Válečný zpravodaj den třetí

January Valentine

Série která bude pokrývat aktuální dění v tak zvané World War Bee II. Jedná se o válku mezi Imperiem a de-facto zbytkem EVE Online. Tato série je pouze volným překladem čí cross postem z webu Reddit. Jejich autorem je January Valentine, nezávislý pozorovatel ze Science and Trade Institute

Bridge NOT Jump!
Neznámý Ragnarok titan patřící The Initiative skočil na beacon v D4KU-5, pravděpodobně z IGE-IN samozřejmě namísto bridge. Pingy na obou stranách,  Panfam, který má staging hned vedle v Hophibu rychle zmobilizoval. Pandemic Legion přiletělo s fleetou Tengu, zatímco NCdot a Pandemic Horde pod velením Arqui Nurbse a Mist Amatina z Pandemic Horde vytvořili velkou Muninn fleetu s podporou Cormorant a Harpy lodí. The Initiative dala na obranu dohromady AHAC Zealot fleetu a skočila dvě Force Auxiliary třídy Apostle a jedno Ninazu do D4KU na podporu Titanu. Na konci této bitvy to titan nakonec zvládl, na úkor všech tří FAXů a celé fleety oněch Zelotů a Guardianů. Přibližně 68 interdictorů Sabre z Panfam bylo zničeno ve snaze udržet titan pointlý. The Initiative ztratila přibližně 53,9b v 333 lodích, nicméně zachránila Ragnarok. Panfam celkem ztratil 11,4b v 218 lodích.

Paragon Soul 
Masivní push Legacy Coalition na defenzivní entosis dlouhého seznamu timerů v Paragon Soul se vyplatil. Přibližně od 02:00 do 14:00 se Legacy střetla několikrát s Imperiem v systémech O-MCZR, JI-K5H a G-M4GK. Posledně uvedený systém viděl brawl, který se rozjel kvůli Amarr Control Tower POSu patřícímu Imperiu, který byl reinfocelý dred fleetou Legacy.
Součet bojů byl 6,2 b v 151 lodích na straně Impéria vůči 2,5 b v 87 lodích na straně Legacy.

Period Basis 
V UR-E64 se rozhořel boj na TCAG-3 bráně v cca 14:00. Důvod mi není znám, ale mohl pocházet ze snahy o reinforce jump bridge. Tento jump bridge vede do systému HIX4-H, což je jeden jump k regionální bráně TN25-J z Period Basis do Delve.
Navzdory tomu, že Progodlegend nechtěně warpnul solo svůj monitor přímo do koule lodí Sacrilege patřících Goonswarm a Ranger Regimentu, Legacy ztratilo jen 5,8b v 86 lodích a Imperium 22,6b ve 128 lodích.
Později, kolem 21:00, hned vedle, v TCAG-3, proběhl boj při pokusu o reinforce IHUBu mezi branící fleetou Imperia, složenou z lodí Jackdaw a Harpy a malou fleetou Muninnů a Retribution lodí vedenou TEST skirmish fleet commandery Atticus Kopernicus a ieatpaperbag. Souboj byl vyrovnaný když Imperium ztratilo 1,2 b v 21 lodích a 1,3b v 18 lodí ztratilo Legacy. Pokus entosis místního IHUBu byl neúspěšný.

Ostatní střety
Legacy Coalition dropla dva Wyverny a sedm Hel supercarrierů, Nidhoggur a Chimera carriery s podporou Eagle a Jackdaw subkapitálních fleet na reinforce astrahusu Impéria v systému 4-07MU, což je vstupní systém do Querious. Legacy ztratilo 1,1 b v 30 lodích a Imperium 35 lodí za 948 mil. V tomto systému a okolí Querious se dá očekávat více bojů včetně reinforclého IHUBu. Hned vedle v RR-D05, velká Harpy fleeta Impéria za podpory fleety fregat / destoyerů zničila Jackdaw fleetu Legacy. Legacy ztrácí 8,8b v cca 128 lodích vůči 65 lodím Impéria v hodnotě 3,0 b.

Hrstka dreadnoughtů z Black Omega Security z TEST sestřelila POS Impéria v O4T-Z5 v Paragon Soul vedená fleet commanderem Boldielocksem. Zda se jednalo o mrtvý (death stick), nebo aktivní staging POS není jasné.

Malé gangy TEST Alliance a BRAVE Collective jsou k vidění v Quesrious při snahách o entosis systémů. Jsou úspěšní pouze v systému MKD-O8.

Panfam úspěšně uvedou Fortizar The Initiative v systému Hophib do finálního timeru se skupinkou carrierů. Tento Fortizar vyjde z timeru v pátek, přibližně ve 23:00.

Brave Collective je nadále na svém tažení Cloud Ringem, který je z větší části vlastněn The Initiative a Pen Is Out

Do bojů se zapojila i normálně Wormhole skupina Odins Call když zničí 7.5b v regionu Delve

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL