Vaše EVE Online story: Fabled Warrior

Fabled Warrior
Bohemian Veterans
TEST Alliance please ignore

Vždycky mě hrozně bavilo sci-fi, jak filmy, serialy, tak hry. Obzvlášť pokud se jednalo o příběh z vesmíru s vesmírnýma loděma. Takže když jsem hledal hry s touto tématikou, EVE mi nemohlo ujít. Poprvé jsem ho zkoušel někdy v roce 2012. Jenže tehdy jsem o tom absolutně nic nevěděl a vůbec jsem nechápal, co tam mám dělat. Tudíž jsem se na hraní vykašlal s tím, že to je nějaká trapná blbost. O dva roky později jsem narazil na youtube na gameplay a zase se mi EVE začalo líbit. Zkusil jsem vyhledat informace o hře a na youtube jsem narazil na kanál hráče Ostrickera, který dělal snad první české návody a tipy na hraní. Poctivě jsem si všechna videa prošel a založil si nový účet a začal se rozkoukávat.

Při výběru rasy jsem ani tak nehleděl na to, co která rasa vyznává, ale spíš jaké jak vypadají jejich lodě a jaké mají technologie. Vždy se mi líbila technologie štítů, proto jsem chtěl rasu, která používá štíty. „Caldari nebo Minmatar? Ty Minmatarský lodě vypadají všechny rezavě, budu Caldari“. Vytvořil jsem si drsně vypadajícího pilota, který je i tak trochu hezounek a vrhl se do hraní. Už dopředu jsem věděl, že chci bojovat, nikdy mě nebralo těžení nebo cokoli podobného, takže jsem šel do hry s tím, že budu dělat security mise, o kterých jsem se dozvěděl z videí.

Proběhl jsem si krátký tutorial a jako odměnu jsem dostal svou první fregatu. Byl to Condor. Taková hezká stíhačka, ale co s ní? Neuměl jsem nic nafitovat a jako správný srab jsem si takovou hezkou loď nechtěl zničit při testech. Vzpomněl jsem si, že Ostricker zmiňoval ve svých videích chat channel RE-PLAY, že tam jsou zkušení CZ/SK hráči, kteří mi poradí. No bohužel tato informace byla již trošku zastaralá a měl jsem jediné štěstí, že tam byl asi omylem ještě hráč Sklicko z Bohemian Veterans, který na můj dotaz ohledně fitování zareagoval a pomohl mi. Navíc mě ještě přetáhl do chat channelu Bohemian Veterans, aby mi mohli radit o ostatní. Samozřejmě jsem skoro nic z fitu, který mi poradil, nemohl použít, protože jsem neměl žádné skilly. Během pár chvil mi bylo řečeno, které skilly mám koupit a naučit se je a já pomalu začal chápat, jak tahle hra funguje. Nicméně když už jsem mohl používat moduly, zjistil jsem, že ty moduly stojí více ISKů než zvládnu vydělat Bantamem v level 1 misích. Zeptal jsem se tedy, jestli není nějaká levnější varianta, protože nemám tolik ISK a v tu chvíli mi na wellet přibylo 10 milionů ISK. Nevěřil jsem vlastním očím, tolik peněz. Byl jsem strašně vděčný a slíbil jsem, že až se rozkoukám, vše vrátím. Na to mi bylo odpovězeno, že to nemám řešit, že to jsou jen drobný a že u BV se jede v miliardách. No málem mi to vyrazilo dech.

Pomaličku jsem se učil ovládat loď proti NPC v level 1 misích, využívat dostřelu a rychlosti, sbíral jsem standing, abych mohl jít na mise level 2. Ani nevím proč, ale úplně jsem ignoroval všechny T2 fregaty a soustředil se jen na větší a větší lodě. Strašně jsem chtěl mít Draka, kterého vychvalovali snad ve všech videích o PVE. No pak jsem zjistil, že ho vychvalovali ještě předtím, než ho nerfli, ale o tom jsem neměl ani ponětí. Byl čas přejít na level 2 mise a pořídit si destroyera. Volba padla na Coraxe, protože měl stejné zbraně jako Condor a nemusel jsem skillovat jiné. Loď jsem zaplatil ze zbytku darovaných peněz a hurá na level 2 mise. Přišlo mi to strašně jednoduché a furt z toho bylo málo ISK a můj vysněný Drake byl v nedohlednu. Zainvestoval jsem tedy a koupil si pár plexů za real money a prodal je, abych rychle přišel k dostatku peněz. V tu dobu se mi to trochu zvrtlo, protože jsem objevil Deadspace a frakční moduly, které nepotřebovaly žádné skilly a přesto měly skvělé staty. Takže můj první Drake byl osazen komplet Deadspace štíty a frakčními Balistic Controly. Cenu takové lodě si asi umíte představit. Vrhnul sem se na level 3 mise. Některé už byly celkem zábavné a těžké kvůli DPS, které jsem dostával, ale díky drahým štítům nebyl nic problém. Teda až na palebnou sílu Draka s T1 meta 4 launcherama.

Bylo mi doporučeno vyskillovat T2 zbraně a tak jsem to udělal. Mezi tím jsem furt dokola lítal level 3 mise, až jsem je znal nazpaměť. ISKy z toho stále nebyly a tak jsem pokukoval po level 4 misích. Přečetl jsem si ale, že ty jsou na Draka už moc. V tu dobu jsem poznal hráče Alen G’Kar, který taky létal mise v High secu. Byl to ale už zkušený hráč a tak létal level 4 mise a párkrát mě vzal sebou. Hrozně se mi tam líbilo, ale bylo vidět, že na to můj Drake nemá. Už jsem si chtěl jít kupovat bitevní loď Raven. Naštěstí mi tohle někdo z BV rozmluvil a poradil mi strategický křižník Tengu. To byla asi lepší věc, co mi kdo do začátku mohl poradit. Nejen, že jsem si musel vyskillovat spoustu důležitých podpůrných skillů, na které bych se u BS vykašlal a BS by byla těžce neefektivní, ale až po několika měsících mi došlo, jak je ta loď úžasně multifunkční. Navíc se mi Tengu strašně líbilo a podle mě to byla nejhezčí loď ve hře. Osadil jsem si ji ještě lepšími Deadspace moduly a ve finále sem utratil hromadu peněz za High grade Crystal set a 05 implantáty na vylepšení raket.
S takto OP lodí jsem vletěl do level 4 misí a strašně jsem se kochal tím, jak ta loď všechno roztrhá na kusy a že je v podstatě nezničitelná. Takto jsem létal pár měsíců a už se pomalu začínal nudit. Občas Alen G’Kar vymyslel nějaký event, jako třeba Epic ark mise, které jsme létali ve flotile spolu ještě s dalšími čechy, ale čím dál více jsem se nudil. Level 4 mise mi už přišly jednoduché a chtěl jsem něco víc. S takto drahou lodí jsem si ale do low secu a null secu netroufl.

S levnější lodí ale ano. Z nudy jsem si koupil křižník Caracal, naházel na něj nějaké moduly, které se mi válely v hangáru, na mapě jsem si vybral nejbližší null sec a vyrazil objevovat. Samozřejmě se hned po proskoku z low secu do null secu kolem mě vytvořila nějaká modrá koule a začly mě zaměřovat 3 lodě. Nastala panika, nevěděl jsem, co mám dělat a už jsem byl téměř bez štítů. Zmohl jsem se tak na to, že jsem zapnul Shield booster a pokusil se alespoň střílet na nejměnší loď, která tam byla. Bylo to Astero, moje Rapid Light Launchery ho celkem trhaly na kusy, jenže pak došly baterky v Shield boosteru a já přišel o svou první loď. Byl jsem trochu zklamaný, že můj výlet byl tak krátký, ale na druhou stranu mě to nebezpečí nějak přitahovalo. Dodnes si pamatuji, jak mi do level 4 mise vletěl člověk v Gile a začal mi lootovat vraky a stal se suspected. Já mu opilý neporazitelností svého Tengu začal psát na local chat, ať okamžitě vypadne nebo ho zničím. Strašně jsem to chtěl udělat. Už jsem ho měl zaměřenýho odblokované pojistky a stačilo začít pálit. V rychlosti jsem se s tím pochlubil v chatu BV, kde mi obratem někdo odpověděl, ať okamžitě zmizím a hlavně na něj neútočím. Později mi bylo vysvětleno o co šlo a že bych proti němu neměl žádnou šanci. Opět jsem byl vděčný BV, protože mi ušetřili spoustu peněz.

Když jsem se pak nudil ještě více, začal jsem přemýšlet nad tím, že bych vstoupil do nějaké korporace a když už, tak v null secu. Doteď jsem byl furt v podstatě sám, tak proč nezkusit něco nového. Samozřejmě první a jediná možnost, která mě napadla, byla Bohemian Veterans. Absolvoval jsem pohovor, proklepli si všechny náležitosti, spousta členů mě už znala z chatu, takže s tím nebyl téměř žádný problém. Pouze jsem musel počkat asi dva týdny, než si na mě někdo udělá čas, protože jsem se hlásil zrovna ve chvíli, kdy probíhala válka. Ani nevím jaká, tenkrát jsem netušil kam vůbec jdu a kdo tam je.
Pak přišel ten den, byl jsem zavolán na TS, kde mi bylo sděleno, ať si sbalím nejnutnější fidlátka, zbytek přesunu na Jitu a vydám se do nějakého systému, který byl vzdálený asi 35 jumpů. Moc jsem toho neměl, takže balení bylo rychlé. Na Jitě jsem si pořídil Covert Ops a Nullif. vybavení pro mé Tengu, nacpal do něj co se vešlo a vydal se na nejdelší cestu, kterou do té doby absolvoval. Strašně jsem se těšil, až poznám něco nového. Na určeném místě jsem zadokoval ve stanici a byl oficiálně přijat do nějaké korporace.

Bylo to Maelstorm Gods – výcviková korporace Bohemian Veterans v alianci Nulli tercius (Bohemian Veterans byli v té době součástí Nulli Secunda). Bylo mi vysvětleno, že zatím přímo do BV nemůžu, protože mám málo sklil pointů (7,5 milionů) a tak těžko budu moct létat fleety, které mají Bohemian Veterans povinné a proto se to takto obchází. Nicméně budu žít ve stejném systému jako všichni BV.
Pak už přišel pokyn od Sklicka, který se najednou objevil na locale. „Přijmi fleetu a nawarpi na mě“. Udělal jsem to a když jsem se vynořil z warpu stál tam Sklicko v hustě vypadajícím křižníku Orthrus vedle nějaké divné bubliny. Byl to vstup do wormholy o kterém jsem asi někde slyšel, ale nikdy jsem ho neviděl. Už teď jsem si připadal jak v jiném světě. Musel mi říct, jak tam vstoupit, co mám dělat, jen jsem poslouchal a snažil jsem se nic nepokazit. Vůbec jsem nevěděl kde jsem, prostě jsem jen klikal, jak mi řekl. Po cestě mi vysvětloval, jak poznám spojence a jak nepřátele nebo neutrály. Dal mi overview vhodné pro null sec a najednou jsme stáli před stanicí v null secu a povídá mi „tohle je tvůj nový domov“. Zrovna byla před stanicí capsle a žádala o pod express. Samozřejmě jsem nevěděl co chce a tak mi Sklicko řekl, ať ho sestřelím. Nechápal jsem proč, vždyť je modrej, ty nemám střílet přece. „Fakt to mám udělat? Není to nějaká past?“ ptal jsem se. Sklicko se jen zasmál a řekl „Ne, on se chce objevit jinde.“ A tak jsem poprvé v EVE někoho zabil. Sice jen spojeneckou capsli, ale přeci.

Dále už jsem ratil jak zběsilej, lítal DED plexy a konečně vydělával dost ISKů. Mezi tím jsem se pokoušel občas zkusit PVP, pořídil jsem si Orthruse na obranu systému, ale bohužel jsme byli tak daleko od civilizace, že k nám málokdo doletěl. Tak jsem dělal aspoň security při stavbách korporátních POSek a cítil se důležitě. Občas jsem se přimotal do nějaké korporátní fleety a chtěl pomoct, ale jak to tak bývá moc mi to nešlo. Nebo jsem měl smůlu a přistál na koordinátech v interceptoru hned vedle nepřátelskýho Caracala s Rapid Light launcherama a myslel si, že mě netrefí – no trefil. Mimo těhle PVP lodí jsem ale přišel o své drahocenné Tengu. Potupně v DED Plexu 9/10 u Angel cartelu. Tuhle ztrátu měl tak trochu na svědomí Alen G’Kar, který byl zrovna ve spřátelené alianci kousek od nás a přiletěl zamnou zalítat si. Našli jsme onen DED Plex 9/10 a ikdyž jsem věděl, že tam lítat nemám, protože to je nebezpečný a je z toho malý zisk, risknul jsem to. V posledním roomu jsem dostal těžce Heavy neutralizérem a poprvé jsem objevil zásadní slabinu Tengu. Alen G’Kar stihl odwarpit, ale já už ne. Mrzelo mě to, ale mezi tím jsem si vydělal dost ISKů a tak jsem si v klidu mohl koupit nové Tengu. To mám mimochodem dodnes.

Samozřejmě vše hezké musí jednou skončit. Celou alianci Nulli Secunda vyhnala z domova válka a zaplacení žoldáci Pandemic Legion. Na chvíli jsme se přesunuli do NPC null secu, kde jsem se trochu aktivněji začal účastnit alespoň korporátních fleet. Pod vedením Godyho Killera jsem létali malé fun fleety po okolí a pokoušeli se zničit co šlo. Při jednom pokusu jsem přišel i o svého Orthruse a to zase mojí vinou. Když nám na bráně přistál nepřátelský težký křižník Deimos, Gody správně zavelel „Idem“ (je to slovák), protože malé fregaty a jeden Orthrus neměly dost palebné síly. Zřejmě všichni pochopili Godyho „idem“ správně a proskočili bránou pryč, jen já to pochopil tak, že „idem do něj“. No a tak jsem sám zaútočil na Deimose v nulové vzdálenosti a bylo vymalováno.
Dále pokračovala Nulli Secunda do low secu The Forge poblíž Jity. Tam už jsme létali pod vedením odpočatého Sklicka a já se konečně zapsal k zabití nepřátelské lodi. Čím více jsem létal, tím vice se mi dařilo. Samozřejmě občas se něco nepovede a já například zase přišel o Tengu. Ale tentokrát už o levnější PVP Tengu a opět doplatilo na neutralizér.

Následoval další přesun do dalšího low secu do regionu Khanid. Tento přesun vyčerpal většinu vedení Bohemian Veterans a spousta hráčů přestala hrát. Přesunout sám sebe není problém, bohužel tenkrát nás bylo plno bez kapitálních lodí. Takže pár členů vedení a pár běžných členů stěhovali komplet celou korporaci včetně superkapitálních lodí v podstatě přes celou mapu EVE. Podobné to asi bylo i u jiných korporací v alianci a tak se Nulli Secunda rozpadla a my jako korporace s vyhořelým vedením zůstali v Khanidu obklopeni nepřátelskými domorodci.

Po poradě jsme se rozhodli připojit k nebližší alianci, která by nám alespoň trochu vyhovovala povahou. Vstoupili jsme tedy do Darkness, kteří byli zrovna v regionu Querious. Docela rychle jsme adaptovali, létali alianční fleety i defense roamy, kde jsme potkali Korvina Pappotte, který se v podstatě stal naším hlavním fleet commanderem, protože ostatní téměř nehráli. Dobře jsme se bavili, ale opět to muselo brzy skončit. Darkness se přesouvalo na sever. Což by pro nás znamenalo, že by jsme museli zase absolvovat stěhování podobné tomu, které rozvrátilo Nulli secundu. Navíc jsme ani neměli dost kapitálních pilotů, jump freightrů a podobně. Takže to pro nás znamenalo, že musíme Darkness opustit. Na chvíli jsme zase skončili v Khanidu. Poté se v regionu Delve objevila aliance Northern Army. Newbie aliance od Northern Coalition, pro nás byla bohužel příliš newbie a necítili jsme se tam vůbec dobře. Naše působení tam mělo jen krátký průběh a už jsme byli zase v Khanidu. V tu dobu začal hrát CEO Rathunterka, který přišel s návrhem, že vstoupíme do nově formované aliance Violence of Action, kterou vede hráč z bývalého vysokého vedení Nulli Secunda, přidávali se tam staří známí a tak jsme nelenili a přidali jsme se taky, přeci jen v plánu bylo dobýt region kousek od Khanidu – Fountain. Což se nám povedlo a chvíli jsme si žili dobře, jenže jak to bývá, přišel někdo větší a zase nás vyhnal.

Opět jsme skončili v Khanidu a Violence of Action se rozpadli. V tuhle chvíli to nevypadalo pro korporaci moc dobře, byli jsme obklopení aliancemi, proti kterým jsme vždy bojovali a neměli jsme se ke komu přidat. Zbytek vedení navrhl dvě možnosti a to buď jít do low secu v regionu Syndicate, odkud Bohemian Veterans vzešli a žít tam sami nebo se naposledy přestěhovat přes celou mapu a přidat se k TEST alianci. TEST aliance v tu dobu ovládala region Vale of Silent, který se nám velmi líbil. Co se nám moc nelíbilo bylo to, že TEST aliance byla všem pro smích a každej si do nich chodil střelit. Nicméně rozhodnutí bylo jednomyslné a letělo se na sever do TESTu. Tentokrát to však bylo jiné. Zhruba polovina aktivních členů včetně mě už měla čerstvě vyskillované kapitální lodě a hlavně sklil Jump drive calibration na level 5. Tím se nám přesouvání značně ulehčilo a pamatuji si, jak jsme sami od sebe vraceli do Khanidu a odváželi jsme i korporátní kapitální lodě, které už nikdo nepotřeboval a byly zapomenuty. Bylo to takové to nadšení z toho, že člověk po dlouhé době může létat s něčím pořádným.
Jak se TEST aliance vyvinula z otloukánka v celkem slušnou mocnost je jiný příběh, ale až tam se spolu s TEST aliancí zotavili i Bohemian Veterans. Najednou bylo proč bojovat, rozumněli jsme souvislostem a o to víc jsme chtěli hrát a vyhrávat, tedy alespoň tak jsem to cítil já :).

 

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL