Válečný zpravodaj den první část II

Série která bude pokrývat aktuální dění v tak zvané World War Bee II. Jedná se o válku mezi Imperiem a de-facto zbytkem EVE Online. Tato série je pouze volným překladem čí cross postem z webu Reddit. Jejich autorem je January Valentine, nezávislý pozorovatel ze Science and Trade Institute

Pandemic Family Supercapital Fleet
Pandamic Family (Pandemic Legion, Pandemic Horde (na Hordelingy jsem minule zapoměl!), Northern Coalition.) EUTZ Supercapital Fleeta byla viděna při opouštění systému G-QTSD v Etherium Reach na začátku své 2 hodinové cesty na jih, na pomoc Legacy Coalition. Obsahovala více než 200 Titanů třídy Avatar, 110 Titanů třídy Erebus, 46 Titanů třídy Ragnarok a 7 Titanů třídy Leviathan, jako přídavek také dva frakční titany třídy Molok a šest Vanquisherů. Kromě toho bylo přesunuto také 275 supercarrierů třídy Nyx a šest jejich frakčních bratranců třídy Vendetta a něco málo supercarrierů třídy Aeon, jako překvapení pak dokonce i 10 supercarrierů třídy Wyvern a 17 supercarrierů třídy Hel

FAT-6P Keepstar
FAT-6P Keepstar byl úspěšně vztyčen, nebylo jisté co se stane vzhledem k tomuto velmi odvážnému prvnímu kroku od Legacy Coalition, nicméně vše slo bez problémů podle plánu. Když se Keepstar úspěšně překlopil do online statusu, Vily, alianční exekutor TEST Alliance byl prvním titanem, skočil jako první k nové obří struktuře.

Keepstar transfer
V systému FAT-6P je vztyčen druhý Keepstar a Sotiyo. Přibližně ve 23:00 utc byl nový Keepstar převeden na Northern Coalition. Jeho jméno bylo okamžitě nastaveno na „Sir Molle Sends His Regards“. Toto jméno je flashbackem do minulosti a je významné, protože systém FAT-6P byl jednou z posledních bašt Band of Brothers, vedené Sirem Mollem, ve Velké válce v roce 2006, kdy došlo k rozpuštění BoB execem na vysoké úrovni, který následně odešel ke Goonswarm.
Tito „potomci“ originálních Band of Brothers jsou zpět o 14 let později, snad aby vykonali mstu za pevně a hluboce zakořeněný pocit křivdy.

Hvězda na gridu
Nečekaně se také objevila další stará známá tvář ShutUpandShave vedl Muninn a podpůrnou flotilu v O-MCZR dosáhl 2,5b v zářezech po sestřelení stuka fleetou složenou z lodí Kikimora. Fleeta TEST ztratila 977 mil v 7 lodích. Poté se vydal do O4T-Z5 a O-97ZG, aby bojoval proti menšímu taktickému gangu Impéria v Jackdaw lodích. Nebylo jasné, co bylo původním katalyzátorem, ale celý gang Impéria byl vymazán z gridu. Pro ty co neví, ShutUpAndShave je znám spíše pod zdrobnělinou SUAS, nebo strýček SUAS (uncle SUAS) a je autorem hymny Goonswarm “Little Bees”

Period Basis
Pravděpodobně největším bojem druhé poloviny prvního dne bylo reinforcnutí Ansibex brány Goonswarm v systému TCAG-3. Imperium se objevilo s Jackdaws a  těžkou Baltec doktrínou (Megathron a Bhaalgorn) proti muninn fleetě Legacy podporované Basilisky a command loděmi Claymore. Ansibex brána byla úspěšně reinforcnuta a Imperium ztratilo 28,3b ISK ve 120 lodích, ztráty na Legacy straně byly zanedbatelné, 3,6bil ISK ve 26 lodích.

Staging systémy

 • 1DQ1-A – Imperium Capital system

 • IGE-RI – The Initiative

 • 9GNS-2 – Imperium staging

 • FAT-6P – nahradilo 7R5-7R jako Legacy a Panfam předsunutou základnu pro supercapital fleetu

 • Hophib – staging system pro Panfam subcapital lodě

 • PUIG-F Imperium staging

Objevilo se několik timerů

 • 5V-BJI – je odstraňován 2x INIT Fortizar, Raitaru a Athanor

 • JD-TYH – TEST Reinforclý Pharolux Cyno Beacon , (Pondělí 6 července 1800 UTC)

 • 35-JWD – Goonswarm Federation Fortizar vztyčován v systému 35-JWD (Úterý 7 července 06:29 UTC)

 • 4-07MU – Goonswarm Federation Astrahus reinforcnutý, Úterý  7 července 16:30 UTC)

 • TCAG-3 – Goonswarm Federation Ansiblex brána reinforclá, (Úterý 7 července 01:52 UTC)

 • 8QT-H4 – Goonswarm Federation Fortizar vztyčován v systému 8QT-H4 (Čtvrtek 9 července 18:45 UTC)

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL