UPDATE: Vztek se nese Wormhole space

UPDATE:
Hard Knocks se nakonec rozhodlo Imperiu ten fight nedát.
Postupně selfdestructlo všechny assety a nechalo Keepstar umřít a když se dívám na zkillboard ztratilo i další, celkově tedy dva.
Taky to vypadá, že Hard Knocks to vzdalo i jako celek, hráči odcházejí ….


Na pozadí šumu kosmických signatur, hvězdného prachu a neznámé hmoty problikávající skrze dokonalé křivky neznámých objektů, se objevuje jasná stopa nesoucí znaky neregistrované nákladní lodi třidy Fenrir jménem „Ana ugglor I mossen“ (Ana, sova v mechu – pozn. redakce). Jakmile se za Anou zavře horizont události na jejích senzorech se objeví informace, systém J115405. Radiace trysek lodi se zmenší na minimum, a je jen těžce pozorovatelná na senzorech. Toto je znamení, že loď již nějakou dobu pluje tiše, bez upoutání pozornosti.

Loď se klidně vznáší v ledovém prostoru …. najednou se z černého prázdna vynoří desítky nových signatur. Nové nákladní lodě se objevují na scanu, nesou švédská a dánská jména. Vzájemné komunikační kanály jsou nastaveny a nákladní lodě vytváří koordinovanou formaci čekající na rozkaz k vyložení svého vzácného nákladu.

Ve vzdáleném systému, kdesi za hordami sleeperů v null security části New Edenu se formují obrysy lodí …. Stuka flotila, aliance The Initiative.

Brzy se objeví hlavní zpráva ….. Začíná útok na Fort Knocks!

 

 

Aliance The Initiative [INIT] žačala s útokem na Class5 – static Class5 Wormhole system J115405 přezdívaný Rage (vztek/zlost) obývaný aliancí Hard Knocks. Zatím se jí podařilo zničit několik kontrolních věží (POS) a reinforcnout hlavní Keepstar “Fort Knocks” (jméno je odkazem na pevnost amerických federálních rezerv Fort Knox v Kentucky). Při útoku na tento Keepstar Imperium vedené The Initiative ztratilo 60 lodí díky obranným systémům Keepstaru, nicméně strategicý účel byl splněn.
Tento útok na Fort Knocks byl opravdu nečekaný. V historii EVE Online je známo opravdu jen pár případů, kdy se nullsec a lowsec entity nejakým způsobem angažovaly v bitvách ve Wormhole Space. aliance Hard Knocks nicméně patří k jedněm z nejbohatších ve hře, tento fakt v kombinaci nepřítomnosti funcke assets safety ve wormhole space, může být jedna část motivace k tomuto kroku ze strany INIT. Dalším možným bodem motivace je prostě nuda, neni co dělat, tak se vlítne na wormhole dwellery jen tak pro zábavu. Dalším potenciálním důvodem může být fakt, že alianci Hard Knocks se přezdívá Pandemic Legion wormhole group. Obecně se má za to, že HK jsou alti Pandemic Legion.

Hlavním bodem této invaze je patrně úplné zničení Fort Knocks.

 

 

Tato akce nezůstala bez odezvy. Podle zpráv z různých zdrojů se začaly objevovat obří formace ostatních wormholerů připravených k obraně Fort Knocks a to bez ohledu na vztahy s Hard Knocks. Akce má už i jméno “Rage rolling into Rage” (hněv se žene do Rage) Nic nebylo oznámeno oficiálně, nicméně podle útržků informací by se na obranu Wormhole space před vnější agresí měly podílet i další velké nejen WH uskupení. Zatím padla jména jako Lazerhawkz, Odins Call, Dark Space Initiative, No Holes Bared, Onslaught, Northern Coalition. či Pandemic Legion. Osobně můžu potvrdit, že NCdot se nikam nechystá a pochybuji, že jiné PanFam nullsec entity ano, Wormhole PVP je velmi specifické. Zatím má početně navrch Imperium, nicméně wormhole fleet fighty nejsou obyčejná n+1 meta a velkou možností je, že pokud se objeví tak profesionální WH skupiny jako jsou Lazerhawkz, No Holes Bared, nebo Odins Call, z imperia může zbýt jen hromada šrotu.
Bude velmi zajímavé jak tato situace dopadne.

 

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL