Pár CZ/SK korporací

Za poslední asi rok a půl jsem prošel s různými alty tři CZSK korporace, Space Hamsters CZ SK (aliance Scumlords), Velesova Legie (aliance Solyaris Chtonium), Assecla in Tellure (čerstvě aliance Ship Happens). Chtěl jsem zjistit, jak některé novější / menší korporace fungují, co dělají, co je tam za lidi atd.
Bohemian Veterans i Bobas jsem vynechal, nejsou noví a v zásadě se už taky známe, i když BV v průběhu roku udělali svou nováčkovskou/náborovou korporaci, za což jsem jenom rád. Ani jsem se nesnažil obsáhnout vše najednou, jen mi tihle přišli zajímaví prostě 🙂
Zjistil jsem, že všude jsou celkem super lidi, rádi pomůžou. Každá korporace má něco svého samozřejmě, každý ve vedení té či oné korpy má své mouchy , asi jako všude 🙂 Také to, co jsem tam já zažil, bylo poplatné nějaké tehdejší situaci a vůbec nemusí odpovídat aktuální situaci.

Nemyslím, že by někdo udělal nějakou chybu vstupem do té nebo jiné korporace. Assec funguje více v díře, doteď společně s NEBFI, ale taky se často dostanou na roam do nuly. Velesova Legie má, alespoň podle mě, asi nejvíc napohodu vedení. Co je potřeba a v zásadě každá korporace to má : silnou ekonomiku, min 1 zkušeného fleetcomandera, dobrý přístup k nováčkům, podporu jak iskama, znalostmi, obecně pomáhají.

Taky zázemí v alianci je důležité samozřejmě. Assec se právě teď přesunul do nové aliance v díře, držím palce. Legie by měla trošku víc tlačit na jasnější kompozici roamu ( jasněji vyprofilovat logistiky, bonusy, dps a víc tlačit na skillování
určitým směrem), Space Hamsters by měli škrtnout to cz sk a dát lepší prášky Mitelinovi 🙂

V zásadě jsem spíš velmi překvapen, jak moc dobře jsou korporace řízené. Ne že bych to nějak řešil, ale měl jsem dobrý pocit, že vedení ví co dělá, prostředí je opravdu fajn. Když člověk chce hrát, chce se dozvědět co a jak funguje, tak tady určitě neudělá chybu. Moc jsem si to užil v té které korpě, fly safe a těším se na viděnou.
poznámka:
Capsuleer nemá k dispozici logo Ship Happens, proto v článku chybí 

SHGN

NORTHERN COALITION.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL