omáčky okolo uvedení tohoto updatu, ta vyznívá asi následovně.
CCP v neustálém úsilí o procházení a revizi základních prvků herní mechaniky EVE přináší novou aktualizaci struktur. K těmto změnám CCP poskytne podrobnější časovou osu, ta bude konec konců uvedena níže.

V příštím vydání 8. září bude představena Quantum Cores (kvantová jádra), která budou nedílnou součástí mechaniky struktur do budoucna.

Kvantová jádra se stanou nezbytnou položkou ve fázi umístění struktur. Aby každá Upwell struktura mohla plně projít fázi umístění (deploy), musí být do struktury po počáteční 24hodinové fázi anchornutí (ukotvení chcete-li) nainstalováno kvantové jádro. Jakmile se struktura stane po  fázi anchoru dockovatelnou, bude nutné nainstalovat Kvantové jádro do speciální místnosti pro jádro zvané Core Room, aby mohla struktura projít přes počáteční onlining a  vulnerability stav.

Jakmile je kvantové jádro nainstalováno, struktura zahájí 15 minutový repair timer, který po dokončení přepne strukturu do stavu zranitelnosti štítu (shield vulnerability). Pokud není nainstalováno žádné kvantové jádro, struktura zůstane v onlining zranitelné fázi, kde je zranitelný trup struktury a ta tak může být zničena.

Aby to nevypadalo úplně blbě, tak prý jádro bude nainstalováno v super mega nezničitelné části struktury (Core Room) a proto po zničení struktury VŽDY vypadne nepoškozeno. Pokud bude struktura unanchornuta, jádro se objeví v kontících s moduly.

Jádra budou k dostání u těchto NPC korporací

Časová osa bude rozdělena do tří fází.

SEEDING
Počínaje aktualizací 8. září budou kvantová jádra (Quantum Cores) dostupná na trhu. To by mělo umožnit začít je pořizovat a přesouvat do vašich stávajících struktur ve vesmíru, nebo se připravovat na nasazení nových struktur. V této fázi se také na již existujících strukturách objeví nová bay nazvaná Core Room. Jádra můžete nasadit okamžitě, aby jste nemuseli čekat a štrachat se s tím na poslední chvíli.

NOVÉ STRUKTURY
Druhá fáze zavádění bude vyžadovat instalací jádra k dokončení procesu anchoringu u všech nově nasazených struktur. Očekává se, že tato fáze bude spuštěna během říjnové aktualizace.

EXISTUJÍCÍ STRUKTURY
V třetí a  závěrečné fázi zavádění kvantových jader budou některé základní služby, které všechny struktury nabízejí, deaktivovány, dokud nebude nainstalováno jádro. Bez nainstalovaného jádra budou deaktivovány služby fittingu, tetheringu a opravy lodí / modulů. Jakmile bude jádro nainstalováno do struktury, budou tyto služby opět funkční. Očekává se, že tato fáze bude spuštěna v prosincové aktualizaci.

Více najdete v oficiálním představení updatu

Pokud se chcete zapojit do diskuze k tomuto updatu jdete na ofiko thread na EVE foru

Jen pro zajímavost tady jsou jména jader k jednotlivým strukturám, jejich cena a jejich velikost

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL