Vaše EVE Online story: Fabled Warrior

Fabled Warrior
Bohemian Veterans
TEST Alliance please ignore

Vždycky mě hrozně bavilo sci-fi, jak filmy, serialy, tak hry. Obzvlášť pokud se jednalo o příběh z vesmíru s vesmírnýma loděma. Takže když jsem hledal hry s touto tématikou, EVE mi nemohlo ujít. Poprvé jsem ho zkoušel někdy v roce 2012. Jenže tehdy jsem o tom absolutně nic nevěděl a vůbec jsem nechápal, co tam mám dělat. Tudíž jsem se na hraní vykašlal s tím, že to je nějaká trapná blbost. O dva roky později jsem narazil na youtube na gameplay a zase se mi EVE začalo líbit. Zkusil jsem vyhledat informace o hře a na youtube jsem narazil na kanál hráče Ostrickera, který dělal snad první české návody a tipy na hraní. Poctivě jsem si všechna videa prošel a založil si nový účet a začal se rozkoukávat.

Při výběru rasy jsem ani tak nehleděl na to, co která rasa vyznává, ale spíš jaké jak vypadají jejich lodě a jaké mají technologie. Vždy se mi líbila technologie štítů, proto jsem chtěl rasu, která používá štíty. „Caldari nebo Minmatar? Ty Minmatarský lodě vypadají všechny rezavě, budu Caldari“. Vytvořil jsem si drsně vypadajícího pilota, který je i tak trochu hezounek a vrhl se do hraní. Už dopředu jsem věděl, že chci bojovat, nikdy mě nebralo těžení nebo cokoli podobného, takže jsem šel do hry s tím, že budu dělat security mise, o kterých jsem se dozvěděl z videí.

Proběhl jsem si krátký tutorial a jako odměnu jsem dostal svou první fregatu. Byl to Condor. Taková hezká stíhačka, ale co s ní? Neuměl jsem nic nafitovat a jako správný srab jsem si takovou hezkou loď nechtěl zničit při testech. Vzpomněl jsem si, že Ostricker zmiňoval ve svých videích chat channel RE-PLAY, že tam jsou zkušení CZ/SK hráči, kteří mi poradí. No bohužel tato informace byla již trošku zastaralá a měl jsem jediné štěstí, že tam byl asi omylem ještě hráč Sklicko z Bohemian Veterans, který na můj dotaz ohledně fitování zareagoval a pomohl mi. Navíc mě ještě přetáhl do chat channelu Bohemian Veterans, aby mi mohli radit o ostatní. Samozřejmě jsem skoro nic z fitu, který mi poradil, nemohl použít, protože jsem neměl žádné skilly. Během pár chvil mi bylo řečeno, které skilly mám koupit a naučit se je a já pomalu začal chápat, jak tahle hra funguje. Nicméně když už jsem mohl používat moduly, zjistil jsem, že ty moduly stojí více ISKů než zvládnu vydělat Bantamem v level 1 misích. Zeptal jsem se tedy, jestli není nějaká levnější varianta, protože nemám tolik ISK a v tu chvíli mi na wellet přibylo 10 milionů ISK. Nevěřil jsem vlastním očím, tolik peněz. Byl jsem strašně vděčný a slíbil jsem, že až se rozkoukám, vše vrátím. Na to mi bylo odpovězeno, že to nemám řešit, že to jsou jen drobný a že u BV se jede v miliardách. No málem mi to vyrazilo dech.

Pomaličku jsem se učil ovládat loď proti NPC v level 1 misích, využívat dostřelu a rychlosti, sbíral jsem standing, abych mohl jít na mise level 2. Ani nevím proč, ale úplně jsem ignoroval všechny T2 fregaty a soustředil se jen na větší a větší lodě. Strašně jsem chtěl mít Draka, kterého vychvalovali snad ve všech videích o PVE. No pak jsem zjistil, že ho vychvalovali ještě předtím, než ho nerfli, ale o tom jsem neměl ani ponětí. Byl čas přejít na level 2 mise a pořídit si destroyera. Volba padla na Coraxe, protože měl stejné zbraně jako Condor a nemusel jsem skillovat jiné. Loď jsem zaplatil ze zbytku darovaných peněz a hurá na level 2 mise. Přišlo mi to strašně jednoduché a furt z toho bylo málo ISK a můj vysněný Drake byl v nedohlednu. Zainvestoval jsem tedy a koupil si pár plexů za real money a prodal je, abych rychle přišel k dostatku peněz. V tu dobu se mi to trochu zvrtlo, protože jsem objevil Deadspace a frakční moduly, které nepotřebovaly žádné skilly a přesto měly skvělé staty. Takže můj první Drake byl osazen komplet Deadspace štíty a frakčními Balistic Controly. Cenu takové lodě si asi umíte představit. Vrhnul sem se na level 3 mise. Některé už byly celkem zábavné a těžké kvůli DPS, které jsem dostával, ale díky drahým štítům nebyl nic problém. Teda až na palebnou sílu Draka s T1 meta 4 launcherama.

Bylo mi doporučeno vyskillovat T2 zbraně a tak jsem to udělal. Mezi tím jsem furt dokola lítal level 3 mise, až jsem je znal nazpaměť. ISKy z toho stále nebyly a tak jsem pokukoval po level 4 misích. Přečetl jsem si ale, že ty jsou na Draka už moc. V tu dobu jsem poznal hráče Alen G’Kar, který taky létal mise v High secu. Byl to ale už zkušený hráč a tak létal level 4 mise a párkrát mě vzal sebou. Hrozně se mi tam líbilo, ale bylo vidět, že na to můj Drake nemá. Už jsem si chtěl jít kupovat bitevní loď Raven. Naštěstí mi tohle někdo z BV rozmluvil a poradil mi strategický křižník Tengu. To byla asi lepší věc, co mi kdo do začátku mohl poradit. Nejen, že jsem si musel vyskillovat spoustu důležitých podpůrných skillů, na které bych se u BS vykašlal a BS by byla těžce neefektivní, ale až po několika měsících mi došlo, jak je ta loď úžasně multifunkční. Navíc se mi Tengu strašně líbilo a podle mě to byla nejhezčí loď ve hře. Osadil jsem si ji ještě lepšími Deadspace moduly a ve finále sem utratil hromadu peněz za High grade Crystal set a 05 implantáty na vylepšení raket.
S takto OP lodí jsem vletěl do level 4 misí a strašně jsem se kochal tím, jak ta lo