Úvaha – EVE Online bez Local chatu

Vlastně od ohlášení změn local chatu EVE, jsem přemýšlel o tom, pro koho bude tato situace výhodná (jestli se někdo takový vůbec najde) a pro koho bude znamenat takový řekněme konec. Většina ohlasů a predikcí pochází buď od wormhole hráčů, nebo hisec hráčů, kteří povětšinou věští konec nullsecu takového, jak ho známe. Některé úvahy dávají smysl, jiné ne tak úplně. Jediná věc, na které se patrně shodneme všichni, je to, že online čísla půjdou dolů. Toto se nicméně děje při každé větší změně v EVE, než někdo dojde s cestou, jak se novému prosředí adaptovat.

Největší dopad bude mít tato změna na malé uskupení hráčů, kteří budou chtít žít v nullsecu na vlastní pěst. Tyto entity, pokud nejsou rentery, nebo nevyužívají něčí – většinou placenou – ochranu, nebudou mít možnost se bránit. S tímto faktem přichází ruku v ruce i nemožnost si obstarat prostředky na přežití, ať už ve formě rattingu, nebo miningu. Žádné, nebo jen velmi omezené prostředky budou znamenat nemožnost pokrýt výdaje a případné ztráty a tudíž nevyhnutelný konec nullsec dobrodružství těchto menších uskupení.
Naopak velmi velkou a velmi pozitivní měrou se tato změna promítne do života velkých nullsec bloků.

Nullsec bez lokal chatu vrátí většině powerbloků možnost použití jakékoliv doktríny různými způsoby. Dočkáme se jistě velmi variabilního použití superkapitálních lodí, protože prostě v systémech budou rozmístěny cyno lodě, které nebudou vidět. Dočkáme se širokého použití Black Ops, bomber a recon lodí. V dnešní Meta Show zazněly i další výhody a nevýhody no-local nullsecu. DaBigRedBoat znímil socialní stránku věci. Většina hráčů píše do local chatu ráda, ať už se jedná o známé spamy typu TEST Alliance best alliance, nebo pozdrav kamaráda popř. někoho, koho znáte. Toto vše vymizí. Další věcí, která byla zmíněna, budou težké časy pro malé roamy a for-fun letky, bude totiž velmi jednoduché a bezpečné posadit na brány 20 titanů a prostě čekat. Bude také velmi jednoduché přesouvat kapitální a superkapitální letky, nebude totiž jasné, kam se vlastně přesouvá, nepůjde vidět, jak se plní local chat. Toto umožní velmi dobrou projekci síly, přesun velkého množství velkých drahých lodí bez toho, aniž by někdo věděl, že se právě přesouvají a kam. Další věc, která s touto změnou příjde bude, jak v Meta Show zmínil Vince Draken, leader NC, budou útoky superkapitálních lodí na jednotlivce a malé letky. To, že vezmete na roam kamarády v různých lodích a hned v pátem systému na vás někdo dropne 5-10-20 titanů bude součást běžné praxe a vy neuvidíte, co se na vás řítí.

 

 

Dalším důsledkem, bude redukce použití drahých věcí v oborech jako těžení, očekává se obrovská redukce v užití Excavator dronů, jsou přiliš drahé a umřou během pár sekund a nikdo přece není zvědavý na pár lidí v bomberech, kteří vám udělají bilionové škody s jedním bombrunem. Vily z TEST Alliance please ignore taky zmínil obavu, že to, co je přizpůsobeno na součastným metagaming, jako například Rorqual letky, prostě vymizí, nebude prostě výhodné je dál používat kvůli velkému riziku ztráty. Využití rorqualů, zůstane výsadou powerbloků, které prostě budou schopny tato letky ochránit pomocí superkapital deštníku. Tato úvaha nabourává očekávání ostatních, jako např. Black Ops použití. K čemu vám bude Black Ops fleeta, když to, na co by normálně skočila, prostě nebude.

Každopádně tato fičura přinese velmi zajímavé změny do hry. Samostatnou kapitolou jsou očekávání J-space obyvatel, na náhodné výlety do nullsecu pro nějaké ty zářezy na jejich lodě. Tyto očekávání, jsou ovšem téměř všemi powerbloky považovány za více či méně úsměvné a často býva zmiňován fakt, že worhole dwelleři nemají absolutně žadnou představu, jak funguje nullsec ať již s lokalem, nebo bez.

Každopádně já osobně se velmi těším na to, co tato změna přinese.

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL