Viva la newbie

Character: Erewe Severae’sse
Born: 18.10. 2015
SP: 9M

Nejdřív trocha Employment History

Všimněte si kontrastu mezi stářím charakteru a SP. Char jsem založil někdy ke konci mých šestnácti let, užil si třicetidenní trial a kvůli studentskému životu bez brigády zatlačil slzu a EVE zase zavřel. Dle Employment History asi na 503 dní. Většinu času byla skill fronta prázdná, netuším kdy přišla alfa a s ní možnost “hrát” (hlavně částečně skillovat) i bez subscriptions.
Zpět k historii, 4. března 2017 (příchod alfy?) jsem se přes ještě jinou neznámou corpu dostal do CZ-I Academy kde jsem byl 84 dní – nemám už nejmenší ponětí, jestli jsem se na akademii něco naučil a co jsem tam dělal. Co si však určitě pamatuji je lítání s Venturkou, dokonce i “ninja” WH belt mining.

Zpětně si říkám, že jsem musel mít hrozné štěstí, o D-scanu jsem moc nevěděl, a pokud si vzpomínám Venturku jsem ztratil jen v případě, že jsem nestihl utéct ratům z beltu – minimální konfrontace s hráči. Jinak to byl pohodlný a nudný Hi-sec život totálního zelenáče který EVE obdivoval ale nedařilo se mu více proniknout do jádra hry.
Dalších 208 dní The Scope. To mě ten pohodlný život přestal bavit a místo vyzkoušení Hauling / Trading / PVE / PVP / Fleet fun / Corp fun … jsem prostě přestal hrát – asi taky možnost.
Skoro současnost. 21. prosince 2017 se přidávám k NEBFI kde jsem k dnešku 555 dní.

Nic moc, že ?
Průběhem těch ~500 dní u NEBFI přestaly být peníze problém a já začal hezky cálovat subscriptions – občas. Začalo se stávat, že jsem se ve hře nudil a některý měsíc jsem vůbec nehrál, skill fronta prázdná a já měl jiné aktivity, jiné hry, školy. Takže jsem pak různě sub rušil a zapínal, dle toho jestli jsem zrovna měl náladu znova zkusit proniknout do té vidiny úžasného principu této hry.
Průběhem jsem tedy začal študovat UniWiki a postupně se posouvat. Hi-sec mining člověka rychle přejde, neříkám, že jsem z prvního Retrievera nebyl hotov ale dělat občasně jen mining a anomaly exploration necelý dva roky…
Naučil jsem se tedy jak lítat bezpečněji: d-scan, důležitost chatu, neskákání gate to gate, damage types, resistence, hull / armor / shield… průběhem jsem pak WH Venturkování upgradoval na “ninja” gas huffing (stejný princip jako u beltů, skočit na gas, 10 minut nažrat co nejvíc a zmizet, sranda).

Průběhem téhle doby jsem zároveň hodně sledoval station trading. Co si budem povídat, prachy jsou prachy a vidina velkých ISK rychle a jednoduše byla fajn. Jenže ono je potřeba vědět jaké itemy vlastně tradovat a ani taková utilitka jako Evernus není schopna zpracovat tržní data všech itemů (ano, zkoušel jsem to, sežralo to ramku a kleklo). A když už tedy zjistíme jaké itemy mají dostatečný rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, a zároveň se jich obchoduje dostatečné množství, tak potřebujete kapitál aby ty zisky za to stály, a k tomu jsem se já dostal prakticky až tento rok.

 

Tak dlouho jsem projížděl videa, reddit, blogy o tradingu v Eve až mi zapadly ty správný kolečka dohromady a já pochopil na které itemy je potřeba se zaměřit. Zalezl jsem na Hek, udělal si groupu s itemy které jsem chtěl obchodovat a pak jen seděl a honil si buy orders s ostatními Wall Eve Street tradery. Dle statistik v Evernusu to docela fungovalo, jenže sezení na stanici je ta největší zábava v EVE, že?
Chvíli jsem si u toho zkoušel pomoci programátořinou – když už má EVE API přístupy k herním datům (což vlastně moc her nemá, že) tak proč to nezkusit. Jenže pokoušet se o analýzu EVE trhu v pythonu, mě přešlo o dost rychleji než Hi-sec life.

Když se zpětně podívám tak je jasné, že jsem EVE nikdy pořádně nezkusil hrát – vyletět ze stations, sehnat bandu lidí a roamovat po systémech… protože ani na beltu, ani ve stanici se (většinou) nic velkého neděje.
Vlastně, párkrát jsem se nechal sejmout při sundávání struktur ve WH, a začátkem roku se zúčastnil s Faruzenem pirátění v low secu, že ať si zkusím principy PVP a k mému údivu jsem to lovení s Assterem i přežil (načež jsem s ním bouchnul na sleeper sitě, double failed hack – v cargu blueprint na 300m implant). https://zkillboard.com/kill/74315412/ :))

Další aktivitou byl sig/speed tanking s prťavým DPS Catalystem na huntění Clone Soldier tagů v low-secu. To mě pak čekaly hned dvě zjištění:
– NPC které dropují ty dražší tagy mají scramy, a ve scramu není speed a bez speedu není tank
– Catalyst v low-secu docela přitahuje pozornost hráčů kteří huntí PVE hráče. Poprvé jsem doplatil na adrenalin a jakmile se mi zjevil hráč na gridu, snažil jsem se alignout na Safe Spot (tak jak jsem si to všude přečetl) jenže jsem nezapnul AB (který jsem měl právě pro tyhle případy) a vedle mě sedící Angel Clone Soldier mě začal dávat čočku (nulový traversal speed vůči němu), a než jsem se zmotal tak už jsem seděl v kapsli. Primitivní, ale sakra dobrá zkušenost.

Musím podotknout, že o různých eventech které se v EVE staly, ať už velké podvody, ztráty velkých $$ skrz špatnou koordinaci titánů nebo malé velké popichování české scény Faruzenem, mě asi bavit nepřestane, alespoň se vždy mohu přiblížit tomu “pravému, zajímavému” EVE skrz ty příběhy.

EVE je na konci pořád jen sandbox, krabička s písečkem a je na každém hráči jakou bábovku si na něm uplácá, nebo jestli zkusí s celou krabičkou zatřást.
Přemýšlím teď která real-life vlastnost mi chyběla průběhem mého ne-hraní, jestli odvaha, [peníze], trpělivost nebo jen něco ve smyslu “stačilo otevřít hubu a content je na světě” (nikdy jsem pořádně nevyužil toho společného dění skrz korporace, fleety).

Myslím, že celé to stojí a padá hlavně na trpělivosti prokousat se “learning curve” a pak pochopit tu část s tím písečkem, najít fleetu a jít dělat bordel.

Fly safe, but not too safe. 🙂
o7
Erewe Severae’sse


CAPSULEER.CZ děkuje, že se s námi Erewe podělil o svůj EVE příběh.
Jako poděkování posílám klíč na Hellblade: Senua’s sacrifice pro STEAM na e-mail přes který příběh přišel.

o7 Waltari

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL