Válečný zpravodaj den druhý

January Valentine

Série která bude pokrývat aktuální dění v tak zvané World War Bee II. Jedná se o válku mezi Imperiem a de-facto zbytkem EVE Online. Tato série je pouze volným překladem čí cross postem z webu Reddit. Jejich autorem je January Valentine, nezávislý pozorovatel ze Science and Trade Institute

V pondělí proběhly dva důležité boje, jeden kvůli infrastructure hubu (IHUB). Panfamu byl reinforclý jeho staging POS v systému Hophib, nicméně ti mezi tím dokázali úspěšně reinforcenout Ansiblex Jump Bridge aliance The Initiative v systému D4KU-5, ten byl přímým spojem do hlavního staging systému INIT v IGE-NE. Také se jim podařilo reinforcenout celou Taurus soustavu v regionu Fountain. V Period Basis byl IHUB v systému TCAG-3 na druhou stranu úspěšně ubráněn Imperiem. Při obraně tohoto iHubu bylo k vidění také první použití kapitálních lodí od začátku konfliktu v bitvě, ke kompletnímu znepřístupnění gridu iHubu pro ostatní dokud nebyl entosis u konce

Panfam staging POS v Hophibu
Přibližně v 18:30UTC byl POS uskupení Panfam v systému Hophib reinforcenout The Initiative. Atak přišel ve dvou vlnách. První s 83 loděmi Rattlesnake, které bušily do věže sentry drony. Když byl POS v reinforce modu, odwarpovali tyto “Rattlery” ke shluku lodí Nightmare, který seděl opodál a reinforcoval jednotlivé moduly POSu. Poté všichni odwarpovali a skočili zpět do D4KU-5. Věž je nastavena tak, aby vyšla z timeru 8. července ve 23:30UTC. Brána mezi Hophibem v Aridií a D4KU-5, je regionální bránou, což znamená, že vzdálenost mezi oběma systémy je příliš velká pro jakékoliv kapitální lodě. I když warp disrutpion bubliny nemohou být použity v lowsecu, kapitální lodě přilítající z Fountain podstupují velké riziko používáním gate-to-gate stylu.
The Intiative reshiplo následně do muninnů a letělo zpět do Hophibu, kde se jali střílet cyno lodě, ať již pro narušení zásobování jumpfreightery, nebo znemožnění pohybu ostatních kpitálních lodí. Cyno lodě jsou většinou Force Recon lodě a ty znamenají celkem dost velký wallet hit, pokud jich člověk ztrtí velké množství během krátkého času. 

D4KU-5 IHUB / Ansiblex Jump Gate
byl reinfoclý kolem  19:30UTC, zatímco kitchen sink gang Fraternity čistil Mobile Warp Disruptor pole u Hophib brány, dvě fleety  Pandemic Horde – velká fleeta lodí Augoror / Augoror Navy a fleeta assault fregat Harpy s Muninny Northern Coalition. Tři flotily se jali střílet nepřátelské struktury v Hophibu. NC. se chopilo  fortizaru a fleety Augororů berou raitaru.
Initiative mezi tím v jejich staging Keepstaru v IGE-NE přesedá z Abbaddonů do Jackdaws s podporou fregat a letí rychle na grid v Hophibu. Fleeta Augororů se mezi tím stačí přesunout do D4KU-5, kde úspěšně reinforcne Ansiblex a IHUB. Panfam se již několikrát snažila o reinforce této brány ale až tento pokus je  úspěšný . Suitonia toto streamoval na svém Twitch kanále.

Taurus konstelace 
entosis této konstelace začal krátce po útoku na Fortizar The Initiative. Aliance NC. se připojila ke skupině Pandemic Legion a zamířili do L-A5XP systému, k reinforcenutí místního IHUBu.Tuto letku měl na starosti fleet commander Pandemic Legion Hedliner.
Je úspěšný a zničí 3,6b v 56 lodích nepřítele při ztrátě 3,5b ve 106 lodích z vlastních řad, jedná se většinou o Harpy gang Pandemic Horde, který se pustil do Jackdaw fleety The Initiative . Celá konstelce Taurus byla nicméně úspěšně reinforclá. Kompletní BR najdete zde.

TCAG-3 IHUB ubráněn 
iHub v systému TCAG-3, což je regionální brána z Period Basis do Paragon Soul vyšel z reinforce timeru zhruba ve stejný čas jako se strhla bitva o iHub v systému D4KU-5. Jeden z hráčů zhrnul dění v TCAG-3 do malého AAR z pohledu TEST Alliance Please ignore. .

Majikmippie a jeho pohled
Jako někdo, kdo tam byl za TEST, můžu poskytnout svůj pohled a to, co jsem viděl na gridu já.

Dostali jsme se do systému, rozmístili spoustu toasterů (entosis lodě) kolem tohoto ihubu a začali s etosis procesem. Z počátku vše probíhalo bez jakékoliv tidi. Po sléze dorazily Goonswarm interceptory, aby se pokusili o ECM bursty našich lodí, ale nebyli schopni landout na našich claymorech a já osobně jsem nikdy neztratil lock.
Během těchto interceptor útoků ovšem Tidi vystřelilo nahoru (to bylo předtím, než jednotlivé fleety skočily na grid pomocí cyno). Velká TiDi značně zpomalila entosis, stejně jako všechno ostatní. Celkem se nám dařilo nějak postupně sestřelovat jednotlivé ceptory a celkem jsme se bavili.
Tidi ale dovolila Goonům, vytvořit fleety z asi 800 lidí, které skočily na grid a výsledek si jistě dokážete představit. 

Goonswarm nakonec dostane na grid kapitální fleetu, která de-facto ukončí boj a úspěšně vrátí iHub zpět pod svou kontrolu. Útočící Legacy a Panfam ztratili 29,6b, ve zhruba 303 lodích.
Bránící Goonswarm splnil strategický cíl, nicméně za cenu 60,3b, ve více než 381 lodích.
RonUSMC, strategic FC TESTu streamoval část boje na svém Twitch kanále.

Celkový denní sumář ISK ztrát 
Tento sumář ovšem není směrodatný narozdíl od splněných strategických úkolů
Útočící strana obsahuje: Pandemic Horde, Test Alliance Please Ignore, Brave Collective, Northern Coalition., Legion of xXDEATHXx, Evictus., Warped Intentions, Pandemic Legion, Requiem Eternal, Reckless Contingency., The Watchmen., VINDICTIVE, Rezeda Regnum, Federation Uprising, No Forks Given
Celkem ztrácí 1657 lodí za 90.9b isk 

Bránící strana sestává z: Goonswarm Federation, KarmaFleet, The Initiative., Ranger Regiment, The Bastion, Tactical Narcostics Team, Initiative Mercenaries, Dracarys., Get Off My Lawn, Ferrata Victrix, Good Sax
Celkem ztrácí 1500 lodí v celkové hodnotě 135.8b isk.

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL