Je po všem. Je… po všem.

Upozornění:
V tomto článku zazní názory autora. Tyto názory nepředstavují oficiální názor webu capsuleer.cz
Článek také v některých pasážích obsahuje prozatím ničím nepodložené spekulace, domněnky a dohady. Pokud se v průběhu této kauzy ukážou jako pravdivé, toto upozornění bude odstraněno

CCP konečně oficiálně vyhlásilo svou podporu PAPI. Čtyřikrát jsme dokázali zničit jejich Keepstar, navzdory stupňujícím se sabotážím ze strany CCP (minule to byla menší prodleva pro PAPI, všiml jsem si toho už tehdy, teď se to potvrdilo, očekávám omluvu od všech, so se mi kvůli tomu pošklebovali, stejně tak je jasné, že i to vypnutí bosonů bylo oficiální). CCP už vidělo, že PAPI jsou tak neschopní, že to ani tak nedají, tak se rozhodlo shodit veškeré fasády nestrannosti a schválilo jim použití exploitu. Konkrétně byl grid zahlcen anchorovatelnými bublinami (warp disruption field generator) a našim lidem se nenahrál grid či jim spadl client, když se pokusili dostat na grid. Samozřejmě, kdybychom tohle udělali my, CCP pravděpodobně Goonswarm rozpustí. Ale pro PAPI se prostě řeklo (na CCP streamu), že “bubliny nevadí”. Nevím, jestli to udělali proto, že nás Goony nenávidí, nebo nechtěli, aby válka uvízla na mrtvém bodě a oni mohli dál dělat marketingovou propagandu o tom, jak je “EVE reálná” nebo z nějakého jiného důvodu.

Hráči PAPI jsou samozřejmě opilí svým “úspěchem” a na poukázání na zjevnou šílenost této situace reagují urážkami či posměchem. Až si CCP přijde i pro ně, tak je smích přejde, ale to jim nedochází a v tu chvíli už bude pozdě.
S podporou samotných bohů už nyní PAPI nestojí nic v cestě a jsou neporazitelní. Kdykoliv se jim nebude dařit, prostě přispěchají za CCP, zapláčou si “Bůhůůůůůů, Gooni mi udělali bebííííííííííííííííííííííííí” a CCP přispěchá a pomůže jim. Zajímalo by mě, co přijde příště, jak jim CCP zajistí vítězství? 1DQ bude mít “náhodný výpadek” nebo remap ještě před tím, než se z něj vydáme bránit nějaký náš vlastní Keepstar? “Náhodný” bug způsobí, že náš Keepstar přejde do “abandoned” stavu (bez jakýchkoliv reinforcement fází). Dojde k celoimperiálnímu “náhodnému výpadku” poplatků za držení sovu (které v roce 2014 vedlo k Řeži v B-R5RB) a my tak přijdeme najednou o celý sov? Nebo prostě budou nepřátelům dávat další neférové výhody, “exploit passy” či vzácné blueprinty, jako při válce s BoB, tam sice oficiální verze zní, že to dělalo jen několik zaměstnanců na tajňačku, ale po této události už pro mě není pochyb, že to bylo oficiální a ti zaměstnanci byli jen použiti jako obětní beránci, protože se nechali chytit. Stejně jako u původní World War Bee (Casino war), kde CCP tolerovalo, aby byli Moneybadgeři financováni ilegálním kasínem, a smázlo ho až po válce. Dnes tuto roli nelegálního financování zajišťují boti z aliance Fraternity (uvidíme, jestli je CCP po válce zabanuje).

Věřil jsem, že to zvládneme, že dokážeme vyhrát, navzdory všem protivenstvím, navzdory obrovské přesile. Ale co zmůžeme proti oficiální podpoře CCP pro naše nepřátele? Obávám se, že je po všem. Nejhorší na tom je, že PAPI se bude stále chovat, jako by si vítězství těžce vydřeli a jako by oni byli ti, co stáli proti obrovské přesile podporované vývojáři. Nevím, jestli tomu fakt věří, nebo se rozhodli, že proti Goonům je vše povoleno ( v této závorce byl původně text který musel být vymazán, reálný život nepatří do světa videohry ). Jejich vítězství bude zcela prázdné, ale oni si to nepřiznají, protože “hahaha Gooni dostali na prdel”. Neuvědomují si ani, že kvůli své neschopnosti nedokázali vyhrát i přes předchozí formy podpory od CCP, které jim nakonec muselo dát regulérní “creative mód” (jako v Minecraftu).

My uděláme to, co udělat musíme, i když nemůžeme zvítězit proti nepříteli, který má na batphonu CCP a může si upravovat pravidla podle potřeby. Pro Impérium, které jsme ztratili, pro všechna Impéria, která mohla být, pro naše přátele tolikrát zabité v boji, pro naše sny a naděje, které se nikdy nenaplní, budeme bojovat.

Až do konce.

Keepstar pojmenovaný Bubblon5 vztyčený v systému YZ9-F6 v regionu Delve | autor: Manicsar

Ralph Shepard

Ralph je člen korporace Ascendance v alianci Goonswarm Federation a uvolil se sem tam napsat pro Capsuleer shrnutí a BR z WWB2 z pohledu Imperia.

WALTARI

PROZOVATEL