God Of War pro PC

SONY se nedávno rozhodlo zpřístupnit některé své tituly hráčům na PC.
Prvním takto vydanou hrou byl AAA titul Horizon: Zero Dawn, jehož prodeje se nečekaně pro SONY přiblížily prodejům Witcher 3. V první hodině po vydání si Horizon koupilo na STEAMu a Epicu přes 50 tisíc hráčů. Za první měsíc (srpen 2020) prodeje hra dosáhla přes 700 tisíc prodaných kopií a stala se tak jedním z nejúspěšnějších titulů na platformách STEAM a EPIC. Hra byla vydána jako kompletní edice obsahující veškerý dodatečný obsah a pro PC hráče plno technologických vychytávek oproti původní  konzolové verzi jako například 4k textury, nVidia DLSS technologii, FreeSync a Dolby Atmos zvuk.

Po příkladném úspěchu Horizon se SONY rozhodlo “pustit” do světa další port PS4 hry a to konktrétně Days Gone. Days Gone měl podobný náběh na úspěch jako Zero Dawn, ovšem na PC na něj nedosáhl. Na vině byl patrně špatný technický stav tohoto portu při vydání, který byl o trochu lepší, než téměř nepoužitelný port v případě Zero Dawn, nicméně první víkend a celý první týden po vydání byl nejprodávanějším titulem na STEAMu a společně s prodeji na PS4 přesáhl 8 milionů prodaných kopií, dokonce prodejem přesáhl i takové hity jako například Ghost of Tsushima. Horizon se nicméně prodával lépe, O zombíky na PC nouze není a ten žánr už evidentně moc netáhne.

Po více než roce se na nás valí asi nejznámější titul z PlayStationu, který byl vždy považován za definici exkluzivity Playstationu. Patrně jste už uhodli, že se jedná o Kratovo dobrodružství s názvem God Of War. Tento titul, aspoň co já si pamatuju, PC hráči vždy záviděli majitelům Playstationu a toužili po portu na PC dlouhá léta. Teď jsme se konečně dočkali a God Of War vyskočil na EPIC Games Store i STEAMu. Očekává se, že to bude bestseller a trhne rekordy snad ve všech kategoriích.

Já osobně tento titul moc neocením, jednak jsem ho z části hrál na PS4 a druhak mám severské mytologie na PC víc než dost a už mne tak netáhne. Daleko raději bych viděl porty her jako Bloodborn, nebo ideálně Ellie v The Last Of Us. Všem kteří dobrodružství Krata neznají tuto hru nicméně vřele doporučuji, opravdu stojí za to a zabaví vás na dlouhé hodiny.

Podle vyjádření Sony Interactive je další na řadě série Uncharted, takže se i v budoucnu máme na co těšit.

Hry od SONY vynikají svou grafikou, a cinematic pocitem. Vývojářské studia jako Naughty Dog, Tell Tale, nebo SIS Santa Monica tvořící pro SONY jsou pod drobnohledem při vytváření svých titulů a po příběhové, obsahové a hlavně grafické stránce se jim moc vývojářů pro PC nevyrovná. Kvalitou snad pouze Ubisoft, Crystal Dynamics, nebo Square Enix

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL