Soumrak Caldari Faction Warfare?

Po léta jsme byly jednou z největších a nejaktivnějších amerických skupin Caldari Millitia, nyní formálně oznamujeme, že opouštíme region Black Rise. Obsah Faction Warfare se stal zastaralým a velká část regionu se změnila v Blue Donut (termín pro spolupráci více uskupení), většina našich tradičních nepřátel spolu začala vytvářet různé dohody a formální úmluvy. To vše v kombinaci s neefektivní herní mechanikou a nevyrovnaným LP obchodem. Budeme se snažit hledat nový obsah, nový směr kterým se vydat, nové nepřátele a nové přátele. Byl to opravdový zážitek  pracovat a létat s našimi přáteli v Bloc, Hecon, United Fleet a BRM. Těšíme se a doufáme v zachování těchto dobrých vztahů i v budoucnu.
 
My jsme stát (Caldari State), získali jsme naši dlouho ztracenou domovinu. Teď jsme ve válce; sjednocení, plní ohně a cílů. Stát tě volá, capsuleere, protože potřebuje tvou sílu a tvé vedení, aby se oprostil od hrozby Gallente. Stát nepadne. Připoj se k nám. Bojuj. Dobývej.
 
My jsme za stát bojovali o7

Takto oznámily dvě největší skupiny hráčů v Caldari Faction warfare svůj definitivní odchod ne jen od Caldari státu, ale z celého Faction Warfare.

Na toto oznámení okamžitě reagoval Julianus Soter, exucutor Villore Accords z Federal Frontier, největšího Gallente Faction Warfare uskupení. Radil Caldari korporacím bojujícím za Caldari state konsolidovat assety a korporace do jedné centrální a rozběhnout rekrutování nových členů, jako je tomu na straně Gallente. Tato rada nicméně nedopadla na úrodnou půdu. TEMPLIS jsou již pevně rozhodnuti Faction Warfare opustit. Může se tudíž stát, že odchodem uskupení TEMLIS, Caldari state ztratí vetšinu ostatních, kteří ještě za stát bojují.

Jeden z důvodů je, dle mého názoru, nezájem o lodě a moduly od Caldari. Faction Warfare LP shop Caldari state nedisponuje ničím závratným, LP body se tudíž nevyplatí akumulovat, protože o věci za ně zakoupené stejně není zájem. Stejné statistiky jako Caldari moduly mají i Dread Guristas, moduly které jsou pro hráče, obzvláště nullsec hráče, daleko dostupnější. Toto jen potvrzuje můj názor, že CCP postupně od Faction Warfare upouští a snaží se ji nejakým způsobem znevýhodnit tak moc, že prestane mít smysl, nebyl to dobrý koncept hned od samého zacátku. Velké odlišnosti v návratnosti jednotlivých Faction LP obchodů, stejně jako restrikce u lodí, které je možno použít k daným účelům.  Snad mají v záloze jiný plán, jak klíčová impéria EVE Online využít v budoucnu, protože pokud začnou odcházet takto velké bloky z jednotlivých stran, celé Faction Warfare se časem sesype, jako domeček z karet.

Přejeme Blocu hodně štěstí v budoucnu a v čemkoliv, co se rozhodne dělat. Jisté je, že jako jedni z prvních pochopili, že Faction Warfare koncept jak ho známe dnes, je mrtvý.

 

capsuleer.cz

Capsuleer Network Tech support

WALTARI

PROZOVATEL